sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Do schroniska po śmierci opiekuna. Dina w serca potrzebie

Do schroniska po śmierci opiekuna. Dina w serca potrzebie

Do schroniska po śmierci opiekuna. Dina w serca potrzebie
Data publikacji: 2019-11-15 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 395 427825

Jej świat się zawalił wraz ze śmiercią opiekuna. Dekadę szczęścia w miłości los Dinie zamienił na kąt w chłodnym schroniskowym boksie. Maleńka delikatna seniorka w realiach przytuliska sobie nie poradzi. Potrzebna jej pomoc: na już i na zawsze.

Dina została dowieziona do placówki przy al. Wojska Polskiego pod koniec października br. Od tego czasu tęsknota i strach mają jej oczy.

- Jest starszą panią: ponad 10-letnią. Szukamy więc dla niej spokojnego, bezpiecznego domu. Najlepiej miejsca przy starszej osobie: ciepłego i przyjaznego, choć najlepiej bez innych zwierząt. Dina bowiem przez całe życie była jedynaczką, kochaną i rozpieszczaną - opowiadają psiny schroniskowi opiekunowie. - Ona nie sprawi kłopotu. Jest bardzo czysta. Ładnie chodzi na smyczy. Grzecznie wykonuje polecenia i jest cichutka.

Uwaga: wyszukiwarka z internetowej strony schroniska nie odnajduje Diny po przypisanym jej statystycznym numerze 714/19, a wyłącznie po imieniu. Psina jest teraz rezydentką boksu K-26. Z kompletem szczepień, wysterylizowana, gotowa do adopcji. Starsza psina, przerażona realiami, w jakich się znalazła. Maleńka i delikatna, więc… Nie dla niej perspektywa zimy za kratami, na betonie. Bez pomocy ludzi dobrej woli, każdy kolejny dzień w psim bidulu będzie dla niej koszmarem.

Dina jest urocza, a za ludźmi nieśmiało węszy i wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tę dziewczynę (714/19) w wyjątkowej potrzebie - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Do schroniska po śmierci opiekuna. Dina w serca potrzebie Do schroniska po śmierci opiekuna. Dina w serca potrzebie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie