Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Myśliwy je zastrzelił?

Data publikacji: 08 marca 2016 r. 12:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Myśliwy je zastrzelił?
Fot. Mirosław Winconek (arch.)  

– Jak można w tak bestialski sposób potraktować niespełna roczne pieski – oburza się Maria Tchoryk, sołtys wsi Warnino. W okolicy tej miejscowości w podkoszalińskiej gminie Biesiekierz znalezione zostały zwłoki dwóch kundelków. Padły od postrzałów.

Małe psy trafiły do swoich opiekunów w sierpniu zeszłego roku. Zostały adoptowane ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koszalinie. Właściciele nadali kundelkom imiona: Bambo i Tola. Psy cieszyły się nowym domem do nocy z poniedziałku na wtorek. Na początku marca opiekunowie zauważyli wykopany dół i brak psów w okolicy budynku. Odtąd trwały poszukiwania czworonogów. Wyznaczona została nagroda za odnalezienie Bambo i Toli.

Finał wypatrywania psich tropów nie był szczęśliwy. Kundelki zostały odnalezione. Nieoficjalnie wiadomo, że czworonogi zginęły od ran po postrzałach, prawdopodobnie z broni myśliwskiej.

Już wcześniej we wsi mieszkańcy mówili, że feralnej nocy słyszeli strzały. Wdziany był też samochód z myśliwymi w tej części gminy Bieskierz. Być może więcej o zdarzeniu będzie wiadomo po przesłuchaniu świadków.

W tej sprawie śledztwo podjęła policja. Poszukiwani są sprawca lub sprawcy. Za nielegalne zabicie zwierzęcia lub znęcanie się nad nim kara wynosi nawet 2 lata więzienia. Działanie ze szczególnym okrucieństwem jest zagrożone dla sprawcy nawet trzema latami pozbawienia wolności.

Zwłoki zastrzelonych psów zostały zabezpieczone do sekcji specjalistycznej w koszalińskim schronisku. To też będzie miało znaczenie w prowadzonym śledztwie. ©℗

(m)

 

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Piotr
2016-03-09 09:08:09
Myśliwi to patologia - jak najbardziej się zgadzam!
rysiek
2016-03-09 08:33:35
pieski a szczegolnie smierdzace koty to trzeba prowadzac na sznurku a nie pozwalac im sie walesac
KowalJacusiowy
2016-03-08 19:21:56
W Szczecinie przecież z kolei psy łowczego zeżarły kota podczas interwencji.
piotr
2016-03-08 15:54:54
Myśliwi to patologia. Czują radość widząc konające stworzenia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA