Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Muszą oddać ćwierć miliona

Data publikacji: 22 stycznia 2016 r. 17:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Muszą oddać ćwierć miliona
 

Powiat policki musi oddać ćwierć miliona złotych dotacji, bo nie wywiązał się z umowy z ministerstwem pracy. Ma też problem z gazetową reklamą - za najtańszą uznał ofertę firmy, która najtańsza nie była. Tylko pieniądze dla polickiej kablówki udało się zaplanować bez kłopotów.

Dotacja, którą trzeba zwrócić, to 250 tys. zł przyznanych z programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Senior-WIGOR” na utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów przy ul. Korczaka w Policach. Powstaje on w budynku po byłej szkole zlikwidowanego ponad dwa lata temu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Powiat nie dotrzymał jednak umowy, bo nie zakończył prac w terminie. Dlatego pieniądze trzeba oddać. A na to, że dołożą coś inne zainteresowane ośrodkiem samorządy, raczej nie ma co liczyć.

- W kwestiach inwestycyjnych nie mieliśmy nigdy porozumienia z gminami - wyjaśnia Beata Chmielewska, członek zarządu powiatu. - Póki co nie przewidujemy więc takiej możliwości.

Kolejny kłopot powiat ma z reklamą. Zgodnie z planem udało się tylko wybrać policką telewizję kablową na wykonawcę zlecenia wartego 41 tys. zł. Za te pieniądze ma być nagranych i wyemitowanych dziesięć programów promocyjnych. Wyłonienie podmiotu, któremu powiat zapłaci za gazetową wkładkę reklamową, nie poszło już gładko.

W wyznaczonym terminie wpłynęły trzy oferty (wszystkie w ostatnim dniu). Złożyły je Agora („Gazeta Wyborcza”), Polska Press (spółka należąca do niemieckiej Verlagsgruppe Passau, wydawca m.in. gazety „Głos Dziennik Pomorza”, której mutacja z dopiskiem „Szczeciński” ukazuje się na terenie dawnego województwa szczecińskiego) oraz Tygodnik Policki. W uprzywilejowanej sytuacji była Polska Press - rządzący niepodzielnie w gminie Police Gryf XXI praktycznie zagwarantował już tej spółce 13 tys. zł na to samo wydawnictwo (plus 33 tys. zł na inne ogłoszenia), zapisując to wprost w uzasadnieniu do uchwały budżetowej. Gryf XXI rządzi również w powiecie polickim (tu w koalicji, którą uzupełnia PiS).

Oferta Polska Press okazała się prawie dwa razy tańsza niż złożona przez Agorę. I nieco tańsza niż propozycja Tygodnika Polickiego. Przynajmniej według władz powiatu, bo lokalny wydawca twierdzi, że to on złożył najlepszą ofertę.

- Starostwo bezpodstawnie doliczyło 23 proc. VAT, podczas gdy nas obowiązuje stawka 8 proc. - mówi Grzegorz Świstak, redaktor naczelny Tygodnika Polickiego. - Nasza oferta jest najtańsza i powinna być wybrana.

Tygodnik Policki odwołał się od decyzji starosty. Odpowiedź ma dostać w najbliższych dniach.

(jps)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Muszą oddać ćwierć miliona
2016-01-24 10:28:08
WSZYSCY WIEMY JAKA POWINNA BYC DECYZJA ZA ZŁAMANIE PRAWA...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA