Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Skoki, akrobacje, emocje. Wygraj!

Data publikacji: 2017-08-09 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Skoki, akrobacje, emocje. Wygraj!
 

Pierwsza edycja Water Show Szczecin w roku 2016 sprawiła, że Szczecin stał się polską stolicą high divingu i flyboardingu. Szczecin jest również pierwszym miastem w naszym kraju, które odważyło się na organizację tak spektakularnego wydarzenia. W tym roku, 12 sierpnia, widowisko powraca na Wały Chrobrego z jeszcze bogatszym programem.

W pierwszej edycji sensację wzbudziła 12-metrowa konstrukcja wieży ustawiona na moście Trasy Zamkowej, z której odbywały się akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów!

– Pomysł takiej imprezy idealnie wpisał się w filozofię promocji miasta. Miasto wraca nad wodę: zlot żaglowców, rewitalizacja bulwarów, budowa przystani, Łasztownia etc. Mamy nadzieję, że nasza impreza będzie się rozwijać i na dobre wpisze się w kalendarz imprez naszego miasta – mówi Krzysztof Mastylak z agencji Studio 4U, współorganizator wydarzenia.

High diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów w wykonaniu mężczyzn i 20 metrów w wykonaniu kobiet. To bez wątpienia ekstremalny sport, wymagający odwagi i wyjątkowej sprawności fizycznej. Jest nową dyscypliną sportu i na przestrzeni kilku lat zdobył sobie niesamowitą popularność. Jest wielka szansa, że high diving stanie się dyscypliną olimpijską już na igrzyskach w Tokio w roku 2020.

Organizatorzy zapewniają, że w tym roku, podobnie jak w poprzednim, zawita do nas światowa czołówka skoczków. Co jeszcze nas czeka w najbliższą sobotę? M.in. flyboard, który wzbudził ogromny zachwyt widzów w roku ubiegłym. Tegoroczne pokazy zostaną wzbogacone o nocne show i pokazy synchroniczne. Tutaj także pojawią się znaczący zawodnicy tej dyscypliny sportu z kraju i zagranicy. Nową atrakcją będą akrobatyczne skoki na poduszkę BLOB w wykonaniu zawodowców i amatorów. Tutaj głównym elementem umożliwiającym fantastyczną zabawę jest nadmuchana poduszka o długości 10 m. Na jednym jej końcu znajduje się uczestnik, który czeka na moment, aż po przeciwległej stronie ktoś inny skoczy na powierzchnię poduszki.

Dla naszych Czytelników mamy 3 zaproszenia na lot na flyboardzie. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.watershow. Na SMS-y czekamy do 11.08 do godz. 11.59. A w piątek 11 sierpnia o godz. 12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenie otrzymają trzy osoby, które najszybciej – i prawidłowo – odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

(z)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ