Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Policja na jeziorze

Data publikacji: 2018-08-21 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Policja na jeziorze
 

Teren Jeziora Barlineckiego patrolowany jest przez pływających po nim motorówką policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Oficer prasowy myśliborskiej KPP Jacek Poleszczuk podkreśla, że głównym zadaniem myśliborskich policjantów pełniących służbę na wodzie jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na akwenach wodnych znajdujących się na terenie gminy Barlinek.

Policjanci w trakcie patroli zwracają uwagę na osoby potrzebujące pomocy, aby nie dopuścić do utonięć. Interweniują także, widząc lekkomyślnych pływaków ignorujących ostrzeżenia i warunki atmosferyczne. Pomagają w przypadkach nagłego załamania pogody m.in. przy holowaniu łodzi do brzegu. Regularnie kontrolują użytkowników rowerów wodnych, kajaków, żaglówek tak, aby wyeliminować stwarzających zagrożenie.

Osoby korzystające z tych sprzętów powinny się mieć na baczności, ponieważ „wodniacy” mogą kontrolować ich pod kątem spożywania alkoholu. Szczególnym nadzorem obejmują rejony tzw. dzikich kąpielisk.

Jak podkreśla J. Poleszczuk, policjanci w trakcie służby na wodzie bardzo chętnie udzielają porad dotyczących odpowiedniego zachowania na wodzie i w bezpośredniej jej bliskości. Dodaje, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł. Nie należy łączyć go z alkoholem. – Bo to najczęściej prowadzi do utonięć – kwituje rzecznik prasowy. ©℗

Tekst i fot. J. Słomka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA