środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ucierpiały instalacje w gazoporcie

Ucierpiały instalacje w gazoporcie [GALERIA] (akt. 1)

Ucierpiały instalacje w gazoporcie
Data publikacji: 2017-10-29 09:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:34
Wywietleń: 4786 298771

W niedzielę (29 października) około g. 4 nad ranem silny wiatr uszkodził instalację na zbiorniku w świnoujskim gazoporcie. Oderwana od kopuły została metalowa suwnica, która uszkodziła instalację. Na miejsce pojechało kilka zastępów straży pożarnej. Policja zamknęła całkowicie ulicę Ku Morzu. Jest też komunikat podany przez Polskie LNG.

- Nad ranem 29.10.207 na terminalu LNG z powodu bardzo silnych wiatrów doszło do uszkodzenia suwnicy na dachu jednego ze zbiorników, która z kolei uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika. W wyniku zdarzenia doszło do niewielkiego uwolnienia się gazu odparowanego do atmosfery. Sytuację cały czas monitorują służby eksploatacyjne terminalu LNG i na bieżąco zarządzają sytuacją. Zdarzenie monitoruje również Państwowa Straż Pożarna, powiadomiono także Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Urząd Miasta Świnoujście. Instalacja została zatrzymana awaryjnie. - podaje Tomasz Pietrasieński, rzecznik prasowy Gaz-Systemu.

Trwają prace mające na celu przywrócenie sprawności instalacji. Po dokładnym rozpoznaniu stanu infrastruktury Polskie LNG poda kolejne informacje o sytuacji.

BaT

Fot. Czytelnik, PAP/Marcin Bielecki

Ucierpiały instalacje w gazoporcie Ucierpiały instalacje w gazoporcie Ucierpiały instalacje w gazoporcie Ucierpiały instalacje w gazoporcie Ucierpiały instalacje w gazoporcie

Komentarze

do wolfa
pisze się "pieprzonego" !!! od pieprzu ;) i dlatego młotkowi powinni znać się na wbijaniu gwoździ. A z bezpieczeństwa ludzi nie robiłbym sobie żartów. Pozdrawiam !
2017-10-30 07:32:52
Dddf
Wystarczyło, że towarzysze z PO trochę przy tym pomagali i widać efekty. Ciekawe czego nie rozkradli przy budowie.
2017-10-30 06:05:26
Wolf
Lubie te komentarze ludzi którzy piszą z zacisza mieszkanka za swojego piepszonego koputerka.Błedów nie robi ten kto nic nie robi.A wiekszość ty krytyków internetowych nawet nie potrafiło by wbić gwoździa.Taki orkan potrafi zniszczyć nad bałtykiem mocniejsze konstrukcje
2017-10-29 22:26:51
do @morena
tutaj ruskich nie nada ;) rodzima indolencja starcza:(
2017-10-29 20:41:26
@morena
Nie powielaj ruskiej propagandy.
2017-10-29 20:19:27
atom
I my chcemy budować elektrownię atomową a nie potrafimy zabezpieczyć maleńkiej suwnicy.
2017-10-29 18:37:31
rtg
ale tandeta.
2017-10-29 17:47:05
morena
chwilę temu jeden z internautów tak napisał: cyt. " Trwa awaryjne zrzucanie gazu. Holenderscy fachowcy są już w drodze na miejsce awarii. Wszyscy maja zakaz rozmawiania z mediami." koniec cytatu z wypowiedzi internauty. !!!! ???? tak to widać i słychać ;)
2017-10-29 15:48:44
Anna
Cieszcie sie ze tylko to. Zywiol jest nieobliczalny Cieszcie sie ze to nie elektrownia atomowa. Cïeszcie sie ze zyjecie
2017-10-29 14:37:39
Świnoujścianka
o zgrozo ! port kontenerowy. Cały zeszły tydzień przeładunek 30 tys. siarki ! A teraz okazuje się, że instalacje w gazoporcie nie wytrzymują !!! a u nas stale pi.... dzi jak w kieleckiem !!! mieszkańców trzeba było pytać ! byle jakość to Świnoujście zwane od niedawna Siarkoujście. A teraz gazoport ?
2017-10-29 13:36:04
osada
I co? a ja mówiłem. Znając indolencje naszych przeróżnych służb.... na różnych odcinkach realizacji inwestycji..... Ludzie byli zachwyceni. Niektórzy zatrudnieni tam przy budowie.... mawiali, że gaz będzie za pół darmo.... w nocy to był za darmo :( To mógł sobie go łapać, kto chciał, tylko policja uniemożliwiła dostęp ???? ciekawe. Niestety :(
2017-10-29 13:31:27
do Zebo82
Zobacz, jakie szkody są w Niemczech. To jest żywioł! Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał.
2017-10-29 12:59:30
@taa...
Zawsze tak jest. Nie masz zielonego pojęcia o procedurach.
2017-10-29 12:55:34
Zebo82
Bezpieczne jest ale na takie imprezy nie było to przygotowane
2017-10-29 12:00:15
" taa... " - ciemniaku, marny, szalejący ciemniaku.
.
2017-10-29 11:23:56
,
To zdjęcie uszkodzeń?
2017-10-29 10:12:14
taa...
A miało być tak suuper bezpiecznie! WYciek gazu "niewielki" ? A konkretnie? Skoro policja zamknęła całą drogę publiczną?
2017-10-29 09:58:25