sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Kultura > Bursztynowy spektakl. Obraz stanu narkotycznego

Bursztynowy spektakl. Obraz stanu narkotycznego

Bursztynowy spektakl. Obraz stanu narkotycznego
Data publikacji: 2020-01-14 22:35
Wywietleń: 856 437091

W minionym miesiącu  poznaliśmy laureatów ubiegłorocznych Bursztynowych Pierścieni, czyli nagród dla najlepszych aktorów i spektakli. Przypomnijmy, że publiczność nagrodziła - głosując SMS-owo oraz za pomocą kuponów - przedstawienie pt. „Morfina 0.05” Fundacji Kultury West&Art. I tu mamy dobrą wiadomość dla teatromanów. Kto jeszcze z Państwa nie widział spektaklu, ma taką okazję w najbliższą środę (15 stycznia). Monodram zostanie zaprezentowany w CKE Stara Rzeźnia (ul. Wendy 14) o godz. 19.

Ten monodram, w reżyserii i wykonaniu Marka Żerańskiego, to sceniczna adaptacja pierwszego, a zarazem autobiograficznego opowiadania rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa, które powstało w 1927 roku. Skrupulatnie opisał w nim swe doświadczenia z zażywaniem morfiny odbywając praktykę lekarską w Wiaźmie, na głębokiej rosyjskiej prowincji. Reżyser wyeksponował psychologiczny obraz stanu narkotycznego po zażyciu niewielkiej dawki oraz szybko postępujący proces uzależnienia. Ukazał postać głównego bohatera, lekarza Polakowa, jako ofiarę przypadkowego popadnięcia w nałóg, jego bezowocne próby odrzucenia nałogu, bezskuteczne kroki samowyleczenia i tragiczne konsekwencje głodu narkotykowego.

Bilety na spektakl można kupić na portalu: bilety.fm

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Oto Marek Żerański (po lewej), reżyser nagrodzonego spektaklu i jednocześnie aktor w nim występujący Artysta ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, jest aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie. Na zdjęciu po prawej stronie - Piotr Ochman z Fundacji Kultury West&Art.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie