poniedziałek, 19 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej

Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej [GALERIA]

Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej
Data publikacji: 2018-10-22 23:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-24 11:24
Wywietleń: 3822 357684

Było zadowolenie i podziękowania dla prezesa stoczni Andrzeja Strzebońskiego za to, że poczynił starania i pod starą nazwą ponownie działa Stocznia Szczecińska. Jak już informowaliśmy, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym po dziewięciu miesiącach – 16 października br.

W poniedziałek (22 października) przy bramie głównej stoczni zebrało się na tę okoliczność kilkudziesięciu pracowników zakładu, także z firm kooperujących. Stanisław Kocon, dyrektor techniczny Stoczni Szczecińskiej, podziękował prezesowi Strzebońskiemu za „długotrwałą walkę i determinację”, aby odzyskać dla tego miejsca jego historyczną nazwę.

– Przez ostatnie dwa lata, wyjeżdżając z domu do pracy, nigdy nie miałem świadomości, że jadę do Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Zawsze uważałem, że jadę do Stoczni Szczecińskiej – powiedział S. Kocon. – Odzyskanie nazwy będzie skutkowało jeszcze bardziej wzmożoną pracą przemysłu stoczniowego dla rozwoju Szczecina, dla dobrego życia nas wszystkich.

List do premiera Mateusza Morawieckiego odczytał Grzegorz Wojarnik, wiceprezes Stoczni Szczecińskiej. Napisało go „środowisko stoczniowców”.

„Dziś znów w polskim Szczecinie produkowane są statki, co daje zatrudnienie stoczniowcom, utrzymanie ich rodzinom i dziesiątkom współpracujących firm. W stoczniowych warsztatach, na stoczniowych pochylniach powstają statki, przęsła mostów, fundamenty morskich wież wiatrowych. Stocznia Szczecińska wróciła na światowe rynki jako ceniony producent i wiarygodny partner. Dziękujemy za dobry czas, gdy te zmiany były możliwe. Dziękujemy za odważne decyzje” – czytał G. Wojarnik.

W liście stwierdzono, że choć firmę czeka jeszcze trudna droga, to już widać dobre efekty obranego kierunku. Autorzy zaapelowali więc o kontynuację. W kolejnych zdaniach można było wyczuć nutę niepokoju w sprawie planowanej konsolidacji sektora stoczniowego.

„Nie zepsujmy tego, co tak dobrze funkcjonuje” – napisali między innymi. „Wierzymy, że przygotowywane decyzje odnośnie konsolidacji branży oraz losy ważnych kontraktów przyniosą pozytywne efekty”.

Sygnatariusze listu zwrócili się do premiera z prośbą o pomoc i zaufanie.

„Dla naszego miasta nie ma innej gospodarczej przyszłości” – podkreślili.

Prezes Andrzej Strzeboński m.in. przypomniał: – Mimo złej historii ostatnich lat, gdy była niszczona, ocalała. Na tyle, że mogliśmy ją wskrzesić. Ja się przed państwem 30 miesięcy temu zobowiązałem, że stocznię odbudujemy. I uczyniłem to razem z wami.

Następnie przybyli oddali hołd stoczniowcom zabitym w grudniu 1970 roku.

Jak powiedział „Kurierowi” wiceprezes Grzegorz Wojarnik, udział w wiecu wzięli zarówno pracownicy Stoczni Szczecińskiej, jak i spółek pracujących na jej majątku.

– Rozumiem Stocznię Szczecińską jako cały ten organizm, w którym działają także spółki kooperujące – stwierdził wiceprezes. – Natomiast firma Stocznia Szczecińska odpowiada za wszystko, co się tu dzieje, a także za kontraktowanie statków. Bo tutaj powstaje hub stoczniowy, w ramach którego są prowadzone różne projekty – zarówno stoczniowe, jak i offshore’owe.

(kl)

Fot. Marek Klasa

Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej Przed bramą główną list do premiera i... radość ze Stoczni Szczecińskiej

Komentarze

Jarun
Trzy lata rządów PiS-u ! Gdzie są statki, promy ? Mateuszek-kłamczuszek i jego radosne "wybrańcy" czarują i zaklinają rzeczywistość. A statków nie ma. Jak pisiorom się śpieszyło - to w nocy (w ciągu jednej doby) przepchnęli ustawę. Bujać to my - a nie nas. A tu potrzebowali 3 lata, żeby przywrócić starą nazwę. Sama nazwa stoczni nie produkuje promów, tylko ludzie...a stępka Pinokia rdzewieje.
2018-10-24 11:22:11
Wawrzek
Skąd tyle żółci i złośliwości dlatego, że wielu ludzi pragnie odbudować przemysł stoczniowy? to chyba tylko dilerzy z PO - pamiętacie senatora Misiaka? z PO, który miał parcelować tereny stoczniowe na działki?. Brawo Stoczniowcy powodzenia a Ministerstwo Obrony nie powinno się dłużej cukać tylko podpisać kontrakt na budowę w Stoczni Szczecińskiej okrętów wspólnie z Francuzami. Dlaczego tu taka zwłoka?. To prawda, że bardzo trudno dokonać odbudowy zniszczonego przemysłu w Szczecinie całe szczęście, że nie zdołali zniszczyć fabryki w Policach, chociaż już byli na drodze do tego "baronowie" PO i PSL z Rządem Tuska- Pawlaka- Piechocińskiego- Kamysza a i SLD nie jest tu bez winy. Przemysł jest miastotwórczy bez przemysłu Miasto nie będzie się rozwijać bo nawet nie ma tu "cudownego" miejsca by ściągać pielgrzymów. A tak z ciekawości dlaczego Szczecinianie głosują na ludzi reprezentujących ugrupowania, które dokonały takich zniszczeń gospodarki Pomorza Zachodniego i nie tylko.
2018-10-24 00:00:12
I do... Krzysztofa
Bo za Komuny...( tzn. odrotnie do Zachodu ! ) wg. PRL-owskiego Planu 5-letniego... "nie bylo nawet 1-go miejsca" i dla 1-go Etatu na bezrobociu ! Dlatego bylo... "czy sie Stoi czy sie Lezy"...1500 sie nalezy ! Gdzie na Zachodnim bezrobociu... i tak otrzymywalo sie duzo wiecej - jak pracujac w PRL-u za Komuny...!!
2018-10-23 21:52:18
gość
Co to znaczy- pod starą nazwą ponownie działa Stocznia Szczecińska.Co znaczy działa ,ile statków stocznia zbudowała.Jakiś rok może dwa po upadku stoczni trafiłem na stocznie i od tamtego czasu na jej terenie produkowane są statki i konstrukcje stalowe.Wiec gdzie tu news.Ludzie przejrzyjcie na oczy,to jest tylko PISuarowa PROPAGANDA!!!
2018-10-23 18:46:28
były stoczniowiec
Trzeba tylko kibicować źeby się udało a nie tylko rzucać kłody pod nogi brawo
2018-10-23 18:31:08
czerwony Szczecin
wszystko można zrujnować szybko tylko zbudować trudno i tak jest ze stocznią
2018-10-23 18:19:17
Katarski picer
Tusk wolał by dostać w mordę...
2018-10-23 17:59:01
Krzysztof
No popatrz pan jaki postęp technologiczny .Kiedyś trzeba było aż 10000 stoczniowców i kooperantów by zbudować statek,teraz mieszczą się na jednym zdjęciu.
2018-10-23 16:09:13
Szpaler
drzewek zdaje się kłaniać w powitalnym geście. Konie łby pospuszczać. Czy konie mnie słyszą?!
2018-10-23 14:58:08
Ropax
Won z propagandą jest jeszcze bardziej obrzydliwa niż gebelsowska...
2018-10-23 14:20:53
PO-nownie Lewackie komentarze...
Tych Propagandzistow... co kompletnie Nie maja PO-jecia i wogole Nie znaja sie na tym co i jak Stocznia produkowala i dalej od Nowa zaczyna !! PO-mimo owczesnej Chorej PO-litycznie ZEMSTY... wraz z Afrykanskim Katarem !!!
2018-10-23 11:49:30
spawacz
A siatkarzy nie zaprosili, wszak nawięcej na nich szmalu wydają!
2018-10-23 11:07:24
.
To tak żałosne, że aż przykre. Propaganda jak za Gierka.
2018-10-23 10:59:45
kaskader
Ale wszyscy ubrali nowe białe kaski prosto z magazynu. Wszak TVPiS przyjechała i trzeba się pokazać światu.
2018-10-23 10:05:04
ojciec Nil
Kiedyś jak pokazywano zdjęcie ze Stoczni to w tle był jakiś statek a teraz - BRAMA. Czy ta stocznia produkuje bramy? Bo statków na pewno nie - pokazaliby choć jeden w budowie. Jest też oczywiście inna wersja, że budują, ale okręty podwodne - wtedy, co oczywiste, nie byłoby ich widać na powierzchni... Podobno kilka już zbudowali - podwodny okręt atomowy "Kurek" jest już teraz chlubą Stoczni Szczecin.
2018-10-23 09:21:53
POgromca nitrasa
dlaczego jak rzadziła PO pozwoliła na cięcie na złom urządzeń.Dlaczego powierzyli rzadzenie stocznią gościom z katowic których jedynym doświadczeniem było ocieplanie budynków.Czy takie "prowadzenie firmy"miało na celu zaoranie stoczni. Co się stało z inwestorem katarskim którego tusk nakrecił .Czy był to tylko teatr propagandowy do wyborów.Dlaczego likwidator stoczni geodeta grad został nagrodzony za to funkcją prezesem d, s powołania elektrowni jadrowej z pensją 100 tys zł , której przez kilka lat nie powołano.Czy grad był tuska misiewiczem i to przez 5 lat.
2018-10-23 09:11:29
Żałośni ludzie
Ile statków budujecie że się tak cieszycie?
2018-10-23 08:51:39
Stocznia POLSKA w Szczecinie
Winno się oglądać NIEMIECKIE TV i TVN-y aby NIEMCY powiedzieli coś o POLSKIEJ stoczni bi inaczej to kłamstwo! Tylko dojczland i GWna prawdę ci powie a nie POLSKA TV.. Dojczland , dojczland iberalez..
2018-10-23 08:25:57
TKM
no i teraz ludzie którzy oglądaja tylko TVPiS będa przekonani na 100% że stocznia szczecińska produkuje statki
2018-10-23 07:34:13
biss
Normalnie jak za komuny. Brakuje tylko zobowiązania że zbudujemy 100 statków na stulecie. Może przydałoby się zmienić nazwę na stocznia im. A. Warskiego i malować trawę na zielono, a krawężniki na biało jak będzie premier przyjeżdżał.
2018-10-23 05:56:39