środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > O unijnych cłach

O unijnych cłach

O unijnych cłach
Data publikacji: 2016-05-09 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1246 132658

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii organizuje w czwartek (12 maja) szkolenie „Unijny Kodeks celny – zmiany w obrocie międzynarodowym". Bezpłatny udział mogą w nim wziąć przedstawiciele zachodniopomorskich firm.

Unijny Kodeks celny, który wszedł w życie w życie 1 maja, przynosi wiele zmian dla przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową i importową. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione 12 maja na szkoleniu w EEN przy RCIiTT. Poprowadzi je radca prawny Rafał Malujda. W godz. 9-14 omówi m.in. zmiany w Prawie celnym, procedury celne a warunki transakcji handlowej (INCOTERMS), wprowadzenie i wyprowadzenie towaru na obszar celny UE, wspólną taryfę celną, wiążąca informację taryfową (WIT) oraz o pochodzeniu (WIP). Będzie także mowa o wartości celnej towarów, transakcjach pomiędzy podmiotami powiązanymi, honorariach, tantiemach autorskich i opłatach licencyjnych, długu celnym i zabezpieczeniach celnych, procedurach uproszczonych i AEO (instytucja upoważnionego przedsiębiorcy), przepisach przejściowych, ważności pozwoleń, kontrolach organów celnych, a także o ochronie własności intelektualnej w procedurach celnych.

Udział w bezpłatnym szkoleniu mogą wziąć maksymalnie po 2 osoby z firmy mającej siedzibę w województwie zachodniopomorskim. Ponadto powinna ona działać w jednej z następujących branż: ICT, spożywcza i rolnictwo, górnictwo, energia i gaz, produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych, produkcja papieru i wyrobów papierowych, branża stalowa i metalowa, budownictwo, handel hurtowy i detaliczny, motoryzacja, gastronomia i hotelarstwo, transport i logistyka, nieruchomości, zdrowie, turystyka, przemysł chemiczny i tworzywa, elektronika i automatyka, tekstylia, szkło i ceramika, przemysł morski, drewno i meble, poligrafia i reklama, ochrona mienia. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 maja. Informacje pod numerem telefonu: 91 449 41 09.
(mag)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy