Czwartek, 26 grudnia 2024 r. 
REKLAMA

Wybierz swoją Szczeciniankę Roku 2016

Data publikacji: 14 kwietnia 2017 r. 12:54
Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2017 r. 09:46
Wybierz swoją Szczeciniankę Roku 2016
 

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!

Dziesięć pań zostało nominowanych przez mieszkańców w VII plebiscycie „Szczecinianka Roku 2016”. Spośród wszystkich kandydatek Czytelnicy „Kuriera” mogą wybrać - w głosowaniu SMS-owym - swoją laureatkę.

Listę nominowanych pań - także do tytułu „Eko Szczecinianka Roku 2016"- przedstawiamy poniżej. Wyjaśniamy, jak głosować na „Szczeciniankę Roku 2016". Wystarczy wysłać SMS pod numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10. Głosować można do 19 kwietnia (środa) – do końca dnia.

Zachęcamy do zagłosowania na swoją laureatkę:

SR.01 Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz – reżyserka teatralna. Obecnie prowadzi Teatr „Nie ma”, Autorski Teatr Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz w Szczecinie. Jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie. Nominowana za dostarczanie mieszkańcom naszego miasta niezwykłych wrażeń artystycznych, inspirowanie młodego pokolenia do aktywności twórczej oraz promowanie Szczecina poprzez sztukę na całym świecie.

SR.02 Maria Andrzejewska – prezeska Fundacji Balet, która wspiera dzieci i młodzież artystycznie uzdolnioną oraz propaguje sztukę baletową. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy. Prowadzi Studio Taneczno-Musicalowe. Nominowana za propagowanie sztuki baletowej w Szczecinie i w kraju, edukację artystyczną oraz wspieranie i promowanie młodych muzyków i tancerzy; za imponujący dorobek na polu edukacji artystycznej.

SR.03 Inga Iwasiów – pisarka, krytyczka literacka, profesorka literaturoznawstwa, wykładowczyni, organizatorka życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Uznana w Polsce twórczyni. W 2010 r. uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina. Nominowana za wzbudzanie dumy w mieszkankach i mieszkańcach Szczecina ze swojego miasta oraz artystyczne, literackie osiągnięcia, które przyczyniają się do promocji Szczecina w kraju i za granicą.

SR.04 Mariam Pirveli – Gruzinka, doktorka nauk geograficznych i nauczycielka na Uniwersytecie Szczecińskim. Zorganizowała Teatr Nie Aktorów. Założycielka Fundacji Partnerstwo, która wspiera i integruje seniorów, jak i młodzież – osoby artystycznie uzdolnione. Nominowana za łączenie różnorodnych światów: osób młodych i starszych; pokazywanie wartości współpracy międzypokoleniowej, promowanie aktywności artystycznej w każdym wieku.

SR.05 Dorota Serwa – dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Stawia na edukację dzieci, rodziców oraz wiernych melomanów. W zarządzaniu jedną z większych szczecińskich instytucji kultury wykorzystuje z powodzeniem swoje doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Nominowana za siłę w przełamywaniu konwencji; za promocję Szczecina poprzez sztukę w Polsce i za granicą. Za stworzenie nowego, rozpoznawalnego w świecie symbolu Szczecina.

SR.06 Elżbieta Przerwa – prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych. Upowszechnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowotworów dziedzicznych. Edukuje pacjentów i ich rodziny, działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Nominowana za nowoczesną koncepcję promowania wiedzy o zdrowiu. Za podejmowanie inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania, a także zwiększenia szans na wyleczenie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

SR.07 Anna Augustynowicz – reżyserka, dyrektorka artystyczna Teatru Współczesnego. Stworzyła w Szczecinie teatr rozpoznawalny w całej Polsce. Uhonorowana medalem za szczególne zasługi dla Szczecina. Cieszy się uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Nominowana za świadome, kreatywne tworzenie teatru, przyczynianie się do jego rozwoju i konsekwentne promowanie współczesnej dramaturgii. Za odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Za promocję Szczecina w Polsce i za granicą.

SR.08 Agnieszka Kurlapska – wolontariuszka, koordynatorka w Fundacji Mam Marzenie, w której na co dzień zajmuje się spełnianiem wielkich i małych marzeń dzieci przewlekle chorych. Wspiera najmłodszych oraz ich najbliższych w trudnych chwilach, niosąc radość, uśmiech i nadzieję. Nominowana za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób chorych i ich rodzin. Za życzliwość i serce i przykład, jak można i należy pomagać.

SR.09 Izabela Ciesielska – pomysłodawczyni i współorganizatorka Dąbskich Biegów Ulicznych dla mieszkańców Szczecina, w których co roku uczestniczy 500 zawodników. Dyrektorka w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp oraz wiceprezeska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ogniska „Tonus”. Nominowana za zachęcanie mieszkanek i mieszkańców Szczecina do aktywności sportowej oraz zaangażowanie na rzecz promocji kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej.

SR.10 Krystyna Pohl – dziennikarka aktywna już od połowy lat 70. XX wieku. Zafascynowana morzem i statkami. Autorka książek poświęconych tematyce morskiej. Z pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. Współpracowniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. Nominowana za pielęgnowanie pamięci o osobach i wydarzeniach z historii miasta, akcentowanie morskości Szczecina, wspieranie piórem i sercem wszelkich szczecińskich morskich inicjatyw.

Jednocześnie z Czytelnikami „Kuriera" wyboru „Szczecinianki Roku" oraz „Eko Szczecinianki Roku 2016" dokona kapituła plebiscytu.

O tytuł „Eko Szczecinianki" ubiega się 5 pań. Wśród nich jest Anna Bielecka – obrończyni Puszczy Bukowej przed spustoszeniem. Ewelina Pietrzak-Giec, którą nominowano za ratowanie zwierząt i bezinteresowną pomoc. Artystka Monika Szpener łącząca sztukę i ekologię. Karolina Winter - współorganizatorka pierwszego w Szczecinie „Biegu Jeża". Paulina Chudynka – koordynatorka Sedina Horse Show, nominowana za propagowanie jeździectwa wśród szczecinian.
Wyróżnione w plebiscycie panie poznamy 21 kwietnia na Gali Finałowej w Muzeum Narodowym.

(mag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA