Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Budżet obywatelski w Policach. Konsultują milion

Data publikacji: 2016-01-22 09:13
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:41
Budżet obywatelski w Policach. Konsultują milion
 
W Policach mieszkańcy mogą zaproponować zmiany w drugiej edycji budżetu obywatelskiego i wypowiedzieć się na temat tych planowanych przez władze gminy. Od 20 stycznia trwają konsultacje społeczne, które zakończą się 3 lutego.

Druga edycja budżetu obywatelskiego w Policach ma wystartować 1 marca. Będą w niej zgłaszane, a później wybierane przedsięwzięcia do realizacji w roku 2017. Tak jak w pierwszej edycji ma być na nie przeznaczony milion złotych.

Władze gminy chcą też wprowadzić pewne zmiany. Najważniejsza dotyczy podziału kwoty na inwestycje. Burmistrz chce, aby 750 tys. zł przypadało na miasto Police, a 250 tys. zł na pozostałą część gminy. Wiązałoby się z tym utworzenie dwóch odrębnych rankingów: jednego dla miasta, drugiego dla sołectw. Wartość „miejskiego” projektu nie mogłaby przekroczyć 750 tys. zł, zaś 250 tys. zł - „wiejskiego”.

Kolejna z proponowanych zmian dotyczy sposobu wyboru propozycji. Mieszkańcy mieliby móc wskazywać więcej niż jeden projekt. Nieco inne mają też być same karty do głosowania (zniknie z nich np. numer PESEL). Wybór zwycięskich projektów ma być dokonany metodą zastosowaną w pierwszej edycji, która jednak wtedy nie była zapisana w regulaminie.

Są też inne drobniejsze zmiany. A mieszkańcy gminy mogą też zaproponować swoje poprawki. Opinię można wyrazić na piśmie (wysłać na adres magistratu: ul. Stefana Batorego 3, 72-010 Police, z dopiskiem „Konsultacje – budżet obywatelski 2017”), mailem (bo@police.pl) lub ustnie do protokołu w urzędzie. ©℗

(jps)

Fot.: zrzut ekranu - police.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA