niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Remont po kolei

Remont po kolei

Remont po kolei
Data publikacji: 2016-07-01 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:08
Wywietleń: 2046 141566

Trwa remont drugiego z dwóch jednotorowych mostów kolejowych nad Odrą Zachodnią w Szczecinie. Zakończenie prac planowane jest na listopad. Pociągi jeżdżą torem nr 2, który został zmodernizowany w zeszłym roku.

Dwa mosty stalowe kratownicowe, każdy z nich ma oddzielny tor, nad Odrą Zachodnią znajdują się na szlaku nr 351 Poznań Główny - Szczecin Główny. Tor nr 1 został zbudowany w r.1955, zaś nr 2 przed 46 laty. Obie konstrukcje znajdują się w sąsiedztwie mostu Pomorzan.

W zeszłym roku zarządca infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - postanowił oba zniszczone mosty wyremontować. Przetarg wygrała warszawska firma Intop. Modernizacja pierwszej części mostu na Odrze Zachodniej zakończyła się jesienią minionego roku. Teraz trwa remont drugiej. Ruch pociągów odbywa się po torze nr 2.

- Obecnie prowadzone są prace związane z wymianą nawierzchni i zabezpieczenia antykorozyjnego w drugiej części obiektu, w torze nr 1 - mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK SA. - Roboty przebiegają zgodnie z planem. Zakończenie prac, zaplanowane na listopad 2016 r., nie jest obecnie zagrożone.

Koszt inwestycji „Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Główny" to prawie 9,5 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje wymianę torów, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne obiektów, wymianę zużytych i uszkodzonych elementów, renowację przyczółków i filarów.
Roboty przywrócą na moście prędkość jazdy pociągów 100 km/h. ©℗

(mag)

Fot. PKP PLK SA

Na zdjęciu: pociągi nad Odą Zachodnią przejeżdżają teraz wyremontowanym w zeszłym roku torem nr 2.

 

Remont po kolei Remont po kolei Remont po kolei Remont po kolei

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie