czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Biblioteki otwarte dłużej

Biblioteki otwarte dłużej

Biblioteki otwarte dłużej
Data publikacji: 2016-04-01 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1042 126454

Od piątku 1 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie wydłuża czas otwarcia swoich filii. I jednocześnie zaprasza na nowe imprezy związane z literaturą.

Największe filie będą teraz otwarte w godz. 8-20. Chodzi o placówki przy: ul. Bolesława Śmiałego, ul. Barnima, Pogodnej, pl. Lotników, ul. 26 Kwietnia, ul. Rydla, i o salon ProMedia przy al. Wojska Polskiego 2. Mniejsze filie przez trzy dni w tygodniu będą czynne do godz. 19. I tak na przykład biblioteki przy ulicach Sikorskiego oraz Światowida zapraszają w godz. 11-19 od środy do piątku, a w poniedziałek i wtorek w godz. 8-16. Godziny otwarcia w soboty pozostają bez zmian.

W MBP znajdują się nie tylko książki i czasopisma, ale również komiksy, audiobooki, filmy, komputery i tablety. Biblioteka organizuje też imprezy związane z literaturą.

W piątek o godz. 16 w ProMedia rozpoczną się wydarzenia związane z 10-leciem śmierci Stanisława Lema. W programie m.in. wystąpienie „Porozmawiajmy o dronach" Sebastiana Szymańskiego, pokazy technologii: wirtualnej rzeczywistości, drukarki 3D, robotów Lego Mindstorm. O godz. 18 spacer z Przemkiem Głową śladami Lema w Szczecinie.

Z kolei w poniedziałek o godz. 17 w ProMedia odbędzie się promocja albumu „Szczecin i inne porty w obiektywie Macieja Jasieckiego", który się ukazał staraniem dwojga autorów, Aleksandry Szpunar i Grzegorza Kaźmierczaka. Książka przypomina wybitnego szczecińskiego fotografa i jego dokonania, docenione na wielu międzynarodowych i krajowych wystawach fotograficznych. Umożliwia spojrzenie na Szczecin z lat 60. i 70. XX w.

(as)

 

Na zdjęciu: Salon ProMedia w dni powszednie będzie teraz otwarty w godzinach 8-20.

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Czytający
Dobry pomysł , przecież ludzie pracują , przed osiemnastą niewiele osób może sobie pozwolić na wyjście do biblioteki.
2016-04-07 10:51:09
Jan
O! I to jest dobry żart prima aprilisowy. Czytelnictwo w Szczecinie tak lawinowo skoczyło, że biblioteki się nie wyrabiają :)))
2016-04-01 13:47:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie