Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Wybierz swoją laureatkę

Data publikacji: 2017-04-07 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-19 12:32
Wybierz swoją laureatkę
 

Dziesięć pań zostało nominowanych przez mieszkańców w VII plebiscycie „Szczecinianka Roku 2016”. Spośród wszystkich kandydatek Czytelnicy „Kuriera” mogą wybrać - w głosowaniu SMS-owym - swoją laureatkę.

Poniżej przedstawiamy listę nominowanych pań (także do tytułu „Eko Szczecinianka Roku 2016) i wyjaśniamy, jak głosować. Wystarczy wysyłać SMS pod numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10. Głosować można do 19 kwietnia (środa) - do końca dnia. Gala Finałowa odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Głosowanie oraz bieżące jego wyniki dostępne są na stronie internetowej Kuriera Szczecińskiego http://www.24kurier.pl/

Zachęcamy do zagłosowania na swoją laureatkę:

SR 01 Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz - reżyserka teatralna. Obecnie prowadzi Teatr „Nie ma” Autorski Teatr Tatiany Malinowskiej- Tyszkiewicz w Szczecinie. Jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie. Nominowana za dostarczanie mieszkańcom naszego miasta niezwykłych wrażeń artystycznych, inspirowanie młodego pokolenia do aktywności twórczej oraz promowanie Szczecina poprzez sztukę na całym świecie.

SR 02 Maria Andrzejewska - prezeska Fundacji Balet, która wspiera dzieci i młodzież artystycznie uzdolnioną oraz propaguje sztukę baletową. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy. Prowadzi Studio Taneczno-Musicalowe. Nominowana za propagowanie sztuki baletowej w Szczecinie i w kraju, edukację artystyczną oraz wspieranie i promowanie młodych muzyków i tancerzy; za imponujący dorobek na polu edukacji artystycznej.

SR 03 Inga Iwasiów - pisarka, krytyczka literacka, profesorka literaturoznawstwa, wykładowczyni, organizatorka życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Uznana w Polsce twórczyni. W 2010 r. uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina. Nominowana za wzbudzanie dumy w mieszkankach i mieszkańcach Szczecina ze swojego miasta oraz artystyczne, literackie osiągnięcia, które przyczyniają się do promocji Szczecina w kraju i za granicą.

SR 04 Mariam Pirveli - Gruzinka, doktorka nauk geograficznych i nauczycielka na Uniwersytecie Szczecińskim. Zorganizowała Teatr Nie Aktorów. Założycielka Fundacji Partnerstwo, która wspiera i integruje seniorów, jak i młodzież - osoby artystycznie uzdolnione.
Nominowana za łączenia różnorodnych światów: osób młodych i starszych; pokazywanie wartości współpracy międzypokoleniowej, promowanie aktywności artystycznej w każdym wieku.

SR 05 Dorota Serwa - dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Stawia na edukację dzieci, rodziców oraz wiernych melomanów. W zarządzaniu jedną z większych szczecińskich instytucji kultury wykorzystuje z powodzeniem swoje doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Nominowana za siłę w przełamywaniu konwencji; za promocję Szczecina poprzez sztukę w Polsce i za granicą. Za stworzenie nowego, rozpoznawalnego w świecie symbolu Szczecina.

SR 06 Elżbieta Przerwa - prezeska  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych. Upowszechnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowotworów dziedzicznych. Edukuje pacjentów i ich rodziny, działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Nominowana za nowoczesną koncepcję promowania wiedzy o zdrowiu. Za podejmowanie inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania, a także zwiększenia szans na wyleczenie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

SR 07 Anna Augustynowicz - reżyserka, dyrektorka artystyczna Teatru Współczesnego. Stworzyła w Szczecinie teatr rozpoznawalny w całej Polsce. Uhonorowana medalem za szczególne zasługi dla Szczecina. Cieszy się uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Nominowana za świadome, kreatywne tworzenie teatru, przyczynianie się do jego rozwoju i konsekwentne promowanie współczesnej dramaturgii. Za odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Za promocję Szczecina w Polsce i zagranicą.

SR 08 Agnieszka Kurlapska - wolontariuszka, koordynatorka w Fundacji Mam Marzenie, w której na co dzień zajmuje się spełnianiem wielkich i małych marzeń dzieci przewlekle chorych. Wspiera najmłodszych oraz ich najbliższych w trudnych chwilach, niosąc radość, uśmiech i nadzieję. Nominowana za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób chorych i ich rodzin. Za życzliwość i serce i przykład, jak można i należy pomagać.

SR 09 Izabela Ciesielska - pomysłodawczyni i współorganizatorka Dąbskich Biegów Ulicznych dla mieszkańców Szczecina, w których co roku uczestniczy 500 zawodników. Dyrektorka w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp oraz wiceprezeska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ogniska „Tonus". Nominowana za zachęcanie mieszkanek i mieszkańców Szczecina do aktywności sportowej oraz zaangażowanie na rzecz promocji kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej.

SR 10 Krystyna Pohl - dziennikarka aktywna już od połowy lat 70. XX wieku. Zafascynowana morzem i statkami. Autorka książek poświęconych tematyce morskiej. Z pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. Współpracowniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. Nominowana za pielęgnowanie pamięci o osobach i wydarzeniach z historii miasta, akcentowanie morskości Szczecina, wspieranie piórem i sercem wszelkich szczecińskich morskich inicjatyw. 

Jednocześnie z Czytelnikami „Kuriera" wyboru „Szczecinianki Roku" oraz „Eko Szczecinianki Roku 2016" dokona kapituła plebiscytu.

O tytuł „Eko Szczecinianki" ubiega się 5 pań. Wśród nich jest Anna Bielecka- obrończyni Puszczy Bukowej przed spustoszeniem.
Ewelina Pietrzak-Giec, którą nominowano za ratowanie zwierząt i bezinteresowną pomoc. Artystka Monika Szpener łącząca sztukę i ekologię. Karolina Winter - współorganizatorka pierwszego w Szczecinie „Biegu Jeża". Paulina Chudynka - koordynatorka Sedina Horse Show, nominowana za propagowanie jeździectwa wśród szczecinian.

 * * *

Aktualne wyniki głosowania:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Aga
2017-04-19 12:16:10
Dlaczego po wysłaniu SMS przychodzi info zwrotne ze błędny kod??podawałam wcześniej i było ok
Aga
2017-04-19 12:14:37
Dlaczego po wysłaniu SMS jest info zwrotne ze błędna treść???
Do tryskających jadem
2017-04-14 11:37:59
Wszystkich hejterów zachęcam do zabrania się do roboty. Zróbcie coś pożytecznego dla miasta i dopiero krytykujcie.
PYTALSKI
2017-04-14 01:52:34
Sorry SR 09 :) Zwracam honor. Chciałem dobrze, wyszło lepiej. Super, żeś nasza z krwi i kości. Walcz i życzę powodzonka.
Kandydatka 09
2017-04-13 21:15:43
Pytalskiemu, który jak widać dobrze mnie zna odpowiadam. Jestem Szczecinianką. Tu się urodziłam, uczyłam. Tu pracuję i tu działam. Nie ma nic do rzeczy gdzie mieszkam. KDSR znaczy kobiety dla Szczecina i Regionu. Jak tylko nadarzy się okazja zrobić coś fajnego dla gminy Goleniów to z przyjemnością. Przy okazji dziękuję za nominację bo to wielki zaszczyt, którego się nie spodziewałam.
PYTALSKI
2017-04-12 21:50:30
A czy Pani SR 09 nie mieszka w Kliniskach? To chyba pod Goleniów podlega? Albo się mylę i to nowa dzielnica Szczecina? Nie wiedziałem, że Szczecinianką Roku może być NIE SZCZECINIANKA!
Marika Pirveli
2017-04-11 20:23:49
Drogi OBSERWATORZE, jeśli już, to można uznać, że jestem :) zawodową Gruzinką :) a tak na prawdę, jestem mieszkanką Szczecina, która jest związana z Uniwersytetem, z TeatremNieAktorów i fundacją.
obserwator
2017-04-11 08:26:58
iwasiow to feministka i kodziara tak samo ta z filharmonii która nie wpusciła koncertu Radia Maryja do siebie
OBSERWATOR
2017-04-10 13:23:57
jedna z Pań numer SR 04 ma funkcje , tytuł gruzinka. Co to za zawód bądż funkcja?
dziwaczne
2017-04-07 20:58:27
Prezeska, reżyserka - dziwaczne określenia, ośmieszające nominowane panie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA