sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wybierz swoją laureatkę

Wybierz swoją laureatkę

Wybierz swoją  laureatkę
Data publikacji: 2017-04-07 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-08 10:24
Wywietleń: 1432 233640

Znamy już wszystkie nominowane panie  w plebiscycie Szczecinianka Roku 2016.  Spośród dziesięciu kandydatek Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" mogą wybrać – w  głosowaniu SMS-owym – swoją laureatkę.

Poniżej przedstawiamy listę nominowanych pań i wyjaśniamy, jak głosować. Wystarczy wysyłać SMS pod numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10. Głosować można do 19 kwietnia (środa) - do końca dnia. Gala Finałowa odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Głosowanie oraz bieżące jego wyniki dostępne są na stronie internetowej Kuriera Szczecińskiego http://www.24kurier.pl/

Zachęcamy do zagłosowania na swoją laureatkę:

SR 01 Tatiana Malinowska -Tyszkiewicz - reżyserka teatralna. Obecnie prowadzi Teatr „Nie ma” Autorski Teatr Tatiany Malinowskiej- Tyszkiewicz w Szczecinie. Jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO CONTRA w Szczecinie. Nominowana za dostarczanie mieszkańcom naszego miasta niezwykłych wrażeń artystycznych, inspirowanie młodego pokolenia do aktywności twórczej oraz promowanie Szczecina poprzez sztukę na całym świecie.

SR 02 Maria Andrzejewska - prezeska Fundacji Balet, która wspiera dzieci i młodzież artystycznie uzdolnioną oraz propaguje sztukę baletową. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Konkursu Baletowego Złote Pointy. Prowadzi Studio Taneczno-Musicalowe. Nominowana za propagowanie sztuki baletowej w Szczecinie i w kraju, edukację artystyczną oraz wspieranie i promowanie młodych muzyków i tancerzy; za imponujący dorobek na polu edukacji artystycznej.

SR 03 Inga Iwasiów - pisarka, krytyczka literacka, profesorka literaturoznawstwa, wykładowczyni, organizatorka życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Uznana w Polsce twórczyni. W 2010 r. uhonorowana tytułem Ambasadora Szczecina. Nominowana za wzbudzanie dumy w mieszkankach i mieszkańcach Szczecina ze swojego miasta oraz artystyczne, literackie osiągnięcia, które przyczyniają się do promocji Szczecina w kraju i za granicą.

SR 04 Mariam Pirveli - Gruzinka, doktorka nauk geograficznych i nauczycielka na Uniwersytecie Szczecińskim. Zorganizowała Teatr Nie Aktorów. Założycielka Fundacji Partnerstwo, która wspiera i integruje seniorów, jak i młodzież - osoby artystycznie uzdolnione.
Nominowana za łączenia różnorodnych światów: osób młodych i starszych; pokazywanie wartości współpracy międzypokoleniowej, promowanie aktywności artystycznej w każdym wieku.

SR 05 Dorota Serwa - dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Stawia na edukację dzieci, rodziców oraz wiernych melomanów. W zarządzaniu jedną z większych szczecińskich instytucji kultury wykorzystuje z powodzeniem swoje doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Nominowana za siłę w przełamywaniu konwencji; za promocję Szczecina poprzez sztukę w Polsce i za granicą. Za stworzenie nowego, rozpoznawalnego w świecie symbolu Szczecina.

SR 06 Elżbieta Przerwa - prezeska  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych. Upowszechnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowotworów dziedzicznych. Edukuje pacjentów i ich rodziny, działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Nominowana za nowoczesną koncepcję promowania wiedzy o zdrowiu. Za podejmowanie inicjatyw w celu obniżenia ryzyka zachorowania, a także zwiększenia szans na wyleczenie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

SR 07 Anna Augustynowicz - reżyserka, dyrektorka artystyczna Teatru Współczesnego. Stworzyła w Szczecinie teatr rozpoznawalny w całej Polsce. Uhonorowana medalem za szczególne zasługi dla Szczecina. Cieszy się uznaniem widzów i krytyków na całym świecie. Nominowana za świadome, kreatywne tworzenie teatru, przyczynianie się do jego rozwoju i konsekwentne promowanie współczesnej dramaturgii. Za odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Za promocję Szczecina w Polsce i zagranicą.

SR 08 Agnieszka Kurlapska - wolontariuszka, koordynatorka w Fundacji Mam Marzenie, w której na co dzień zajmuje się spełnianiem wielkich i małych marzeń dzieci przewlekle chorych. Wspiera najmłodszych oraz ich najbliższych w trudnych chwilach, niosąc radość, uśmiech i nadzieję. Nominowana za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób chorych i ich rodzin. Za życzliwość i serce i przykład, jak można i należy pomagać.

SR 09 Izabela Ciesielska - pomysłodawczyni i współorganizatorka Dąbskich Biegów Ulicznych dla mieszkańców Szczecina, w których co roku uczestniczy 500 zawodników. Dyrektorka w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp oraz wiceprezeska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ogniska „Tonus". Nominowana za zachęcanie mieszkanek i mieszkańców Szczecina do aktywności sportowej oraz zaangażowanie na rzecz promocji kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej.

SR 10 Krystyna Pohl - dziennikarka aktywna już od połowy lat 70. XX wieku. Zafascynowana morzem i statkami. Autorka książek poświęconych tematyce morskiej. Z pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. Współpracowniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. Nominowana za pielęgnowanie pamięci o osobach i wydarzeniach z historii miasta, akcentowanie morskości Szczecina, wspieranie piórem i sercem wszelkich szczecińskich morskich inicjatyw.

* * *

Aktualne wyniki głosowania:

Komentarze

Stefan
Śliczne dzięki za udostępnienie zdjęć laureatek plebiscytu,oraz zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych dla całej redakcji kuriera szczecińskiego.
2017-04-15 09:21:02
Obserwator
A co z tego będą mieli ci,co głosują?
2017-04-11 18:25:28
Stefan
Ja jednak zostaję przy swoim,że zdjęcia powinny być.
2017-04-10 07:48:32
ODP
Nie ma zdjęć ponieważ to nie wybory miss.
2017-04-09 16:34:07
Stefan
Chciałbym głosować ale nie w ciemno. Czy nie można pokazać twarzy laureatek??? Proszę to wziąć pod uwagę.
2017-04-08 08:14:39
Glosowanie w "ciemno"...
A dlaczego nie ma rowniez zdjec... w/w Laureatek ??
2017-04-07 22:35:23
Bartek
Mówić za siebie -ja tam nie czuję zadnej dumy z powodu jakiejkolwiek aktywności profesorki Ingi Iwasiówowej.
2017-04-07 16:51:40
Super super
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzi to super inicjatywa! Fajna organizacja wspierana przez naljepszy ośrodek w Polsce. Świetnie, że zostało docenione!
2017-04-07 16:39:10
Moonie
Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych to super organizacja! Mega się cieszę, że zostało docenione w tym rankingu, a zwłaszcza jego prezes! :)
2017-04-07 16:21:36
Aleksandra
Nieporozumieniem na tej liście są panie, których poglądy są nazbyt skrajne , chodzi mi w szczególności o wojujące feministki , nawołujące do obalenia demokratycznie rządu, o prawo do niczym nie ograniczonej aborcji. Brakuje mi tu kobiet skromnych , mądrych , majacych rzeczywiste osiągnięcia . I dlatego szkoda mi tych 1,23 zł plus VAT
2017-04-07 15:15:55
Głos
Szczecinianka roku to bardzo zasłużony tytuł, dlatego na pewno nie może otrzymać go osoba, która uczestniczy w demonstracjach przeciwko demokratycznie wybranej władzy, więc już koło się zacieśnia.
2017-04-07 13:38:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy