Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Doceniono pogłębienie toru wodnego

Data publikacji: 19 maja 2022 r. 10:45
Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2022 r. 11:17
Doceniono pogłębienie toru wodnego
Fot. Dariusz GORAJSKI  

Po przerwie spowodowanej pandemią odbyło się spotkanie branży morskiej Herring Szczecin 2022. Około 1600 osób gościło 13 maja w hali Netto Areny – przede wszystkim przedstawicieli biznesu morskiego z Pomorza Zachodniego i ich kontrahentów.

To już 25. edycja tej imprezy. Odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i prezydenta Szczecina. Na początku wręczono nagrodę – Laur Bałtyku, którą otrzymał Urząd Morski w Szczecinie za sprawne i terminowe przeprowadzenie wieloetapowej kompleksowej modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Statuetkę odebrał Wojciech Zdanowicz, dyrektor tej instytucji, a wręczyli ją wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera.

– To jest szczególna nagroda, bo zazwyczaj przyznawana przedsiębiorcom, a w tym roku trafiła do urzędu, co tylko pokazuje, że jesteśmy widoczni i doceniani, robimy widoczne i ważne inwestycje – powiedział dyrektor Zdanowicz i podziękował wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że modernizacja toru wodnego do głębokości 12,5 m mogła zostać wykonana. – Przede wszystkim chciałbym podziękować zespołowi pracowników Urzędu Morskiego w Szczecinie, bo to ich ciężka praca i zaangażowanie doprowadziły do pogłębienia toru wodnego. Z drugiej strony – wielkie podziękowania dla wykonawcy, który zgodnie z kontraktem w terminie ten projekt wykonał.

Podczas Herringu, zgodnie z tradycją tych spotkań, pojawił się okolicznościowy tort. Tym razem z okazji 30-lecia obsługi pierwszego statku przez portową spółkę Fast Terminals.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA