Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

„Gryfia” pełna statków. Kolejny chemikaliowiec w doku

Data publikacji: 03 września 2022 r. 10:45
Ostatnia aktualizacja: 05 września 2022 r. 22:26
„Gryfia” pełna statków. Kolejny chemikaliowiec w doku
Fot. Elżbieta KUBOWSKA  

W największym doku (nr 5) Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie znajduje się obecnie chemikaliowiec „Stolt Creativity”. Ma 176 m długości i 31 m szerokości. Zbudowany został w 1997 roku i przechodzi kolejny, 5-letni remont klasowy.

Armator jednostki, Stolt Tankers BV, to światowy lider pod względem liczby i tonażu chemikaliowców wyposażonych w nierdzewne zbiorniki, mogących przewozić bardzo wymagające ładunki. Poza około 160 statkami Stolt Tankers posiada bazy przeładunkowe rozlokowane na całym świecie, co uniezależnia go od konkurencji i zapewnia stałe łańcuchy dostaw dla swoich klientów.

– Współpracę ze Stolt Tankers BV odnowiliśmy w kwietniu tego roku, kiedy to stocznia przeprowadziła remont dokowy statku „Stolt Acer” z dużym zakresem prac maszynowych i pokładowych – informuje MSR „Gryfia”. – Armator był zadowolony z jakości przeprowadzonego remontu, powierzając nam kolejny statek ze swojej floty, „Stolt Creativity”, z dużo większym zakresem prac, w szczególności poszerzonym o prace związane z remontem systemów rurarskich, konstrukcji kadłuba, jego konserwacją oraz z naprawami urządzeń zapewniających bezpieczeństwo załodze.

„Stolt Creativity” przypłynął do Szczecina 19 sierpnia, a w stoczni pozostanie co najmniej do 10 września.

W kolejce do doku nr 5 czeka prom „Baltivia”, należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Obecnie stoi przy nabrzeżu Gdańskim. W pozostałych dokach trwają remonty innych jednostek. ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A było tak
2022-09-10 16:03:28
PO+PSL +SLD rozwalili polskie stocznie Szczecińskiej, Gdańskiej i Gdyńskiej już nie ma bo liberalnej gospodarce liberałów p. Lewandowskiego, Tuska i Kaczmarka polskie stocznie nie były potrzebne. Gryfię prawie liberałowie zaorali, ale na szczęście udało się ją uratować. Teraz potrzeba czasu, żeby szkody liberalnych wolnorynkowych mądrali naprawić. I na szczęście to się dzieje.
100 milionów strat
2022-09-05 22:02:27
Ponad 100 milionów strat ma Gryfia w/g kontrolerów NIK. Przecież to więcej jak ma rocznie przychodów. Majątek przepuszczony albo rozkradziony przez sitwy. 6 ha. Nawet Pentagon wynajmują. Po co taka Patologie utrzymywać ? Przecież wszyscy wiedzą że Ci osobnicy to przypadek beznadziejny odporny na chyba już 100 przeprowadzonych restrukturyzacji. To polityczna jednostka budżetowa dla oszustów i złodziei kasy podatników. Rozgonić to ma 4 wiatry. Polin to jednak gówniane państwo. Było, jest i będzi
Lidia B
2022-09-05 18:18:14
O likwidacji stoczni milczy pełnomocnik i jego pracodawcy bo nie chcą pamiętać jak tysiące ludzi zostało bez pracy. Teraz jako opozycja krytykują wszystko i wszystkich, ale o swoich błędach wielkich jak stocznia nie mówią. Wojewoda zaprosił posła Marchewkę do debaty, poseł zaproszenia nie przyjął dlaczego? Bo nie ma nic do powiedzenia? Na konferencjach prasowych krytykować jest łatwo bo to nic nie kosztuje, ale stanąć do dyskusji zabrakło argumentów i odwagi? a może jednego i drugiego?
doradca ? wiadomo
2022-09-05 16:54:53
Doradca wie wszystko, dziwne że nie wypowiada się o likwidacji Stoczni Szczecińskiej przez PO-PSL-SLD na ten temat politycy KO milczą. Podobno doradca walczy o miejsce na liście PO dlatego tak zajadle ujada. W Nowoczesnej Rysia Petru też miał być asem a został .......Nowoczesnej nie ma więc zmienił mocodawców. Są tacy ludzie to tu, to tam.....na wszystkim się znam.
Andrzej
2022-09-03 13:20:13
Ale Kurier nie jest w grupie Polska Press. Gryfia dziala dla miejsc pracy a my obywatele dopłacamy ze pisowskich specjalistów typu Zaremba.
Ola
2022-09-03 12:31:28
Przecież taki doradca już stwierdził dawno że tam są puste doki i nabrzeża to co wy mamicie fatamorganą?? Komu tu teraz wierzyć??
.
2022-09-03 11:49:05
O raporcie NIK po kontroli w Gryfii szanowna Redakcja słyszała? Nie zauważyłem publikacji na ten temat. Udajemy, że raport nie istnieje czy autor(ka) nadal czeka na partyjne wytyczne? Najbardziej nawet agresywna propaganda partyjna nie może być głupia, bo ośmiesza Matkę-Partię

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA