Czwartek, 26 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Talent - drogą do sukcesu

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 16:47
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2016 r. 16:47
Talent - drogą do sukcesu
 

Dzień Przedsiębiorczości w Gimnazjum nr 2 w Wałczu. Wiemy już, że talent jest drogą do sukcesu.

Ten dzień w naszej szkole, to już tradycja. Od kilku lat 21. marca organizujemy zajęcia i spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy w życiu osiągnęli sukces i kochają to, co robią na co dzień, a zawód stał się ich pasją. Klasy III w tym dniu były najważniejsze. Zależało nam, by przed wyborem dalszej drogi edukacji wyposażyć ich w wiedzę na temat szkół średnich i proponowanych przez nie profili. Ważne jest, by uczniowie potrafili określić swoje predyspozycje zawodowe, byli wyposażeni w wiedzę na temat własnych możliwości.
Klasy trzecie „Dzień Wagarowicza” rozpoczęły już od samego rana spotkaniem z dyrektorem Poradni w Wałczu panem Markiem Syrnykiem, który przeprowadził z kolejnymi klasami test dotyczący preorientacji zawodowej. Uczniowie mogli przekonać się, w czym są najlepsi, co jest ich mocną stroną, co w przyszłości może się stać ich sposobem na życie. Po zajęciach jeszcze długo analizowali i komentowali, gdzie pójdą do szkoły, do jakiego profilu klasy: „biochemu, matfizu czy humanu”??
W godzinach od 10:40 do 11:25 odbyły się spotkania w sali konferencyjnej z dobrym duchem szkoły - psychologiem panią Anną Dyczko, która motywowała, wspierała, radziła, jak żyć, by osiągnąć sukces w przyszłości. Panie z Urzędu Pracy opowiedziały klasom trzecim o aktualnej sytuacji na rynku pracy, by uczniowie byli świadomi, jakie są aktualne potrzeby na wałeckim, polskim i światowym rynku. Od godziny 11:35 do 13:30 trwały spotkania z uczniami ze szkół średnich z terenu miasta Wałcza i okolic: Czarnkowa, Starej Łubianki i Trzcianki. Uczniowie w sposób przystępny, obrazowy, przedstawili profile klas, w których się uczą. Przybyli do nas uczniowie Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 4 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wszyscy wspólnie stwierdzili, że to był bardzo udany dzień, który dał wiele satysfakcji uczniom i zaproszonym gościom. Uczniowie klas III zostali wyposażeni w pakiet informacji teoretycznych i praktycznych na temat wyboru szkoły i profilu klasy.
Klasy pierwsze i drugie po trzech pierwszych planowych lekcjach odbyły w małych grupach spotkania z zaproszonymi gośćmi w formie warsztatów, dyskusji i pokazów. Zaproszenie organizatorek przyjęli pani Magdalena Marchwiak pracownik Nadleśnictwa Wałcz, pani sierżant Beata Budzyń rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, pani Anna Bronk kynoterapeutka, hodowca owczarków katalońskich, właściciel pensjonatu dla psów Bronkolandia, Przedstawiciele Ligi Obrony Kraju, pani Alicja Kożuchowska pedagog, certyfikowana terapeutka tańcem, trenerka komunikacji opartej na empatii, założycielka Pracowni Rozwoju Osobistego „Własnym Rytmem”.
Pani Alicja w swojej pracy łączy różne metody: pracę z ciałem i oddechem, terapię tańcem oraz komunikację opartą na empatii. Od wielu lat w podróży w głąb siebie, którą z radością dzieli z innymi. W naszej szkole gościliśmy również Mariusza Komorowskiego z kolegą Leszkiem Kamińskim ze stowarzyszenia Airsoft Black Hawk, panią Małgorzatę Angel znaną wałecką poetkę, fotografkę i pisarkę wraz ze swoimi uczniami z koła fotograficznego „Chwila”. Pani Małgorzata zorganizowała warsztaty literackie. Panie ze Stowarzyszenia Amazonki przeprowadziły praktyczny pokaz profilaktyki wykrywania raka piersi. Pani Katarzyna Wierzbińska psycholog, pracownik PCPR w Wałczu, opowiadała o pasji wykonywania swojego zawodu i przyjemności, którą jest praca z drugim człowiekiem i walka z jego słabościami. O pasji wykonywania swojego zawodu przekonywał zastępca komendanta Straży Pożarnej w Wałczu st. kpt. mgr inż. Dariusz Lubianiec.

Wszystkim gościom i osobom, które pomogły nam w przeprowadzeniu zajęć i sprawiły, że ten dzień zyskał nowy wymiar dnia wagarowicza, w którym uczniowie nie uciekają z zajęć, lecz zostają w szkole, na ciekawych zajęciach, dziękujemy. Goście otrzymali od dyrekcji szkoły podziękowania, od organizatorów symboliczną różę. Szkoła zyskała nowych przyjaciół i w tym dniu stała się miejscem wyjątkowym. Zależy nam na przyszłości naszych uczniów, chcemy, by zdobytą wiedzę zastosowali w praktce w dorosłym życiu. Robili to, co kochają, w co wierzą.
Za pomoc w przygotowaniu i organizacji tego wyjątkowego dnia dziękuję Rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasta. Radzie Rodziców i pani Ewie Kubiak. Serdeczne podziękowania należą się pani Iwonie Wojteckiej-Owczarek za logistyczne rozplanowanie imprezy, pani Adriannie Chwiałek i dziewczynom z Samorządu Uczniowskiego, które czuwały nad przebiegiem i kolejnością spotkań gości z uczniami. Pani Mirosławie Szymańskiej za oprawę plastyczną, Grzegorzowi Mucowskiemu za czuwanie nad technicznym przygotowaniem klasopracowni do prezentacji. Organizatorami była p. Agnieszka Manyś i p. Barbara Frejmut.
Dziękuję dyrekcji szkoły za zaufanie, życzliwość i wsparcie w działaniach, wszystkim nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie i czuwanie nad dyscypliną klas i sprawnym przebiegiem zajęć.

Redakcja gazetki szkolnej "Extra Dwójka"

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA