Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Remont po kolei

Data publikacji: 01 lipca 2016 r. 14:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Remont po kolei
 

Trwa remont drugiego z dwóch jednotorowych mostów kolejowych nad Odrą Zachodnią w Szczecinie. Zakończenie prac planowane jest na listopad. Pociągi jeżdżą torem nr 2, który został zmodernizowany w zeszłym roku.

Dwa mosty stalowe kratownicowe, każdy z nich ma oddzielny tor, nad Odrą Zachodnią znajdują się na szlaku nr 351 Poznań Główny - Szczecin Główny. Tor nr 1 został zbudowany w r.1955, zaś nr 2 przed 46 laty. Obie konstrukcje znajdują się w sąsiedztwie mostu Pomorzan.

W zeszłym roku zarządca infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - postanowił oba zniszczone mosty wyremontować. Przetarg wygrała warszawska firma Intop. Modernizacja pierwszej części mostu na Odrze Zachodniej zakończyła się jesienią minionego roku. Teraz trwa remont drugiej. Ruch pociągów odbywa się po torze nr 2.

- Obecnie prowadzone są prace związane z wymianą nawierzchni i zabezpieczenia antykorozyjnego w drugiej części obiektu, w torze nr 1 - mówi Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK SA. - Roboty przebiegają zgodnie z planem. Zakończenie prac, zaplanowane na listopad 2016 r., nie jest obecnie zagrożone.

Koszt inwestycji „Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - Modernizacja mostu w km 208,211 linii nr 351 Poznań - Szczecin Główny" to prawie 9,5 mln zł. Przedsięwzięcie obejmuje wymianę torów, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne obiektów, wymianę zużytych i uszkodzonych elementów, renowację przyczółków i filarów.
Roboty przywrócą na moście prędkość jazdy pociągów 100 km/h. ©℗

(mag)

Fot. PKP PLK SA

Na zdjęciu: pociągi nad Odą Zachodnią przejeżdżają teraz wyremontowanym w zeszłym roku torem nr 2.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA