wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Medalowa drużyna

Medalowa drużyna

Medalowa drużyna
Data publikacji: 2017-06-29 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-29 14:47
Wywietleń: 10483 272839

Na Poligonie Drawskim odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych. Spośród trzynastu drużyn z całej Polski bezkonkurencyjna okazała się grupa kadetów z ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Jakub Jóźwiakowski, Damian Jackowiak, Paulina Kucharska, Piotr Woźniak, Konrad Preis. W generalnej klasyfikacji wyprzedzili oni zespół z liceów w Złocieńcu i Tomaszowie Mazowieckim.

- To wspaniała niespodzianka i jednocześnie zasłużony sukces. Dzięki opracowanym i wdrożonym innowacyjnym programom na zajęciach wychowania fizycznego możliwe jest dodatkowe szkolenie uczniów w zakresie obronności, co jak widać daje rezultaty - komentował dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.

Organizatorzy mistrzostw (ZSP im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 2011R w Kaliszu Pomorskim i CSWL Drawsko Pomorskie) przygotowali dla młodych adeptów wojska szereg ciekawych konkurencji sportowo-obronnych, takich jak: „Pętla taktyczna” (zwyciężyła grupa ze Złocieńca), wiedza o bezpieczeństwie (zwyciężyła drużyna z Kalisza Pomorskiego), test sprawności fizycznej (zwyciężyła młodzież z Kalisza Pomorskiego) i konkurencje strzeleckie (zwyciężył zespół z Włocławka). Podczas zawodów wyłoniono również najcelniej strzelających uczniów z karabinka kbk AK, przyznając im indywidualne nagrody. I miejsce zajął Dawid Turkan z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tomaszowie Mazowieckim, tuż za nim uplasował się Radosław Porański z Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku, trzecie miejsce zajął Dawid Gerlipp z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.

Wszyscy podkreślali wyjątkową atmosferę zawodów.

- Nasz udział w nich traktowaliśmy jako zabawę i ciekawe doświadczenie. Poznaliśmy wielu nowych ludzi, sprawdziliśmy siebie - mówili uczestnicy z Katowic.

Młodzież z Głogowa z uśmiechem przyjęła ostateczne wyniki klasyfikacji. - Jesteśmy drużyną, przyjechaliśmy tu z ciekawości, by przeżyć fajną przygodę i udało się - mówili.

Warto dodać, że uczniowie oraz opiekunowie byli zakwaterowani w internacie w Konotopie, należącym do CSWL Drawsko. To sprzyjało nawiązaniu przyjaźni i wymianie doświadczeń.

Wielu młodych ludzi swoją przyszłość wiąże ze służbami mundurowymi. Niektórzy w ten sposób potwierdzają tradycję rodzinną, inni wierzą, że to dobra perspektywa zawodowa.

- Za kilka lat chciałbym studiować na uczelni wojskowej we Wrocławiu albo w Gdyni na Akademii Marynarki Wojennej - mówił o swoich marzeniach Damian Jackowiak, licealista z Kalisza Pomorskiego.

Podczas uroczystości wręczenia zwycięzcom pucharów, na poligonie drawskim pojawili się wyjątkowi goście: ppłk Andrzej Niegmański, zastępca komendanta poligonu płk. Marka Gmurskiego, płk Andrzej Michałek - szef Oddziału Bazy Szkoleniowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, płk dypl. Artur Pikoń - dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu, ppłk Artur Prabucki - komendant 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku Pomorskim, a także władze powiatowe i gminne: starosta drawski Stanisław Kuczyński, burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak i jego zastępca Tomasz Kołtun. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali dyrektor Maciej Rydzewski i wicedyrektor Katarzyna Witek. Na uroczystości była także obecna Beata Miszewska-Kozłowska, dyrektor liceum w Złocieńcu oraz radni z Drawska Pomorskiego i Stargardu.

Nad sprawną organizacją mistrzostw czuwali: koordynator merytoryczny mjr Andrzej Kowalewski, koordynator poszczególnych konkurencji p. Tomasz Majewski oraz koordynatorzy biura prasowego Aleksandra Radecka i Marcin Czerwiński. Patronatem medialnym zawody objęli TVP3 Szczecin, Radio Koszalin, "Głos Koszaliński" i "Polska Zbrojna". Należy dodać, że  zawody były współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Drawsku.

Zarówno organizatorzy zawodów jak i ich uczestnicy zgodnie podkreślają, że takie praktyczne sprawdzenie umiejętności sportowo-obronnych na największym poligonie w Europie jest wyjątkową okazją, by odnaleźć w sobie pasję związaną ze służbą mundurową. I powtarzają, że chcą tu wrócić za rok.

Milena MIGDALSKA, Wioletta MICHNIEWICZ

Fot. Klaudia JAG

Kontrast

ZSP w Kaliszu Pomorski

 

Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna Medalowa drużyna

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie