piątek, 07 sierpnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Kolejna dostawa LNG

Kolejna dostawa LNG

Kolejna dostawa LNG
Data publikacji: 2017-11-18 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 14:20
Wywietleń: 2495 301743

Ponad 200 tys. m sześc. skroplonego gazu ziemnego (LNG) dostarczył gazowiec "Al Gharrafa" do świnoujskiego terminalu. Statek przypłynął w piątek (17 listopada) rano, a w sobotę po południu – po rozładunku – opuścił port zewnętrzny. To już 23. dostawa LNG drogą morską do Świnoujścia.

"Al Gharrafa" przypłynął z surowcem z katarskiego portu Ras Laffan.

Obecnie świnoujski terminal LNG, który rozpoczął działalność w czerwcu 2016 r., obsługuje średnio jeden statek w miesiącu. W 2018 roku dostawy mają być dwa razy częstsze.

Przypomnijmy, że pod koniec października doszło do awarii, kiedy to podczas silnej wichury przewróciła się i spadła suwnica umieszczona na dachu zbiornika LNG. W efekcie doszło do uszkodzenia rurociągu służącego do opomiarowania zbiornika. Na temat tej awarii rozmawiano niedawno na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu.

– W wyniku zdarzenia nastąpiła emisja odparowanego gazu do atmosfery – podkreślił Zbigniew Bobiński, dyrektor Pionu Eksploatacji spółki Polskie LNG z grupy kapitałowej Gaz-Systemu. – Sytuację na bieżąco monitorowały służby eksploatacyjne terminalu LNG i Państwowej Straży Pożarnej. Już w kilkanaście godzin po wystąpieniu awarii wznowiono wysyłkę gazu do Krajowej Sieci Przesyłowej oraz zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem realizowano bez żadnych zakłóceń załadunek cystern samochodowych.Przyczyny awarii są badane przez specjalnie powołaną do tego komisję.

(ek)

Fot. Marek Klasa

Kolejna dostawa LNG Kolejna dostawa LNG Kolejna dostawa LNG

Komentarze

x
poprzedzająca katastrofa budowlana (bo nie awaria!), mogła uniemożliwić odbiór kolejnej dostawy przypływającej na Al Gharrafa. Humanisto, opomiarowanie zbiornika, czyli instalacja do pomiaru ilości LNG w zbiornika, do pomiaru ciśnienia gazu nad skroploną fazą w zbiorniku, do pomiaru temperatury obu faz skupienia, może też do analizy składu odparowanego gazu w zbiorniku... Wystarczy humanisto?
2017-11-20 14:14:14
do @ Olico
- nie trzeba tych wątków wiązać, to jest tylko informacja o terminalu LNG - co się w tym terminalu dzieje.....Mnie bardziej rusza, cyt;" do opomiarowania zbiornika". OPOMIAROWANIE ???? Co to jest ?
2017-11-19 10:03:28
do @ komentarz
- nie, on ma tylk katar i dlatego się ciepło ubrał.
2017-11-19 09:58:33
Olico
Nie bardzo kumam o czym jest ten tekst? Boże gaz przypłynął do gazoportu to chyba normalne jest. Że była awaria no to była i teraz bada to komisja i OK. O czym jest ten tekst i w jaki sposób te dwa wątki się wiążą? Moim zdaniem w żaden. Pisać aby tylko coś pisać?
2017-11-19 07:45:18
komentarz
A ten fotoreporter to jest też z Kataru?
2017-11-18 22:19:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie