sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Groomer, czyli psi fryzjer

Groomer, czyli psi fryzjer

Groomer, czyli psi fryzjer
Data publikacji: 2018-01-07 21:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-08 18:56
Wywietleń: 1289 308219

To nie jest łatwe zajęcie. Wymaga cierpliwości, wiedzy, konsekwencji, odpowiedniego sprzętu, zdolności manualnych, psychologii i… miłości do zwierząt, a do psów w szczególności. Bez tych umiejętności i talentów nie ma mowy o tym, by uprawiać zawód groomera, czyli psiego fryzjera. To określenie – fryzjer dla psów – jest znacznie uboższe od tego, co naprawdę on wykonuje. Bo przycinanie psiej sierści to tylko część zabiegów pielęgnacyjnych, które oferują salony dla psów.

Nazywa się je zresztą bardzo różnie. Bywa, że nazwy są bardzo proste, takie jak „ Strzyżenie psów”, ale bywają też bardziej wyszukane, jak np.: „Salon piękności dla psa i kota”, „Spa dla kota i psa”, ”Psi pazur”, „Top – Dog”, „Pod włos”, „Podaj łapę”, „ZOO – Atelier”. Wszystkie jednak wykonują podobne usługi. To przede wszystkim kąpiele i strzyżenie, przycinanie pazurków, mycie zębów (tak, tak – to bardzo częsta usługa), a także trymowanie.

Okazuje się, że takich salonów, które zajmują się zresztą nie tylko psami, ale także kotami, jest w Szczecinie około… czterdziestu. To świadczy o tym, że jest rynek na tego rodzaju usługi, ale także o tym, że wielu właścicieli czworonogów po prostu o nie dba. I nie chodzi tu tylko o wygląd, ale także o zdrowie i samopoczucie swoich pupili.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 5 stycznia 2018 r.

Tekst i fot. Marek OSAJDA

Komentarze

Bolesław
Nie wiedziałem, że biznes psiej urody tak intensywnie się rozwija. Może to coś dla mnie ;-) Czy są jakieś szkolenia z tego?
2018-01-08 18:45:16
do @ op
- gdy "poczułem się zwolniony" przez "esmana" z "jednakowym żołądkiem" to otrzymałem właśnie taką propozycję nie będąc nawet "dumnym stoczniowcwm" co nie pozwolił sobie do zwyczajnej wpychać "kryla".....Dalej było już z górki ....dwójka dzieci i "baba", którą demokracja "zdemokratyzowała", arbajtowanie u przyszłej "cioci" Merkel.....Dobrze iż u "kaczystów" jest nareszcie wybór między Biedronką, "groomerowaniem", budowaniem autostrady itp.
2018-01-08 10:28:15
op
I pomyśleć, że chcieli ich zrobić ze stoczniowców.
2018-01-08 06:47:02
mariusz
na bezrzeczu byla wspaniala groomerka, dbala o psiaki jak malo kto, niestety nie ma juz jej w sklpeie zoo. szkoda bardzo.
2018-01-08 02:35:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy