Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Krokusy i parasole

Data publikacji: 16 października 2015 r. 14:57
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2015 r. 14:57
Krokusy i parasole
 

Na śródmiejskiej obwodnicy - od ul. Chopina do Krasińskiego - Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn zamierza posadzić kolejne 2,5 tysiąca krokusów. Zacząć mieli już w piątek, ale ze względu na deszczową aurę, miejsce społecznej akcji dla zielonego Szczecina zostało przeniesione na obrzeża parku Chopina.

Rozkręca się nasza „krokusowa rewolucja", za sprawą której na mapę Szczecina wprowadzamy kolejne krokusowe pola. Wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nas budziły na wiosnę: w sąsiedztwo domów, miejsc nauki lub pracy, na miejskie tereny zielone, w jakich najczęściej i najchętniej wypoczywamy z bliskimi i przyjaciółmi. Mocą pozytywnej energii fantastycznych kolorowych kwiatów - jak na Jasnych Błoniach.

W piątek sztandar tej pozytywnej i społecznej akcji zawędrował na os. Arkońskie-Niemierzyn. Znów za sprawą młodzieży z Gimnazjum nr 34 (ul. Wojciechowskiego), która za sprawą udziału w czterech kolejnych jesiennych edycjach naszej akcji zyskała już miano „krokusowego pogotowia".

- Planowaliśmy posadzić 2,5 tysiąca krokusów. Niestety, deszczowa aura nie pozwoliła nam na wiele - przyznaje Maria Myśliwiec, której autorskim pomysłem jest „krokusowa rewolucja".

Z godzinnym opóźnieniem wyruszyli nie na pas zieleni, rozdzielający jezdnie śródmiejskiej obwodnicy, tylko na obrzeża parku Chopina. I w godzinę - bo ledwie na tyle ustąpiła ulewa - zdołali posadzić 1 tysiąc kwiatowych cebul.

- Fantastyczna młodzież! Jestem im ogromnie wdzięczna za pasję, zaangażowanie i energię, z jaką błyskawicznie stworzyli kolejnych z naszych krokusowych dywanów - komentowała M. Myśliwiec, przewodnicząca RO Arkońskie-Niemierzyn. - Za bezinteresowne działanie dla innych i naszego miasta. Wspólnie zmieniamy nasz Szczecin na lepsze!

Spróbują również jutro - w sobotę (17 bm.): zarówno na obwodnicy śródmiejskiej, w kierunku ul. Krasińskiego, jak i przy ul. Chopina. W tym drugim miejscu wraz z mieszkańcami Spółdzielni Mieszkaniowej „Ars" (od godz. 9). O ile aura pozwoli, „krokusowa rewolucja" będzie miała tego dnia przystanek także przy ul. Ku Słońcu (osiedle - od godz. 10) oraz w Mierzynie - wzdłuż ul. Weleckiej i na przyszkolnym terenie (od godz. 11).

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby w niej wziąć udział i zrobić coś pozytywnego dla siebie i miasta.

* * *
W każdym momencie można się włączyć w nurt tej fantastycznej - prowadzonej przez nasz „Kurier" przy wsparciu Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów" - akcji. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). ©℗

Arleta NALEWAJKO 

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA