czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Potrącenia pieszych

Potrącenia pieszych

Potrącenia pieszych
Data publikacji: 2015-11-19 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2491 38568

Typowo jesienna aura, którą obserwujemy za oknami to oprócz okresu zimowego jedna z najniebezpieczniejszych pór roku dla pieszych. Mgła i mżawka lub intensywne opady deszczu w połączeniu z oślepiającym słońcem sprawiają, że piesi są coraz mniej widoczni. Tylko w środę doszło do trzech potrąceń na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dwa z nich miały miejsce w Szczecinie, a jedno na terenie powiatu wałeckiego. 

Do pierwszego z wypadków doszło około godz. 08:30  w Szczecinie na ul. Narutowicza. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 70 – letni kierujący Mazdą nie zachował należytej ostrożności i na wyznaczonym przejściu dla pieszych ominął samochód marki Mercedes Vito, którego kierujący jechał w tym samym kierunku ruchu i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. W wyniku tego kierujący Mazdą potracił 20 – latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Młoda kobieta odniosła obrażenia ciała i została przewieziona do szpitala. Kierowcy mazdy zatrzymano prawo jazdy. 

Kilka godzin później w Wałczu przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego doszło do kolejnego potracenia. Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW Golf 48- letni mieszkaniec miasta nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych 10 – latkowi i doprowadził do potrącenia chłopca. W wyniku zderzenia małoletni pieszy odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. Kierowcy VW zatrzymano uprawnienia do kierowania. 

Około godz. 18:00 w Szczecinie na ul. Mickiewicza doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tam,  kierujący Fordem Focus 48- letni mężczyzna potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 45- latka. Pieszy odniósł obrażenia ciała i przewieziony został do szpitala. Kierujący pojazdem – trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu  prawo jazdy. 

Ze względu na charakter zdarzenia jakim jest potrącenie pieszego policjanci coraz częściej będą korzystali z możliwości zatrzymywania uprawnień. To sąd będzie decydował czy kierującym – sprawcom wypadków będą cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

(isz)

Komentarze

one
ale jesteś ciemny,pieszy ma chodzić w jaskrawych ubraniach albo nosić odblaski bida aż piszczy,a może wogóle nie wychodzić ciemnoto ruska....
2015-11-19 22:10:37
obiektywnie
Niech piesi w końcu zostaną zobowiązani (nawet w mieście) do noszenia chociaż odblasków, szczególnie po zmierzchu, skoro nie mają / nie chcą nosić jasnych wręcz jaskrawych elementów ubioru. Jest masa przejść nieoświetlonych lub słabiutko (mimo, że jesteśmy w mieście wojewódzkim) gdzie takie "cudo" w czarnych butach, czarnych spodniach, czarnym płaszczu / kurtce i czarnej czapce włazi bez upewnienia się, że nic nie jedzie na pasy i zlewa się z nieoświetlonym otoczeniem. W takim miejscu, w takim ubiorze NIE JEST widoczny. Ciekawe, czy jak sąd stwierdzi, że to jednak pieszego wina to zabierze mu choć na miesiąc prawo poruszania się po ulicach ?
2015-11-19 13:13:18
SKANDAL !
Zabrać prawo jazdy ! Zabrać wszystko ! Aresztować ! A sądy wszystko oddają. Czas zakończyć panoszenie się policji w tym "POstanie"!
2015-11-19 12:22:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie