niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Muszą oddać ćwierć miliona

Muszą oddać ćwierć miliona

Muszą oddać ćwierć miliona
Data publikacji: 2016-01-22 17:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1462 108276

Powiat policki musi oddać ćwierć miliona złotych dotacji, bo nie wywiązał się z umowy z ministerstwem pracy. Ma też problem z gazetową reklamą - za najtańszą uznał ofertę firmy, która najtańsza nie była. Tylko pieniądze dla polickiej kablówki udało się zaplanować bez kłopotów.

Dotacja, którą trzeba zwrócić, to 250 tys. zł przyznanych z programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Senior-WIGOR” na utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów przy ul. Korczaka w Policach. Powstaje on w budynku po byłej szkole zlikwidowanego ponad dwa lata temu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. Powiat nie dotrzymał jednak umowy, bo nie zakończył prac w terminie. Dlatego pieniądze trzeba oddać. A na to, że dołożą coś inne zainteresowane ośrodkiem samorządy, raczej nie ma co liczyć.

- W kwestiach inwestycyjnych nie mieliśmy nigdy porozumienia z gminami - wyjaśnia Beata Chmielewska, członek zarządu powiatu. - Póki co nie przewidujemy więc takiej możliwości.

Kolejny kłopot powiat ma z reklamą. Zgodnie z planem udało się tylko wybrać policką telewizję kablową na wykonawcę zlecenia wartego 41 tys. zł. Za te pieniądze ma być nagranych i wyemitowanych dziesięć programów promocyjnych. Wyłonienie podmiotu, któremu powiat zapłaci za gazetową wkładkę reklamową, nie poszło już gładko.

W wyznaczonym terminie wpłynęły trzy oferty (wszystkie w ostatnim dniu). Złożyły je Agora („Gazeta Wyborcza”), Polska Press (spółka należąca do niemieckiej Verlagsgruppe Passau, wydawca m.in. gazety „Głos Dziennik Pomorza”, której mutacja z dopiskiem „Szczeciński” ukazuje się na terenie dawnego województwa szczecińskiego) oraz Tygodnik Policki. W uprzywilejowanej sytuacji była Polska Press - rządzący niepodzielnie w gminie Police Gryf XXI praktycznie zagwarantował już tej spółce 13 tys. zł na to samo wydawnictwo (plus 33 tys. zł na inne ogłoszenia), zapisując to wprost w uzasadnieniu do uchwały budżetowej. Gryf XXI rządzi również w powiecie polickim (tu w koalicji, którą uzupełnia PiS).

Oferta Polska Press okazała się prawie dwa razy tańsza niż złożona przez Agorę. I nieco tańsza niż propozycja Tygodnika Polickiego. Przynajmniej według władz powiatu, bo lokalny wydawca twierdzi, że to on złożył najlepszą ofertę.

- Starostwo bezpodstawnie doliczyło 23 proc. VAT, podczas gdy nas obowiązuje stawka 8 proc. - mówi Grzegorz Świstak, redaktor naczelny Tygodnika Polickiego. - Nasza oferta jest najtańsza i powinna być wybrana.

Tygodnik Policki odwołał się od decyzji starosty. Odpowiedź ma dostać w najbliższych dniach.

(jps)

Komentarze

Muszą oddać ćwierć miliona
WSZYSCY WIEMY JAKA POWINNA BYC DECYZJA ZA ZŁAMANIE PRAWA...
2016-01-24 10:28:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie