środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Gospodarka > Interpelacja nie do tego ministra

Interpelacja nie do tego ministra

Interpelacja nie do tego ministra
Data publikacji: 2018-11-01 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Wywietleń: 1489 359101

Grupa zachodniopomorskich posłów PO w połowie października interpelowała do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w sprawie sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. Domagała się odwołania Rady Nadzorczej tej spółki. Wiceminister Grzegorz Witkowski odpowiedział, że pośredni nadzór nad „Gryfią” nadal pełni inny resort - obrony narodowej.

- Naszym zdaniem za fatalną sytuację przedsiębiorstwa odpowiada nie tylko jego Zarząd, ale także Rada Nadzorcza - napisali w interpelacji z 13 października posłowie Bartosz Arłukowicz, Magdalena Kochan, Arkadiusz Marchewka, Sławomir Nitras i Norbert Obrycki.

Dlatego domagają się odwołania osób zasiadających w RN „Gryfii”. Tyle że interpelację skierowali pod niewłaściwy adres.

- Obecnie trwa zmiana alokacji aktywów Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. - odpowiedział 30 października Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Przedsiębiorstwo to nadal pozostaje w strukturze Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA (PGZ S.A.), stąd pośredni nadzór nad spółką sprawuje Minister Obrony Narodowej jako akcjonariusz PGZ S.A. W związku z powyższym, dopiero w sytuacji przejęcia przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pośredniego nadzoru nad ww. spółką, będzie możliwe pozyskanie stosownych informacji zgodnie z właściwością.

Kilka dni temu resort gospodarki morskiej podał, że jest gotowy do przejęcia stoczni od MON i czeka tylko na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Prokuratorii Generalnej.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przekazanie nadzoru powinno nastąpić do połowy listopada. Dotyczy to m.in. „Gryfii” i Stoczni Szczecińskiej. Planowane jest też połączenie obu podmiotów.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Julka
I z czego się cieszysz? Że stocznią zawiaduje MON? Jeszcze trochę i kulturą będzie zajmował się minister od środowiska, a nauką minister od żeglugi. To, co PiS wyrabia to jakaś paranoja.
2018-11-03 08:16:28
po co
Haha, nie wiedzą nawet do kogo pisać, to jak w ogóle mają się brać do rządzenia. Widać, że nic się nie zmienili...i dobrze :)
2018-11-02 07:09:32
Ludzie listy piszą
- zwykłe polecone piszą, że kochają, nie śpią, klną, całują się ludzie listy piszą nawet w małej wiosce listy szare, białe, kolorowe... kapelusz przed pocztą zdejm - o o o o o o o panowie z PełO!
2018-11-01 23:30:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie