niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Budżet obywatelski w Policach. Konsultują milion

Budżet obywatelski w Policach. Konsultują milion

Budżet obywatelski w Policach. Konsultują milion
Data publikacji: 2016-01-22 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1530 107096
W Policach mieszkańcy mogą zaproponować zmiany w drugiej edycji budżetu obywatelskiego i wypowiedzieć się na temat tych planowanych przez władze gminy. Od 20 stycznia trwają konsultacje społeczne, które zakończą się 3 lutego.

Druga edycja budżetu obywatelskiego w Policach ma wystartować 1 marca. Będą w niej zgłaszane, a później wybierane przedsięwzięcia do realizacji w roku 2017. Tak jak w pierwszej edycji ma być na nie przeznaczony milion złotych.

Władze gminy chcą też wprowadzić pewne zmiany. Najważniejsza dotyczy podziału kwoty na inwestycje. Burmistrz chce, aby 750 tys. zł przypadało na miasto Police, a 250 tys. zł na pozostałą część gminy. Wiązałoby się z tym utworzenie dwóch odrębnych rankingów: jednego dla miasta, drugiego dla sołectw. Wartość „miejskiego” projektu nie mogłaby przekroczyć 750 tys. zł, zaś 250 tys. zł - „wiejskiego”.

Kolejna z proponowanych zmian dotyczy sposobu wyboru propozycji. Mieszkańcy mieliby móc wskazywać więcej niż jeden projekt. Nieco inne mają też być same karty do głosowania (zniknie z nich np. numer PESEL). Wybór zwycięskich projektów ma być dokonany metodą zastosowaną w pierwszej edycji, która jednak wtedy nie była zapisana w regulaminie.

Są też inne drobniejsze zmiany. A mieszkańcy gminy mogą też zaproponować swoje poprawki. Opinię można wyrazić na piśmie (wysłać na adres magistratu: ul. Stefana Batorego 3, 72-010 Police, z dopiskiem „Konsultacje – budżet obywatelski 2017”), mailem (bo@police.pl) lub ustnie do protokołu w urzędzie. ©℗

(jps)

Fot.: zrzut ekranu - police.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie