wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Dzieje się (25.01.2016)

Dzieje się (25.01.2016)

Data publikacji: 2016-01-26 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10 16:56
Wywietleń: 1705 110657

Police, Miejski Ośrodek Kultury, Festiwal Komedii, 25-28 lutego

Przez cztery dni w Policach na pewno nie zabraknie... dobrego humoru i śmiechu. Wszystko to za sprawą Festiwalu Komedii. Co ciekawe, w spektaklach będzie można zobaczyć doskonale znanych z ekranów: Joannę Szczepkowską, Hannę Śleszyńską, Rafała Rutkowskiego. To właśnie ten ostatni rozpocznie Festiwal ze swoim „One Man Show". Następnego dnia na scenie „Szalone nożyczki" w wykonaniu aktorów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. „Szalone nożyczki" to komedia kryminalna, rozgrywająca się, a jakże - w salonie fryzjerskim.

Popis sztuki aktorskiej w sobotę 27 lutego da Hanna Śleszyńska w monodramie „Kobieta pierwotna". Grany od wielu, wielu lat, po krótkiej przerwie został wznowiony na życzenie publiczności. Na koniec Festiwalu „Pelcia, czyli jak żyć żeby nie odnieść sukcesu" w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej oraz Jana Jurkowskiego. „W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, 60-letnia kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo" - czytamy o przedstawieniu na stronie Teatru Łaźnia Nowa. 

Festiwal Komedii jest biletowany  ale wejściówki można kupować tak na pojedyncze spektakle, jak i zaopatrzyć się w karnet.źródło: www.mok.police.pl

 

Szczecin, Spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" Siemiona Złotnikowa, Mała Scena Teatru Współczesnego, 5 - 14 lutego

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. Miłość Niny i Wiktora jest dowodem na to, że życie bez ukochanej osoby jest jałowe i smutne. To sztuka o każdym z nas. Być może stanie się pomocna w rozwiązaniu naszych uczuciowych dylematów.

Spektakl został przygotowywany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. Przekładu dokonał Andrzej Wanat. Realizacja, wykonanie, opracowanie muzyczne: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko. Za scenografię i kostiumy odpowiadają Agnieszka Miluniec i Maciej Osmycki. Współpraca reźyserska: Piotr Ratajczak.

 

Goleniów, „Koncert Jubileuszowy, Goleniowski Dom Kultury, 19 lutego 2016

Goleniowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprasza na Koncert z okazji jubileuszu 30-lecia powstania firmy. 

Wystąpią Dominika Żukowska i Andrzej Korycki w duecie gitarowym w programie pt. „Ballady na dwa serca".

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie