czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > W Krzęcinie postawili na krokusy

W Krzęcinie postawili na krokusy

W Krzęcinie postawili na krokusy
Data publikacji: 2015-11-10 13:50
Wywietleń: 2010 36603

800 krokusów już wiosną urozmaici krzęciński krajobraz. Pojawią się na rozbudowanym skrzyżowaniu w Krzęcinie i przed budynkiem gimnazjum.

Uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i pierwszej klasy gimnazjum w Krzęcinie posadzili krokusy po to, aby cieszyć oko mieszkańców pięknymi, ukwieconymi rabatami. Pomysł na posadzenie cebulek krokusów należy do zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki „Pogodna”.

– W roku ubiegłym otrzymaliśmy kilkadziesiąt cebulek podczas jesiennej Gali Szkolnego Pulitzera w Książnicy Pomorskiej. Wysadziliśmy je wówczas przed budynkiem Urzędu Gminy w Krzęcinie. Dywan kwiatowy z tego nie wyszedł, ale przekonaliśmy się, że efekty naszej pracy są widoczne. Wówczas na spotkaniu redakcyjnym ustaliliśmy, że w tym roku zakupimy 400 sztuk krokusów u pana Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów”, współtwórcy „krokusowej rewolucji” w Szczecinie. Dodatkowo od „Kuriera Szczecińskiego” otrzymaliśmy kolejne 400 sztuk cebulek – podkreśla Barbara Biesiada, opiekun zespołu redakcyjnego „Pogodnej”.

Ci, którzy spontanicznie odpowiedzieli na apel, rozpoczęli najpierw prace porządkowe. Jedni grabili liście i patyki, inni wyrównywali ziemię i próbowali rozplanować nasadę kwiatów. Uczniowie pracowali z precyzją, by nowo zasadzone cebulki kwiatowe, mogły przyciągać już wiosną spojrzenia mieszkańców. Spodziewane wrażenie ma zrobić różnorodna kolorystyka krokusów.

– Świetna zabawa. Będziemy tu przychodzili, by sprawdzać, jak się mają nasze krokusy – mówi Agata. – Lubimy takie ogrodowe prace, więc postanowiliśmy pomóc. Całkiem przyjemne zajęcia.

– Nie myślałam, że sadzenie cebulek może sprawić mi taką przyjemność. To bardzo fajna inicjatywa – dodaje Ola.

– Przede wszystkim wspólnie spędzamy czas, a do tego robimy coś pożytecznego i to jest właśnie fantastyczne – z zapałem odpowiada Jagoda.

Cebule zakwitną na wiosnę. Wszyscy będą zadowoleni: uczniowie, bo zrobili coś, by otoczenie było ładniejsze, przechodnie, bo będą cieszyć oczy pięknymi kwiatami.

(reg)


Fot. Archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie