Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

W Krzęcinie postawili na krokusy

Data publikacji: 10 listopada 2015 r. 13:50
Ostatnia aktualizacja: 10 listopada 2015 r. 13:50
W Krzęcinie postawili na krokusy
 

800 krokusów już wiosną urozmaici krzęciński krajobraz. Pojawią się na rozbudowanym skrzyżowaniu w Krzęcinie i przed budynkiem gimnazjum.

Uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i pierwszej klasy gimnazjum w Krzęcinie posadzili krokusy po to, aby cieszyć oko mieszkańców pięknymi, ukwieconymi rabatami. Pomysł na posadzenie cebulek krokusów należy do zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki „Pogodna”.

– W roku ubiegłym otrzymaliśmy kilkadziesiąt cebulek podczas jesiennej Gali Szkolnego Pulitzera w Książnicy Pomorskiej. Wysadziliśmy je wówczas przed budynkiem Urzędu Gminy w Krzęcinie. Dywan kwiatowy z tego nie wyszedł, ale przekonaliśmy się, że efekty naszej pracy są widoczne. Wówczas na spotkaniu redakcyjnym ustaliliśmy, że w tym roku zakupimy 400 sztuk krokusów u pana Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów”, współtwórcy „krokusowej rewolucji” w Szczecinie. Dodatkowo od „Kuriera Szczecińskiego” otrzymaliśmy kolejne 400 sztuk cebulek – podkreśla Barbara Biesiada, opiekun zespołu redakcyjnego „Pogodnej”.

Ci, którzy spontanicznie odpowiedzieli na apel, rozpoczęli najpierw prace porządkowe. Jedni grabili liście i patyki, inni wyrównywali ziemię i próbowali rozplanować nasadę kwiatów. Uczniowie pracowali z precyzją, by nowo zasadzone cebulki kwiatowe, mogły przyciągać już wiosną spojrzenia mieszkańców. Spodziewane wrażenie ma zrobić różnorodna kolorystyka krokusów.

– Świetna zabawa. Będziemy tu przychodzili, by sprawdzać, jak się mają nasze krokusy – mówi Agata. – Lubimy takie ogrodowe prace, więc postanowiliśmy pomóc. Całkiem przyjemne zajęcia.

– Nie myślałam, że sadzenie cebulek może sprawić mi taką przyjemność. To bardzo fajna inicjatywa – dodaje Ola.

– Przede wszystkim wspólnie spędzamy czas, a do tego robimy coś pożytecznego i to jest właśnie fantastyczne – z zapałem odpowiada Jagoda.

Cebule zakwitną na wiosnę. Wszyscy będą zadowoleni: uczniowie, bo zrobili coś, by otoczenie było ładniejsze, przechodnie, bo będą cieszyć oczy pięknymi kwiatami.

(reg)


Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA