Poniedziałek 06 lutego 2023r. 
REKLAMA

Chcieć znaczy móc! PIG zebrał pół tony karmy

Data publikacji: 2019-10-30 10:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-30 18:03
Chcieć znaczy móc! PIG zebrał pół tony karmy
 

Blisko pół tony karmy - to imponujący wynik zbiórki charytatywnej dla potrzebujących zwierząt, zorganizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Sukces pierwszej edycji - jak się okazuje - otwiera drzwi kolejnym akcjom społecznym, firmowanym przez to zrzeszenie lokalnych przedsiębiorców.

To Północna Izba Gospodarcza zwykle zachęca przedsiębiorców do angażowania się w działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Tym razem jednak, to właśnie Izba postanowiła dać przykład lokalnemu biznesowi. Zainicjowana przez jej biuro zbiórka karmy spotkała się z przyjaznym odzewem.

- Początkowo zachęcaliśmy gości Izby do przynoszenia symbolicznej puszki dla potrzebujących stworzeń. Akcja jednak odbiła się tak szerokim echem wśród członków instytucji, że niektóre firmy wysyłały paczki nawet z kilkudziesięcioma kilogramami karmy - mówi Remigiusz Babiło z biura PIG w Szczecinie. - Ostateczny efekt akcji robi niesamowite wrażenie. Zebraliśmy blisko 500 kg karmy, 23 koce, 19 ręczników, 35 zabawek oraz 1 ubranko dla bezdomnych zwierzaków. Ten dar na pewno będzie przydatny zwierzakom, szczególnie przed zbliżającą się zimą.

PIG - pod hasłem „Idziesz do Izby? Weź ze sobą karmę!” - tym razem pomagał podopiecznym szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Karma i akcesoria trafiły więc do obu tych podmiotów.

- Jako Izba chcemy zajmować się nie tylko biznesem, ale i pomaganiem. Nasi przedsiębiorcy wspierają rozmaite inicjatywy charytatywne, a akcja zbiórki karmy to jeden z dowodów, że ludzie biznesu, menadżerowie i przedsiębiorcy, to również osoby o wielkich sercach. Niebawem będziemy mogli poinformować o kolejnych akcjach dla zwierząt, w które zaangażowane będą izbowe firmy, w tym jedna z największych sieci supermarketów w Polsce - dodaje Remigiusz Babiło.

Pierwszą z akcji charytatywnych na rzecz zwierząt w potrzebie najaktywniej wsparli: Enterprise Logistics, Ola Kamińska, Professional Success Elwira Tiszewska, Progres Agnieszka Drzewiecka, Kancelaria Notarialna Notariusz Joanna Ramęda-Pilip, Rancon Akademia Stylu Renata Nowakowska, Master Invest, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Ad*Rem, Sandra Szary, Stowarzyszenie Mieszkanicznik, Celni Jednatelstvi ZELINKA, Z.P.U. ARBET, SUKCESJA Doradztwo Sukcesyjne. Gratulujemy!

(an)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nototego
2019-10-30 17:54:14
Dobra akcja- szacun:)
:)
2019-10-30 10:57:40
Kwotę, za która można kupić pół tony karmy, to biznesmen wydaje na obiad w restauracji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA