Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Spacerkiem po mrzeżyńskim nabrzeżu

Data publikacji: 2017-07-13 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Spacerkiem po mrzeżyńskim nabrzeżu
 

Nabrzeże portowe w Mrzeżynie oddane zostało do użytku po kapitalnej przebudowie cztery lata temu. Inwestycja pochłonęła 29 mln zł unijnej dotacji plus 9,7 mln zł wkładu własnego gminy Trzebiatów. Przyznać trzeba, że port prezentuje się dziś okazale i jest miejscem spotkań turystów tu wypoczywających. Szczególnie wieczorami ruch jest tu spory. Nie brakuje ławeczek dla spacerujących, a także licznych lokali gastronomicznych zachęcających do konsumpcji ryb lub też wypicia czegoś co nieco.

* * *

Ceny w lokalach są różne, w zależności od ich położenia. Dobrą opinią wśród miłośników ryb cieszy się „Bar Portowy” położony tuż koło mostu, gdzie za 100 gramów smażonego fileta z dorsza zapłacimy 6,20 zł, za tyle samo flądry 5 zł, a za wędzonego węgorza jedynie 120 zł – co jest jedną z najniższych cen na Wybrzeżu. Lokal ma stałych gości, którzy chwalą tu dobrą kuchnię. Po drugiej stronie promenady jest już drożej, gdyż „U rybaka Mariana” za 100 gramów tatara z łososia zapłacimy 10, a tuż obok „Nad Regą” 12 zł. W obu lokalach także drożej płacimy za ryby: dorsz – 7,70, flądra – 6,50 zł, a frytki (małe) 6 zł. Widać obaj rybacy ceny mają raczej takie same i nie robią sobie wzajemnej konkurencji. Na promenadzie możemy kupić także kręcone frytki na patyku, których, jak czytamy na reklamie jest aż 20 smaków. Koszt jednego takiego patyka to 7 zł.

* * *

Przy wejściu na plażę stoi pub „Port Ahoj”, który jest dziś ruiną. Niegdyś był to lokal z wyższej półki z dancingami i dobrą kuchnią, a dziś widać, że lepiej jest prowadzić małą gastronomię niż molocha.

* * *

Na nabrzeżu czekają na turystów przeróżne atrakcje. Za 100 zł można wypożyczyć 4-osobową łódź motorową (nie trzeba mieć „papierów”) i popływać 20 minut po morzu. Można także przepłynąć się jako pasażer 12-osobową motorówką, która płynie z szybkością 100 km na godzinę. 15-minutowa atrakcja kosztuje 55, a bilet ulgowy 40 zł. Za 40-minutowy rejs pirackim statkiem po morzu zapłacimy 25 i 20 zł (ulgowy).

* * *

Na miłośników morskich połowów dorszy czekają stateczki z Kołobrzegu, które za 150 zł (plus 20 wędka) wywiozą nas na 10-godzinny rejs po morzu. W ramach opłaty przewidziany jest także posiłek plus złowione ryby.

* * *

Wjeżdżając na teren portu, w okolicach mostu możemy skorzystać z parkingu płatnego niestrzeżonego. Godzina postoju kosztuje 3 zł, a cała doba 20 zł. Tłoku jakoś nie ma. Po drugiej stronie nabrzeża jest betonowy parking, gdzie za godzinę parkowania trzeba dać aż 4 zł. Płacimy od godz. 9 do 20. Z parkingu prowadzi zejście na zachodnią część plaży, gdzie wczasowiczów jest znacznie mniej niż po drugiej stronie Regi.

* * *

Już w najbliższą sobotę od godz. 11 w porcie trwać będzie festyn „Bezpieczna woda”, który organizuje Urząd Miejski w Trzebiatowie. W programie zawieszenie „Błękitnej flagi” na plaży w Mrzeżynie, pokazy sprzętu służb mundurowych, ratownictwa wodnego, gry i zabawy dla maluchów oraz wiele innych atrakcji. ©℗

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ