wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policja wciąż protestuje

Policja wciąż protestuje

Policja wciąż protestuje
Data publikacji: 2018-08-21 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1565 346731

Policjantów ubywa, wpływy z mandatów maleją, a komendant główny wstrzymuje część płatności. Tak obecnie wygląda sytuacja w polskiej policji, w której protest trwa od kilku miesięcy i przybiera formę strajku włoskiego. Tymczasem minister Joachim Brudziński, który jako jedyny może rozmawiać z przedstawicielami protestujących, jest na urlopie.

– Mamy informację, że mimo wolnego pan minister jednak się z nami spotka; być może więcej konkretów będziemy mogli podać w środę – informował w poniedziałkowe popołudnie Marian Boguszyński, przewodniczący NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego i wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów. – Nie zmienia to faktu, że nasz protest przybiera formę strajku włoskiego.

Policjanci będą swoje obowiązki wykonywać dłużej, z dużą skrupulatnością. Będą dokładnie zbierać informacje i gromadzić materiał dowodowy. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, w których zagrożone będzie życie i zdrowie. Od miesięcy, w początkowej fazie protestu, częściej stosowali pouczenia, niż wystawiali mandaty, a skutki tego już są odczuwalne.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 sierpnia 2018 r.

Tomasz Tokarzewski

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Mr.X
Za rok społeczeństwo samo się będzie bronić.
2018-08-21 19:55:28
Suweren
No to pragnę zauważyć,że "przeszłość kryminalną" ma w swoim CV wielu parlamentarzystów.W tym ministrowie służb specjalnych.To teraz taka nowa świecka tradycja i mile widziana w kwestionariuszu osobowym.
2018-08-21 18:18:18
proste
Jeżeli zwierzchność nad Policją ma człowiek z kryminalną przeszłością (Brudziński) to co się dziwić.
2018-08-21 13:45:18
ax
spokojnie. już niedługo polska policja otworzy się na "braci" zza wschodniej granicy. jak masowo pojawią się w szeregach policji ukraińcy, wtedy będzie śmiesznie :)))))
2018-08-21 11:58:02
zik
policja od dawna jest w stanie głębokiej zapaści. i kogo to obchodzi? coraz mniej chętnych do pracy a ci, którzy przychodzą po szkole, często po kilku miesiącach rzucają tą "zaszczytną służbę" i idą do pracy na budowie.
2018-08-21 10:21:14
Mundurowym zależy, by w przyszłym roku ich zarobki wzrosły o 650 złotych.
Też bym tak chciał.
2018-08-21 10:12:01
Moja autorska ocena
Tak długo jak długo takim resortem będą rządzić politycy a Komendanci będą obsadzani z klucza partyjnego co przekłada się później na funkcjonowanie takiego garnizonu-tak długo ta instytucja będzie tak wyglądać.Ktoś kto nigdy w niej nie funkcjonował nie zna realiów i zależności tam panującej.Nie dziwie się młodym adeptom,że ich wizja rozjechała się z rzeczywistością i życiem "zewnętrznym" i rezygnują z tej "służby" Wcześniejsze głośne polityczne rozliczenia,zamachy na świadczenia rencistów,emerytów,wdowy,dzieci,inwalidów położyły się cieniem na wiarygodność i prawość Ustawy o Policji.Już niebawem w stosunkowo krótkim czasie odejdzie duża fala doświadczonych funkcjonariuszy.To będzie dopiero prawdziwy armagedon.
2018-08-21 09:32:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie