Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Klik do Portalu Pasażera

Data publikacji: 21 lipca 2016 r. 09:04
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Klik do Portalu Pasażera
 

Fanpage PKP Polskie Linie Kolejowe SA na Facebooku ma nowy widżet (zakładkę) - Rozkład Jazdy. Warto z niej korzystać, bo od 20 lipca pociągi kursują inaczej, by zapewnić komunikację uczestnikom Światowych Dni Młodzieży.

Kliknięcie na facebook.com/PolskieLinieKolejowe może przenieść użytkowników do wirtualnej wyszukiwarki - portalpasazera.pl (jest teraz też w języku angielskim), która wskaże najlepsze przejazdy pociągiem pomiędzy wskazanymi stacjami. Dostępna z portalu aplikacja umożliwia poza tym podgląd sekcji Twój Pociąg i Plakatowy rozkład jazdy.

Wszystkie funkcje dostępne są bezpośrednio 
na portalpasazera.pl oraz w aplikacji Rozkład Kolejowy na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Wyszukiwarka połączeń kolejowych dostarcza podróżnym informacji na temat planowanej trasy i rozkładu jazdy oraz liczbie możliwych połączeń na trasie. Pokazuje peron i tor, z którego odjedzie pociąg oraz świadczone w nim usługi, umożliwia wybór połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami. Ponadto, dzięki prowadzonemu monitoringowi sieci kolejowej i wykorzystaniu nadajników GPS, na bieżąco pozwala śledzić pozycję pociągu na interaktywnej mapie i sprawdzić, czy jedzie on zgodnie z rozkładem. 


Za pomocą sekcji Twój Pociąg podróżny się dowie o ewentualnych utrudnieniach na torach (zmiany trasy, przewidywane opóźnienia, komunikacja zastępcza, planowany czas przyjazdu na stacje).

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA