czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Potrącenia pieszych

Potrącenia pieszych

Potrącenia pieszych
Data publikacji: 2015-11-19 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2372 38568

Typowo jesienna aura, którą obserwujemy za oknami to oprócz okresu zimowego jedna z najniebezpieczniejszych pór roku dla pieszych. Mgła i mżawka lub intensywne opady deszczu w połączeniu z oślepiającym słońcem sprawiają, że piesi są coraz mniej widoczni. Tylko w środę doszło do trzech potrąceń na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dwa z nich miały miejsce w Szczecinie, a jedno na terenie powiatu wałeckiego. 

Do pierwszego z wypadków doszło około godz. 08:30  w Szczecinie na ul. Narutowicza. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 70 – letni kierujący Mazdą nie zachował należytej ostrożności i na wyznaczonym przejściu dla pieszych ominął samochód marki Mercedes Vito, którego kierujący jechał w tym samym kierunku ruchu i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. W wyniku tego kierujący Mazdą potracił 20 – latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Młoda kobieta odniosła obrażenia ciała i została przewieziona do szpitala. Kierowcy mazdy zatrzymano prawo jazdy. 

Kilka godzin później w Wałczu przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego doszło do kolejnego potracenia. Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW Golf 48- letni mieszkaniec miasta nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych 10 – latkowi i doprowadził do potrącenia chłopca. W wyniku zderzenia małoletni pieszy odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. Kierowcy VW zatrzymano uprawnienia do kierowania. 

Około godz. 18:00 w Szczecinie na ul. Mickiewicza doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tam,  kierujący Fordem Focus 48- letni mężczyzna potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 45- latka. Pieszy odniósł obrażenia ciała i przewieziony został do szpitala. Kierujący pojazdem – trzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu  prawo jazdy. 

Ze względu na charakter zdarzenia jakim jest potrącenie pieszego policjanci coraz częściej będą korzystali z możliwości zatrzymywania uprawnień. To sąd będzie decydował czy kierującym – sprawcom wypadków będą cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

(isz)

Komentarze

one
ale jesteś ciemny,pieszy ma chodzić w jaskrawych ubraniach albo nosić odblaski bida aż piszczy,a może wogóle nie wychodzić ciemnoto ruska....
2015-11-19 22:10:37
obiektywnie
Niech piesi w końcu zostaną zobowiązani (nawet w mieście) do noszenia chociaż odblasków, szczególnie po zmierzchu, skoro nie mają / nie chcą nosić jasnych wręcz jaskrawych elementów ubioru. Jest masa przejść nieoświetlonych lub słabiutko (mimo, że jesteśmy w mieście wojewódzkim) gdzie takie "cudo" w czarnych butach, czarnych spodniach, czarnym płaszczu / kurtce i czarnej czapce włazi bez upewnienia się, że nic nie jedzie na pasy i zlewa się z nieoświetlonym otoczeniem. W takim miejscu, w takim ubiorze NIE JEST widoczny. Ciekawe, czy jak sąd stwierdzi, że to jednak pieszego wina to zabierze mu choć na miesiąc prawo poruszania się po ulicach ?
2015-11-19 13:13:18
SKANDAL !
Zabrać prawo jazdy ! Zabrać wszystko ! Aresztować ! A sądy wszystko oddają. Czas zakończyć panoszenie się policji w tym "POstanie"!
2015-11-19 12:22:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie