sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Kłapouchy jak Gangus

Kłapouchy jak Gangus

Kłapouchy jak Gangus
Data publikacji: 2019-11-09 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 11:29
Wywietleń: 578 426793

Przez pięć lat miał kochającego opiekuna. Wraz z jego śmiercią stracił wszystko. Od pięciu miesięcy trwa za kratami schroniska, tęskniąc za prawdziwym domem i rodziną.

Gangus – bo o nim mowa – kocha ludzi, co widać po jego pysku: w wiecznym uśmiechu, z wywalonym jęzorem i zimnym mokrym nosem wpychającym szorstkowłosą głowę pod każdą dłoń. Pewnie dlatego zza schroniskowych krat donośnym głosem stara się ich przywołać. Niestety. Duży jest i nie szczeniak, więc w realiach zwierzęcego bidula znalazł się niemal na końcu adopcyjnej listy.

– Śmierć opiekuna zakończyła jego dotychczasowe sielankowe życie. Gdy więc w połowie czerwca trafił do schroniska, był przerażony tym miejscem: nie rozumiał, co się stało i dlaczego znalazł się pośród dziesiątek innych psów, zamknięty za kratami – wspominają Gangusa schroniskowi opiekunowie. – Potrzeba było czasu i sporej cierpliwości, żeby go wyciągnąć z traumy, znów otworzyć na ludzi. Teraz spacery z nim są przyjemnością. Gangus chętnie się bawi na wybiegu, jednak tylko z opiekunem. Bo zdaje się, że innych zwierząt nie toleruje. Był wszak jedynakiem.

Gangus jest ufny i przyjacielski. To pięciolatek, który uwielbia ruch. Świetnie się sprawdzi w rodzinie, która aktywnie spędza czas. Psiak ten ma jeszcze jeden ważny walor: piękny donośny głos.

– Jeśli szukacie idealnego czworonożnego przyjaciela, który będzie kompanem codziennych wypraw i domowych harców, a przy okazji także idealnym stróżem posesji, to… wybór Gangusa będzie idealny – przekonują psiaka schroniskowi opiekunowie. – Gangus w roli osobistego bodyguarda to jest to! Z pewnością sumiennie będzie wykonywał obowiązki stróża domu oraz rodziny.

Gangus jest w świetnej kondycji i zdrowiu, został wykastrowany. Bardzo tęskni za prawdziwym domem. Jest tymczasowym rezydentem boksu nr 70. Z miejscówką nr 417/19. Uwaga: internetowa wyszukiwarka schroniska nie odnajduje Gangusa po tym numerze, a wyłącznie po jego oryginalnym imieniu.

Kto chciałby postawić na tego kłapouchego lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Kłapouchy jak Gangus Kłapouchy jak Gangus Kłapouchy jak Gangus

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie