Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Relaks na jeziorze. Turyści zachwyceni

Data publikacji: 2017-07-25 20:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Relaks na jeziorze. Turyści zachwyceni
 

Jedną z największych atrakcji Barlinka jest malownicze Jezioro Barlineckie. Można podziwiać je z brzegu, można też wypożyczyć rower wodny lub kajak i wypłynąć na wodę. Relaks gwarantowany!

Przy ulicy Jeziornej, tuż obok pomostu widokowego, znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego Katamaran. W tym roku została ona gruntownie wyremontowana. Na chętnych do pływania po Jeziorze Barlineckim czekają nowe pomosty, zadaszone ławeczki i oczywiście spora ilość sprzętu pływającego.

Jak powiedział „Kurierowi” jej właściciel Waldemar Filipiuk, co roku w wypożyczalni przybywa sprzętu. Klienci oczekują coraz nowszych rowerów wodnych czy kajaków. Dla tych, którym nie chce się pedałować lub wiosłować, są jednostki napędzane silnikiem elektrycznym. Z wypożyczalni korzystają nie tylko miejscowi, ale też turyści – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wszyscy są zachwyceni.

Jezioro Barlineckie objęte jest strefą ciszy. Dlatego nie ma na nim motorówek czy skuterów wodnych. Pozwala to na spokojne opłynięcie wysp, które się tu znajdują, oraz na odpoczynek w ciszy.

Tekst i fot. J. Słomka

Na zdjęciu: Z możliwości popływania po jeziorze korzystają mieszkańcy Barlinka oraz turyści z Polski i z zagranicy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA