Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

„Bezpieczny piątek" na przejazdach

Data publikacji: 01 lipca 2016 r. 14:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
„Bezpieczny piątek" na przejazdach
 

Dziś 1 lipca rozpoczęła się, m.in. w Świnoujściu, wakacyjna akcja „Bezpieczny piątek”. PKP Polskie Linie Kolejowe SA apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów na przejazdach kolejowo-drogowych. Kontrole prowadzi policja i SOK.

Liczba wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo- drogowych maleje. Jednak wciąż, aż 98 proc. z nich to skutek łamania przepisów, ignorowania znaków drogowych i czerwonych świateł, a nawet omijania rogatek. Dlatego PKP PLK SA w każdy wakacyjny piątek prowadzi akcję „Bezpieczny piątek”. Na wybranych przejazdach kolejowo- drogowych w całym kraju dyżurują podczas niej przedstawiciele PLK, Straży Ochrony Kolei oraz policji. Patrolowane są również tory w okolicach „dzikich przejść”.

Podczas kontroli, pouczeń i rozmów do kierowców oraz pieszych trafi kilkanaście tysięcy ulotek, informujących o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych, a dla piratów kolejowo-drogowych będą mandaty. Działania przypominają, że obowiązkiem jest postępowanie zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem – to ono gwarantuje bezpieczeństwo na wszystkich przejazdach.
Akcja „Bezpieczny piątek” jest częścią XII edycji kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”.

(mag)

Fot. PKP PLK SA

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA