Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

I Baltic Economic Congress w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 20 września 2022 r. 18:30
Ostatnia aktualizacja: 20 września 2022 r. 22:36
I Baltic Economic Congress w Szczecinie
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Megatrendy i perspektywy gospodarcze – to temat debaty plenarnej, która otworzyła I Baltic Economic Forum w Szczecinie. Dwudniowe wydarzenie, odbywające się w Operze na Zamku, przygotowała Północna Izba Gospodarcza. Organizacja ta, zrzeszająca przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego, świętuje 25-lecie swojej działalności.

– Chcieliśmy stworzyć takie wydarzenie gospodarcze, jakiego w regionie jeszcze nie było – powiedziała Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Uznaliśmy, że po pandemii musimy zaproponować przedsiębiorcom zupełnie nową formułę rozmowy o gospodarce, bo wszyscy potrzebujemy rozmów o przyszłości, a obecna sytuacja gospodarcza jest naszpikowana punktami zapalnymi, których omówienie daje przedsiębiorcom szansę na lepsze, szybsze reakcje. Będziemy więc dyskutować, wymieniać doświadczenia, wspierać się w rysowaniu perspektyw gospodarczych całego Pomorza Zachodniego.

Jak dodała, to nowe wydarzenie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców. Zapowiedziała, że podczas kongresu zostaną poruszone zagadnienia związane z gospodarką 4.0, rewolucją przemysłową, cyfrową, współpracą transgraniczną, zrównoważoną gospodarką, przyszłym miksem energetycznym Polski, odnawialnymi źródłami energii czy też kwestią sukcesji w biznesie.

– Mamy czasy, których się nikt nie spodziewał – zaznaczył rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. – Nikt z nas nie spodziewał się takiego wyzwania, jakie stoi przed nami w tej chwili, bo w tej chwili rozgrywa się dramat bardzo wielu małych firm.

 

Więcej na ten temat w jutrzejszym „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z 21.09.2022 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

red red red
2022-09-21 14:01:02
czerwono bo to jest ekonomia socjalistyczna, którą panowie widoczni na zdjęciach budowali i popierali. Jest też sporo POczerwieni czyli tych co nastali po czerwonych.
red is bad
2022-09-21 12:57:16
Tu jest jakby...czerwono.
@Kinga
2022-09-21 09:27:48
Piechota to ten były minister gospodarki który mówił że Gazoport to bardzo zły nieekonomiczny i niepotrzebny projekt? No i w Polsce go nie posłuchali i mamy Gazoport a Niemcy posłuchali i nie mają gazoportów. Faktycznie nadaje się na Baltic Economic Forum.
Kinga
2022-09-20 22:26:19
Megatrendy, magaprzewały, megajanusze i megajacekpiechota to wszystko na Baltic Economic Forum (jaka zagraniczna nazwa) w Szczecinie, w którym największymi pracodawcami są szkoły, urzędy i partyjne synekury. Wspaniale!!! Na zdjęciach też pracownicy uczelni czyli tzw. biznesmeni z budżetówki i politycy, czyli beneficjenci podatków. Super doniosłe wydarzenie. Nazwę proponuję zmienić na Special World Economic Forum w Szczecinie. Nie ma co się ograniczać tylko do Bałtyku. Brawo Janusze Biznesu !!!
@Księgowy
2022-09-20 20:43:56
"SĄDY" powinny być przede wszystkim niezawisłe i niezależne , a nie z nadania partyjnego ( jak za komuny) , jak chce tego mlaskacz z Żoliborza ze Zbynkiem Zero , bo efekty tego czujemy dziś w portfelach !!
Księgowy
2022-09-20 19:21:21
Czekamy na wykład przyszłej premier i.minister finansow wybitnej ekonomistki PO pani poseł Izabeli Leszczyny. Warto dowiedzieć się jak inflację mogą zlikwidować sądy , stąd szczególna rola sądów w ekonomii

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA