Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Wybierz swoją laureatkę

Data publikacji: 2017-04-07 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wybierz swoją  laureatkę
 

Znamy już wszystkie nominowane panie  w plebiscycie Szczecinianka Roku 2016.  Spośród dziesięciu kandydatek Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" mogą wybrać – w  głosowaniu SMS-owym – swoją laureatkę.

Poniżej przedstawiamy listę nominowanych pań i wyjaśniamy, jak głosować. Wystarczy wysyłać SMS pod numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10. Głosować można do 19 kwietnia (środa) - do końca dnia. Gala Finałowa odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Głosowanie oraz bieżące jego wyniki dostępne są na stronie internetowej Kuriera Szczecińskiego http://www.24kurier.pl/

Zachęcamy do zagłosowania na swoją laureatkę:

SR 01 Tatiana Malinowska -Tyszkiewicz - reżyserka teatralna. Obecnie prowadzi Teatr „Nie ma” Autorski Teatr Tatiany Malinowskiej- Tyszkiewicz w Szczecinie. Jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie. Nominowana za dostarczanie mieszkańcom naszego miasta niezwykłych wrażeń artystycznych, inspirowanie młodego pokolenia do aktywności twórczej oraz promowanie Szczecina poprzez sztukę na całym świecie.

SR 02 Maria Andrzejewska - prezeska Fundacji Balet, która wspiera dzieci i młodzież artystycznie uzdolnioną oraz propaguje sztukę baletową. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy. Prowadzi Studio Taneczno-Musicalowe. Nominowana za propagowanie sztuki baletowej w Szczecinie i w kraju, edukację artystyczną oraz wspieranie i promowanie młodych muzyków i tancerzy; za imponujący dorobek na polu edukacji artystycznej.

SR 03 Inga Iwasiów - pisarka, krytyczka literacka, profesorka literaturoznawstwa, wykładowczyni, organizatorka życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Uznana w Polsce twórczyni. W 2010 r. uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina. Nominowana za wzbudzanie dumy w mieszkankach i mieszkańcach Szczecina ze swojego miasta oraz artystyczne, literackie osiągnięcia, które przyczyniają się do promocji Szczecina w kraju i za granicą.

SR 04 Mariam Pirveli - Gruzinka, doktorka nauk geograficznych i nauczycielka na Uniwersytecie Szczecińskim. Zorganizowała Teatr Nie Aktorów. Założycielka Fundacji Partnerstwo, która wspiera i integruje seniorów, jak i młodzież - osoby artystycznie uzdolnione.
Nominowana za łączenia różnorodnych światów: osób młodych i starszych; pokazywanie wartości współpracy międzypokoleniowej, promowanie aktywności artystycznej w każdym wieku.

SR 05 Dorota Serwa - dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Stawia na edukację dzieci, rodziców oraz wiernych melomanów. W zarządzaniu jedną z większych szczecińskich instytucji kultury wykorzystuje z powodzeniem swoje doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Nominowana za siłę w przełamywaniu konwencji; za promocję Szczecina poprzez sztukę w Polsce i za granicą. Za stworzenie nowego, rozpoznawalnego w świecie symbolu Szczecina.

SR 06 Elżbieta Przerwa - prezeska  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych. Upowszechnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowotworów dziedzicznych. Edukuje pacjentów i ich rodziny, działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Nominowana za nowoczesną koncepcję promowania wiedzy o zdrowiu. Za podejmowanie inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania, a także zwiększenia szans na wyleczenie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

SR 07 Anna Augustynowicz - reżyserka, dyrektorka artystyczna Teatru Współczesnego. Stworzyła w Szczecinie teatr rozpoznawalny w całej Polsce. Uhonorowana medalem za szczególne zasługi dla Szczecina. Cieszy się uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Nominowana za świadome, kreatywne tworzenie teatru, przyczynianie się do jego rozwoju i konsekwentne promowanie współczesnej dramaturgii. Za odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Za promocję Szczecina w Polsce i zagranicą.

SR 08 Agnieszka Kurlapska - wolontariuszka, koordynatorka w Fundacji Mam Marzenie, w której na co dzień zajmuje się spełnianiem wielkich i małych marzeń dzieci przewlekle chorych. Wspiera najmłodszych oraz ich najbliższych w trudnych chwilach, niosąc radość, uśmiech i nadzieję. Nominowana za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób chorych i ich rodzin. Za życzliwość i serce i przykład, jak można i należy pomagać.

SR 09 Izabela Ciesielska - pomysłodawczyni i współorganizatorka Dąbskich Biegów Ulicznych dla mieszkańców Szczecina, w których co roku uczestniczy 500 zawodników. Dyrektorka w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp oraz wiceprezeska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ogniska „Tonus". Nominowana za zachęcanie mieszkanek i mieszkańców Szczecina do aktywności sportowej oraz zaangażowanie na rzecz promocji kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej.

SR 10 Krystyna Pohl - dziennikarka aktywna już od połowy lat 70. XX wieku. Zafascynowana morzem i statkami. Autorka książek poświęconych tematyce morskiej. Z pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. Współpracowniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. Nominowana za pielęgnowanie pamięci o osobach i wydarzeniach z historii miasta, akcentowanie morskości Szczecina, wspieranie piórem i sercem wszelkich szczecińskich morskich inicjatyw.

* * *

Aktualne wyniki głosowania:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stefan
2017-04-15 09:21:02
Śliczne dzięki za udostępnienie zdjęć laureatek plebiscytu,oraz zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych dla całej redakcji kuriera szczecińskiego.
Obserwator
2017-04-11 18:25:28
A co z tego będą mieli ci,co głosują?
Stefan
2017-04-10 07:48:32
Ja jednak zostaję przy swoim,że zdjęcia powinny być.
ODP
2017-04-09 16:34:07
Nie ma zdjęć ponieważ to nie wybory miss.
Stefan
2017-04-08 08:14:39
Chciałbym głosować ale nie w ciemno. Czy nie można pokazać twarzy laureatek??? Proszę to wziąć pod uwagę.
Glosowanie w "ciemno"...
2017-04-07 22:35:23
A dlaczego nie ma rowniez zdjec... w/w Laureatek ??
Bartek
2017-04-07 16:51:40
Mówić za siebie -ja tam nie czuję zadnej dumy z powodu jakiejkolwiek aktywności profesorki Ingi Iwasiówowej.
Super super
2017-04-07 16:39:10
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzi to super inicjatywa! Fajna organizacja wspierana przez naljepszy ośrodek w Polsce. Świetnie, że zostało docenione!
Moonie
2017-04-07 16:21:36
Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych to super organizacja! Mega się cieszę, że zostało docenione w tym rankingu, a zwłaszcza jego prezes! :)
Aleksandra
2017-04-07 15:15:55
Nieporozumieniem na tej liście są panie, których poglądy są nazbyt skrajne , chodzi mi w szczególności o wojujące feministki , nawołujące do obalenia demokratycznie rządu, o prawo do niczym nie ograniczonej aborcji. Brakuje mi tu kobiet skromnych , mądrych , majacych rzeczywiste osiągnięcia . I dlatego szkoda mi tych 1,23 zł plus VAT
Głos
2017-04-07 13:38:34
Szczecinianka roku to bardzo zasłużony tytuł, dlatego na pewno nie może otrzymać go osoba, która uczestniczy w demonstracjach przeciwko demokratycznie wybranej władzy, więc już koło się zacieśnia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA