piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Interpelacja nie do tego ministra

Interpelacja nie do tego ministra

Interpelacja nie do tego ministra
Data publikacji: 2018-11-01 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1606 359101

Grupa zachodniopomorskich posłów PO w połowie października interpelowała do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w sprawie sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. Domagała się odwołania Rady Nadzorczej tej spółki. Wiceminister Grzegorz Witkowski odpowiedział, że pośredni nadzór nad „Gryfią” nadal pełni inny resort - obrony narodowej.

- Naszym zdaniem za fatalną sytuację przedsiębiorstwa odpowiada nie tylko jego Zarząd, ale także Rada Nadzorcza - napisali w interpelacji z 13 października posłowie Bartosz Arłukowicz, Magdalena Kochan, Arkadiusz Marchewka, Sławomir Nitras i Norbert Obrycki.

Dlatego domagają się odwołania osób zasiadających w RN „Gryfii”. Tyle że interpelację skierowali pod niewłaściwy adres.

- Obecnie trwa zmiana alokacji aktywów Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. - odpowiedział 30 października Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Przedsiębiorstwo to nadal pozostaje w strukturze Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA (PGZ S.A.), stąd pośredni nadzór nad spółką sprawuje Minister Obrony Narodowej jako akcjonariusz PGZ S.A. W związku z powyższym, dopiero w sytuacji przejęcia przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pośredniego nadzoru nad ww. spółką, będzie możliwe pozyskanie stosownych informacji zgodnie z właściwością.

Kilka dni temu resort gospodarki morskiej podał, że jest gotowy do przejęcia stoczni od MON i czeka tylko na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Prokuratorii Generalnej.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przekazanie nadzoru powinno nastąpić do połowy listopada. Dotyczy to m.in. „Gryfii” i Stoczni Szczecińskiej. Planowane jest też połączenie obu podmiotów.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Julka
I z czego się cieszysz? Że stocznią zawiaduje MON? Jeszcze trochę i kulturą będzie zajmował się minister od środowiska, a nauką minister od żeglugi. To, co PiS wyrabia to jakaś paranoja.
2018-11-03 08:16:28
po co
Haha, nie wiedzą nawet do kogo pisać, to jak w ogóle mają się brać do rządzenia. Widać, że nic się nie zmienili...i dobrze :)
2018-11-02 07:09:32
Ludzie listy piszą
- zwykłe polecone piszą, że kochają, nie śpią, klną, całują się ludzie listy piszą nawet w małej wiosce listy szare, białe, kolorowe... kapelusz przed pocztą zdejm - o o o o o o o panowie z PełO!
2018-11-01 23:30:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie