Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Dzieje się (25.01.2016)

Data publikacji: 2016-01-26 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10 16:56

Police, Miejski Ośrodek Kultury, Festiwal Komedii, 25-28 lutego

Przez cztery dni w Policach na pewno nie zabraknie... dobrego humoru i śmiechu. Wszystko to za sprawą Festiwalu Komedii. Co ciekawe, w spektaklach będzie można zobaczyć doskonale znanych z ekranów: Joannę Szczepkowską, Hannę Śleszyńską, Rafała Rutkowskiego. To właśnie ten ostatni rozpocznie Festiwal ze swoim „One Man Show". Następnego dnia na scenie „Szalone nożyczki" w wykonaniu aktorów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. „Szalone nożyczki" to komedia kryminalna, rozgrywająca się, a jakże - w salonie fryzjerskim.

Popis sztuki aktorskiej w sobotę 27 lutego da Hanna Śleszyńska w monodramie „Kobieta pierwotna". Grany od wielu, wielu lat, po krótkiej przerwie został wznowiony na życzenie publiczności. Na koniec Festiwalu „Pelcia, czyli jak żyć żeby nie odnieść sukcesu" w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej oraz Jana Jurkowskiego. „W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, 60-letnia kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo" - czytamy o przedstawieniu na stronie Teatru Łaźnia Nowa. 

Festiwal Komedii jest biletowany  ale wejściówki można kupować tak na pojedyncze spektakle, jak i zaopatrzyć się w karnet.źródło: www.mok.police.pl

 

Szczecin, Spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" Siemiona Złotnikowa, Mała Scena Teatru Współczesnego, 5 - 14 lutego

Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story” i… zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. Miłość Niny i Wiktora jest dowodem na to, że życie bez ukochanej osoby jest jałowe i smutne. To sztuka o każdym z nas. Być może stanie się pomocna w rozwiązaniu naszych uczuciowych dylematów.

Spektakl został przygotowywany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. Przekładu dokonał Andrzej Wanat. Realizacja, wykonanie, opracowanie muzyczne: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko. Za scenografię i kostiumy odpowiadają Agnieszka Miluniec i Maciej Osmycki. Współpraca reźyserska: Piotr Ratajczak.

 

Goleniów, „Koncert Jubileuszowy, Goleniowski Dom Kultury, 19 lutego 2016

Goleniowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprasza na Koncert z okazji jubileuszu 30-lecia powstania firmy. 

Wystąpią Dominika Żukowska i Andrzej Korycki w duecie gitarowym w programie pt. „Ballady na dwa serca".

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA