Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Poznamy Przedsiębiorców Roku 2022

Data publikacji: 20 września 2022 r. 06:51
Ostatnia aktualizacja: 20 września 2022 r. 13:01
Poznamy Przedsiębiorców Roku 2022
fot. Elżbieta Kubowska Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie wielka gala Północnej Izby Gospodarczej z okazji 25-lecia istnienia tej organizacji. Fot. Elżbieta Kubowska  

To będą dwa wypełnione panelami dyskusyjnymi dni – we wtorek i środę (20-21 września) w szczecińskiej Operze na Zamku, odbędzie się pierwsza edycja Baltic Economic Congress. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie wielka gala Północnej Izby Gospodarczej z okazji 25-lecia istnienia tej organizacji. Podczas gali poznamy laureatów konkursu Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego.

– Uznaliśmy, że po pandemii musimy zaproponować przedsiębiorcom zupełnie nową formułę rozmowy o gospodarczych wyzwaniach – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie oraz prezydent Unii Izb Odry i Łaby. – Wszyscy potrzebujemy rozmów o przyszłości, bo obecna sytuacja gospodarcza jest wręcz naszpikowana „punktami zapalnymi”, których omówienie daje przedsiębiorcom szansę na lepsze reakcje. Będziemy więc dyskutować, wymieniać wiedzą i doświadczeniem oraz wspierać w rysowaniu perspektyw gospodarczych całego Pomorza Zachodniego. W czasie dyskusji panelowych poruszone zostaną zagadnienia związane z gospodarką 4.0 – rewolucją przemysłową i cyfrową, współpracą transgraniczną, zrównoważoną gospodarką, OZE, przyszłym miksem energetycznym Polski, odnawialnymi źródłami energii czy też kwestią sukcesji w biznesie. Nie uciekniemy również od aktualności: inflacja, pandemia, wojna w Ukrainie, zerwane łańcuchy dostaw, rosnące ceny mediów i surowców, to wszystko żywo interesuje przedsiębiorców i na pewno warto jest dyskutować o tym jak poradzić sobie z wyzwaniami.

Zwieńczeniem wtorku (20 września) będzie uroczysta gala jubileuszowa, podczas której poznamy laureatów konkursu Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego 2022. Pierwszy raz w historii tego konkursu swoją nagrodę przyznają internauci, wyróżnienie otrzyma również zachodniopomorska firma rodzinna. Wręczone zostaną także Buławy Nestora Przedsiębiorczości.

W części artystycznej uczestnicy gali obejrzą można spektakl Teatru Piasku Tetiany Galitsyny oraz wysłuchają recitalu dziecięcego chóru „Don Diri Don” i koncertu Piotra Cugowskiego z zespołem.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do: Witia
2022-09-20 12:49:08
Podziękuj komunie, dzięki której mamy teraz albo biznesmenów dziedziczonych (interes założony przez przodków), albo biznes oparty na powiązaniach ze sferą "państwowo-budżetową"/polityką, albo czarny biznes, czyli kombinowanie niekoniecznie zgodnie z prawem (karuzele, afery itp.), a owa innowacyjność jest w mniejszości i wciąż nie ma siły przebicia, choć jednak jest.
Witia
2022-09-20 09:33:38
Pomysły na przymusową pracę w niedzielę dla pracowników i ciągłe narzekania na ciężką dolę prowadzenia biznesu i domagania się dotacji od państwa z naszych podatków. A gdzie są innowacje na miarę doliny krzemowej?
Janusz
2022-09-20 08:41:14
A dla Januszy biznesu coś będzie? Może jakaś nagroda Superjanusza biznesu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA