Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Nergal z (gasnącą) nadzieją [FILM]

Data publikacji: 2016-03-10 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-12 17:26
Nergal z (gasnącą) nadzieją
 

Wokół czarnego nosa siwy włos. Grzbiet - co nawet nie sięga ludzkich kolan - przygarbiony. Nóżki krótkie i krzywe. Ogon spuszczony, uszy skulone, w oczach smutek. Obraz tego schroniskowego staruszka rozdziera serce. Ale kto przygarnie powolnego kulawego seniora, skoro może sobie zafundować towarzystwo słodkiego szczeniaczka?

Nergal do ludzi szczęścia nie miał. Jeden z domu go wyrzucił. Drugi potrącił autem. Nie pomógł, więc rannego biedaka pogotowie interwencyjne przewiozło do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt: za kraty. Trzeci rok mija, jak Nergal czeka na swojego człowieka.

- W tym czasie zdążył się zaprzyjaźnić z Negrą, także naszą schroniskową rezydentką - opowiada p. Ewa, pracownica schroniska. - Chętnie chodzi na spacery. Wtedy kroczy z dumnie podniesionym ogonem, radosny. Z Nergala stateczny starszy pan, więc dom dla niego raczej powinien być azylem, nie placem zabaw.

Dla schroniskowego seniora jest potrzebne miejsce w ciepłym domu, na kanapie. Na cito, bo w Nergalu nadzieja na lepszy los - z każdym dniem za kratami - gaśnie.

Kto chciałby Nergala (139/13) przygarnąć, otworzyć przed nim dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. i film: Mirosław WINCONEK


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zofia
2016-03-12 17:21:42
biedny piesek, nic nie zawinil a taki smutny bez domku. moze,ludziska znajdziecie kawaleczek lozka, posłania,i dacie mu domek. ja bym wziela takiego biedaczka, ale mamkilka kotkó, tez uratowanych, a dom i portfel nie zgumy, czasem musze naswoich tez oszczedzac troszke, ale zal mi taakich biednych zwierzakow,Jesli mozecie omozcie , czas im sie konczy, tez by chciala przezyc razem kilka cieplych chwil

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA