Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Plebiscyt czas zacząć!

Data publikacji: 2020-09-18 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-14 12:29
Plebiscyt czas zacząć!
 

Zaczynamy tegoroczną edycja plebiscytu teatralnego pn. Bursztynowy Pierścień, organizowanego przez naszą gazetę! To będzie podsumowanie sezonu artystycznego 2019/2020 w zachodniopomorskich teatrach. Sezonu przerwanego przez pandemię. Przypomnijmy, że przez kilka miesięcy w teatrach nie wystawiano spektakli, przerwano próby, odwołano albo przeniesiono premiery przedstawień. Wiosną życie teatralne przeniosło się do sieci. Ale powoli wraca ono do - chciałoby się rzec: normalności - choć maseczki na twarzach publiczności czy widownia, która można być zapełniona tylko w połowie, jeszcze ciągle nie są normą. W tym zatem nadal wyjątkowym okresie, zapraszamy Państwa do corocznego podsumowania i nagrodzenia najlepszych aktorów/aktorki oraz wyłonienia najlepszego spektaklu sezonu.

Gala podsumowująca sezon artystyczny 2019/2020 odbędzie się wcześniej niż zwykle. Nie w grudniu, ale już 9 listopada. To nie jest jedyna, tegoroczna zmiana w naszym plebiscycie. Z powodu sytuacji epidemicznej, w wielu teatrach, w minionym sezonie, trzeba było odwołać premierowe spektakle. Tym samym przedstawień, które ocenią - jurorzy oraz widzowie - jest dużo mniej. Dlatego jury zdecydowało, iż w tym roku nie będzie etapu nominacji, ale od razu zostaną wyłonieni finaliści plebiscytu. Jurorzy wybrali zatem 10 aktorów/aktorek oraz tyle samo spektakli. Do końca października mogą Państwo głosować na swoich ulubieńców oraz przedstawienia, jakimi się zachwyciliście. Warto dodać, że równolegle do nagród publiczności dwa swoje Bursztynowe Pierścienie, dla najlepszego spektaklu i aktora, przyzna też jury. Podczas finałowej gali wręczone zostaną również dwie inne nagrody tego grona: Srebrna Ostroga – dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie – oraz Wielka Nagroda Jury.

Poniżej przedstawiamy wspomniane dwie listy finalistów naszej teatralnej nagrody. Obok każdego tytułu i nazwiska podajemy tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. Na aktorów i spektakle SMS-y wysyłamy na numer 7248. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em. W wydaniu papierowym naszej gazety znajdą Państwo również kupon do głosowania (następne – w kolejnych wydaniach weekendowych "Kuriera Szczecińskiego") – po wypełnieniu można go wrzucić do skrzynki umieszczonej na budynku naszej redakcji lub wysłać pocztą na adres: „Kurier Szczeciński”, pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin.

Warto przypomnieć, że plebiscyt organizowany jest przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego”, z przerwami, od 1965 roku. Wtedy nazwiska pierwszych laureatów najpierw podano na łamach naszej gazety we wspomnianym 1965 roku (obecnie zdobywców nagród ujawniamy dopiero na gali), a następnie 10 stycznia 1966 roku po raz pierwszy zostały wręczone Bursztynowe Pierścienie. Otrzymali je wówczas: Irena Brodzińska (legenda sceny operetkowej Szczecina), Mirosława Lombardo (aktorka teatralna i filmowa, grała m.in. w filmach Kawalerowicza i Hasa), Andrzej Kopiczyński (niezapomniany odtwórca tytułowej roli w serialu „Czterdziestolatek”) oraz Zygmunt Apostoł (popularność aktorowi przyniosła rola artysty w filmie „Nie lubię poniedziałku”). Dotąd najwięcej razy nagrody w naszym plebiscycie otrzymywali m.in.: wspomniana Irena Brodzińska, Wacław Ulewicz, Anna Januszewska, Arkadiusz Buszko, Michał Janicki i Przemysław Żychowski. ©℗

 

AKTORZY (SMS na numer 7248):

Arkadiusz Buszko ("Zabić prezydenta", Teatr Współczesny) – BURSZTYN.1

Bibianna Chimiak ("Sit-down Tragedy albo Szesnaście dotyków śmierci", Teatr Kana) – BURSZTYN.2

Dorota Chrulska ("Dymny", Teatr Polski) – BURSZTYN.3

Rafał Hajdukiewicz ("Ballada szczecińska", Teatr Lalek Pleciuga) – BURSZTYN.4

Artur Liwuś ("Rozbity dzban", Teatr "nie ma") – BURSZTYN.5

Dariusz Mikuła ("Sit-down Tragedy albo szesnaście dotyków śmierci", Teatr Kana) – BURSZTYN.6

Olek Różanek ("Dymny", Teatr Polski) – BURSZTYN.7

Sylwia Różycka ("Piaf", Teatr Polski) – BURSZTYN.8

Pavlo Tolstoy („Romeo i Julia”, Opera na Zamku) – BURSZTYN.9

Magdalena Wrani - Stachowska („Piknik pod Wiszącą Skałą”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.10


SPEKTAKLE (SMS na numer 7248):

„Będzie dobrze, Cohen” (Teatr Piwnica przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich) – BURSZTYN.11

„Dymny” (Teatr Polski) – BURSZTYN.12

„Kaspar Hauser” (Teatr Współczesny) – BURSZTYN.13

„Like Fake. Historia, której nie było” (Bałtycki Teatr Dramatyczny) – BURSZTYN.14

„Piaf” (Teatr Polski) – BURSZTYN.15

„Piknik pod Wiszącą Skałą” (Teatr Współczesny) – BURSZTYN.16

„Romeo i Julia” (Opera na Zamku) – BURSZTYN.17

„Rozbity dzban” (Teatr "nie ma") – BURSZTYN.18

„Sit-down Tragedy albo Szesnaście dotyków śmierci” (Teatr Kana) – BURSZTYN.19

„Zabić prezydenta"” (Teatr Współczesny) – BURSZTYN.20

(MON)

Fot. Dariusz GORAJSKI


 AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA