niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Trzy spojrzenia na nasze zdrowie

Trzy spojrzenia na nasze zdrowie

Trzy spojrzenia na nasze zdrowie
Data publikacji: 2017-09-21 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21 11:27
Wywietleń: 1890 293102

W konferencji prasowej wzięły udział: dietetyczka – pani Joanna Pawłowska, naukowiec – pani Marta Jaroszek-Małecka, nauczycielka przyrody ze szkoły w Strachocinie, oraz panie psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stargardzie – Ewa Radoń i Agnieszka Nowak-Zamołojko.

Każdy dziennikarz, który chciał zadać pytanie, musiał się przedstawić i podać tytuł gazetki, jaką reprezentuje. Pytano o bardzo różne sprawy związane ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, ale też o osobiste zainteresowania pań, ich drogę do wybranego zawodu. Było też zabawnie, bo np. Bartek ze Strachocina zapytał panią Martę Jaroszek-Małecką o to, jak rozmnażają się ślimaki, a naszą redakcyjną koleżankę, Weronikę, zaciekawiło, czego nie zjadałby pani dietetyk. Okazało się, że pani Joanna Pawłowska jest wegetarianką, więc nie spożywa mięsa. A ponadto na pewno nie dałaby się skusić na małże ani ślimaki. Czasami mogłaby złamać jakąś zasadę, gdyby coś wyglądało interesująco.

Na moje pytanie o ogólne rady na temat zdrowia, skierowane do pań z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, pani Ewa Radoń odpowiedziała:

– Aby zdrowo żyć, trzeba zdrowo jeść, aktywnie spędzać czas i otaczać się przyjaciółmi, rodziną i tymi, których lubimy. W pracy psychologa podoba mi się to, że można pomagać ludziom, aby ich dzień był weselszy i żeby bardziej uwierzyli w siebie.

Pani Marta Jaroszek-Małecka zapytana, jak została naukowcem, odpowiedziała, że od przedszkola interesowała ją przyroda i wszystkie nauki przyrodnicze: chemia, fizyka, biologia i geografia. Teraz, kiedy pracuje w szkole, stara się swą pasję przekazywać uczniom i z klasami robi doświadczenia i eksperymenty. Powiedziała też, że największą radość sprawia jej „łał” zachwytu, jakie widzi na twarzach uczniów.

Obie panie psycholog podpowiadały nam, jak dobrze zorganizować sobie czas. Mówiły o tym, że ważne jest wyspać się i rano bez pośpiechu wyszykować do szkoły. Warto też po szkole zarezerwować sobie godzinkę na odpoczynek, spokojne zjedzenie obiadu, rozmowę z rodzicami. Po tej przerwie możemy zasiąść do lekcji.

Panie psycholog przestrzegały również, że zbyt długie przesiadywanie przy komputerze, w internecie, źle wpływa na nasze kontakty z przyjaciółmi. Sam komputer czy tablet nie jest zły. Zależy jednak, jak go używamy. To często „złodziej czasu”, powodujący rozluźnianie więzi.

Konferencja była dla nas wszystkich bardzo ciekawą przygodą z zawodem dziennikarza. Dowiedzieliśmy się, jak się ją przeprowadza.

Wojciech MALKO

Sztubak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Stargardzie

Na zdjęciu: Redakcja „Sztubaka” z opiekunką, panią Bożeną Ciborowską-Lipko. Z prawej autor artykułu.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Trzy spojrzenia na nasze zdrowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie