poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Stocznia Szczecińska wreszcie w KRS

Stocznia Szczecińska wreszcie w KRS

Stocznia Szczecińska wreszcie w KRS
Data publikacji: 2018-10-17 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-23 14:28
Wywietleń: 1979 356682

Dziewięć miesięcy od złożenia wniosku Stocznia Szczecińska czekała na zmianę nazwy spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dawny Szczeciński Park Przemysłowy, a wcześniej Sotera Enterprise (spółka, która krótko zarządzała majątkiem stoczniowym w imieniu Towarzystwa Finansowego Silesia), od wtorku,16 października, figuruje w KRS jako Stocznia Szczecińska spółka z o.o.

Politycy PO i Nowoczesnej zarzucali kierownictwu stoczniowej spółki, że bezprawnie używa nazwy „Stocznia Szczecińska”. Posłowie Platformy Norbert Obrycki i Arkadiusz Marchewka w sierpniu interpelowali w tej sprawie m.in. do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Szef resortu Marek Gróbarczyk odpowiedział 6 września, że spółka SPP używa nazwy „Stocznia Szczecińska” na podstawie uchwały nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników spółki, która dokonała zmiany umowy spółki, zmieniając jej dotychczasową nazwę. Uchwałę tę podjęto 29 grudnia 2017 r.

- Znak towarowy „ Stocznia Szczecińska” jest używany przez spółkę na skutek zgłoszenia dokonanego do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) z siedzibą w Alicante - dodał minister. - Nadto spółka nabyła od syndyka masy upadłości Stoczni Szczecińskiej Nowa własność wszystkich znaków towarowych powstałych na „bazie” znaku towarowego „Stoczni Szczecińskiej” oraz praw ochronnych na te znaki. Nabycie nastąpiło w toku postępowania upadłościowego, w przetargu ofertowym pisemnym, skierowanym do nieograniczonej liczby odbiorców.

Zgłoszenia do EUIPO dokonano 2 października 2017 r.

Wniosek o rejestrację zmiany umowy spółki, dotyczącej zmiany nazwy przedsiębiorstwa, został złożony w sądzie 18 stycznia br. W KRS nazwa „Stocznia Szczecińska” pojawiła się po 9 miesiącach, 16 bm. Powrót nazwy - w wymiarze symbolicznym - był wcześniejszy. Widać ją np. w postaci napisów na stoczniowych bramach. W oficjalnych dokumentach spółka używała poprzedniej nazwy (SPP), co wyjaśniał na jednej z konferencji prasowych jej prezes Andrzej Strzeboński.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Kit
Największy sukces to gra stocznią w siatkówkę.
2018-10-18 19:40:51
Ha,ha
Być w KRS-ie, Co za sukces.
2018-10-18 17:38:23
Kiedy?
To ładnie, nazwa już jest. A kiedy będzie wodowanie tej poświęconej stępki?
2018-10-18 16:53:10
Jarun
..no i Ryży dał drapaka do Brukseli na stołek zaproponowany przez jego mocodawczynię "ciocię Merkel vel Kazimierczak". Zresztą ta safanduła Schetyna nie pcha się do władzy.
2018-10-17 20:50:31
FIGO
Rządy Platformy, to nauczka na resztę życia POLSKI.Chłopysie sprzedaliby własną matkę.Niektórzy to lokalni debile nie mający o niczym pojęcia .Nawet cwaniak Rostowski dawał się dymać każdemu ,kto chciał puknąć VAT. Gołodupcy sięgnęli po OFE, bo już nie mieli co sprzedać ( zabrakło kupców na oferowane badziewie ).Co dzisiaj mają do zaoferowania ? POŻAR POLSKI,wojnę domową.Władze im daj.Dostaniecie , ale w p....l.
2018-10-17 20:06:42
Do... Sprzatenie jeszcze potrwa
Nie tylko chciec, ale rowniez PO-trafic... tak na papierze jak i ustnie !! Ale jak Oni w znacznej wiekszosci tylko PO Akademiach 1-szo Majowych i Rewolucjach Pazdziernikowych - to skad Oni mogli miec az taka Wiedze ?? Nie mowiac juz o tym, ze Pan Donald PO-szukiwal juz wowczas Sobie "Cieplego Stolka" PO-przez Berlin... az w Brukseli !!
2018-10-17 19:07:09
Sprzątanie jeszcze potrwa
Po likwidacji i dewastacji stoczni przez PO. Ukryty raport NIK: Rząd Tuska doprowadził stocznie do upadku. "Przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości". Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń w sprawie stoczni w Gdańsku i Szczecinie. Rząd nie zadbał wystarczająco o ich przyszłość, a podejmowane przez niego decyzje były chybione i przyczyniły się do upadku obu stoczni w 2008 roku. Według Najwyższej Izby Kontroli, która opublikowała raport w sprawie restrukturyzacji Stoczni Gdynia SA oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. Ówczesny minister Skarbu Państwa w rządzie PO Aleksander Grad mógł złożyć skargę o stwierdzenie nieważności decyzji KE kwestionującej pomoc publiczną dla polskich stoczni do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Mógł on również wnioskować o wydanie zarządzenia tymczasowego w celu wstrzymania wykonania decyzji Komisji. Rząd Tuska poddał się jednak walkowerem i podjął decyzję, aby nie zaskarżać postanowienia Komisji Europejskiej, ani nie wnosić o wydanie zarządzenia tymczasowego. Kontrolerzy NIK stwierdzili, że kierownictwo Ministerstwa Skarbu Państwa uznało decyzje KE o konieczności zwrotu pomocy publicznej (z jednoczesnym odroczeniem samego procesu egzekwowania zwrotu tejże pomocy) za decyzję, od której najzwyczajniej w świecie... "NIE WYPADAŁO SIĘ ODWOŁAĆ"?! Od identycznej decyzji Komisji Europejskiej, nakazującej zwrot udzielonej stoczniom pomocy publicznej, odwołał się do Europejskiego Trybunału rząd Francji, która przed Trybunałem wygrała, dzięki czemu ich stocznie nie zostały zamknięte. Z kolei niemieckie stocznie nie musiały zwracać pomocy publicznej bowiem rząd federalny w Berlinie potrafił właściwie uzasadnić przed Komisją Europejską powody udzielenia takiej pomocy. Wystarczyło chcieć.
2018-10-17 17:06:49
A ilu z tych PO-nizszych Lewakow ...
Przechodzilo chocby kiedys kolo Stoczni lub bylo na Wodowaniu... jesli wogole "wiedza" co to jest ?? Natomiast jedno co moga wiedziec, to tylko Wody lanie... ktore wykonuja i na stronach Kuriera kazdego dnia - gdyz jako PO-woli tonacym... nic innego juz im nie PO-zostalo !!
2018-10-17 16:54:13
Edmund
Nasuwa się pytanię.Czy to "coś" co nazywa się tak samo jak tamto coś , będzie się domagać ode mnie źeby do nich dokładał?
2018-10-17 16:51:06
No to moze...
Niech Marchewka i Obrycki wezma sie wreszcie do Normalnej pracy...(!!) i otworza sobie gdzies... swoja mala stocznie pod nazwa: Marchewka & Obrycki z Ograniczona Odpowiedzialnoscia - bo z PO-stkomunistami nigdy nic nie wiadomo ??
2018-10-17 16:35:52
@spoko
Nic nie próbują odbudować, tylko mydlą ludziom oczy.
2018-10-17 13:45:37
Jarun
Na razie kaczor zajęty jest kopaniem dołków na plaży, tzw. "kaczy rowek" pod Elblągiem na mierzei. Jarkowi kompletnie odbiło, chce tamtędy puszczać statki-widma, że szczecińskiej stoczni, których nie ma. Zdrowo mu "zryło" pod kaszkietem.
2018-10-17 13:35:42
Naucz się czytać bystrzaku
"Dziewięć miesięcy od złożenia wniosku Stocznia Szczecińska czekała na zmianę nazwy spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym." Oznacza to, że wniosek został złożony 9 miesięcy temu. To nie wina zarządu a krs, że tyle czasu zajęły mu formalności.
2018-10-17 13:26:35
Spoko
Ważne że próbują odbudować stocznię w przeciwieństwie do PełO - a jak nie chcesz pomóc to nie przeszkadzaj. Budowa statku to nie jest prosta sprawa i nie da zrobić się tego na kolanie na działce w altanie.
2018-10-17 12:37:00
Jarun
A stępka pod statek-widmo m/s "Latający Holender" prawie zardzewiała...a co tam dla pisowskiej propagandy sukcesu - milion złotych. Oj Mateuszek-kłamczuszek.
2018-10-17 11:53:39
.
Dziewięć miesięcy potrzebował zarząd spółki na dokonanie zmiany zapisu w KRS. Bystrzaki! Nic dziwnego, że budowa promu-widma idzie im tak dziarsko..
2018-10-17 11:32:32
3 lata i nic
Jak długo obecna władza zamierza oszukiwać ludzi ?
2018-10-17 11:17:15
Aro
PiS zniszczył stocznie w Szczecinie i teraz nie potrafi jej odbudować
2018-10-17 10:47:37
Oj Olek,
Totalna Propaganda namieszala Ci w glowie. Tu PiS jest skuteczny. A co to jest ta Totalna Opozycja? A jakie to jest to zycie stoczni? Wirtualne? Kazdy z tego miasta chcialby silnej dobrej stoczni, nie musisz siac nienawisci.
2018-10-17 10:46:28
jurek
Do Olka: Dla kogo ta zła wiadomość? dla Totalnej Opozycji, czy dla Stoczni ? Wzorowanie się na propagandzie, szczególnie takiej, nikomu nie pomoże. Stocznia żyje ? A co to za życie !
2018-10-17 10:30:54
wierzyciel
No, to teraz czas popłacić stare długi :-))) Będzie z czego, najwyżej nazwę się sprzeda ( znak towarowy ).
2018-10-17 10:23:49
Olek
Totalna Opozycja wolała by dostać w mordę, niż dowiedzieć się, ze Stocznia Szczecińska żyje. Mam dla niej złą wiadomość: wzorowanie się na propagandzie używanej przez III Rzeszę nic nie pomoże.
2018-10-17 10:10:19
Jaki prom taka stocznia,
na papierze. Tylko.
2018-10-17 09:55:22
PIS kpi sobie ze Szczecinian
Miały byc budowane statki, a jedyne co PiS zrobil przez 3 lata rządów to zmiana nazwy spółki