niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Manifestacja na Wałach. Odzykać wybór!

Manifestacja na Wałach. Odzykać wybór!

Manifestacja na Wałach. Odzykać wybór!
Data publikacji: 2017-05-21 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:16
Wywietleń: 1505 259438

„Odzyskać wybór - w obronie godnego życia" - pod takim hasłem około 40 osób manifestowało w niedzielę na szczecińskich Wałach Chrobrego żądając prawa kobiet do usuwania ciąży. Organizatorami happeningu był Nieformalny Ruch Dziewuchy Dziewuchom ze Szczecina i Ogólnopolski Strajk Kobiet z Gryfina.

- Zorganizowaliśmy to spotkanie po to, by wybrzmiał nasz krzyk: Jesteśmy za życiem - mówi Bogna Czałczyńska, koordynatorka ruchu Dziewuchy Dziewuchom. - Życiem przeżytym zdrowo, radośnie i godnie. Domagamy się jednak prawa do wyboru.

Na niedzielny happening uczestnicy przyszli ubrani na czarno. Rozlokowali się na przykrytych czarnym materiałem schodach przed gmachem Muzeum Narodowego. Wszyscy trzymali w rękach białe róże. Słuchali wystąpień matek, które musiały urodzić chore dzieci.

- Moje żyło 224 dni, 2 godziny i 36 minut - opowiada jedna z nich. - I odeszło, dzięki Bogu. Przed urodzeniem mówili mi: musisz urodzić. Przez to codziennie patrzyłam na niewyobrażalne cierpienie kochanej istoty, które umierało, bo musiało umrzeć. Dziś wiem, że lepiej by było, gdybym dokonała aborcji.

Półgodzinna manifestacja zakończyła się przejściem na pl. Solidarności. Tam przed pomnikiem Anioła Wolności kobiety złożyły białe kwiaty.

(lw)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

rob
Ot sie "komentatorzy " kultura osobista wykazali.Ile wam placa za to szczekanie kaczysci-pilsmisci????, tylko obrazacie nic innego nie potraficie
2017-05-22 11:47:13
Jarun
Z nudów, braku zajęć, wypoczęte, przy forsie (najczęściej nie swojej) wylegają na ulice te, co mają naprawdę dobrze. Modne ciuszki, drogie, firmowe ubranko, obuwie, biżuteria, manicure i pedicure, fryzjer...no to z nudów wali w dekiel. Trzeba się pokazać na placu, a tam reporterzy, gazety, telewizja. Manifestuje więc snobizm, egoizm, pustka, znudzenie, rozpasanie i zblazowanie.
2017-05-22 10:18:32
Marian
Widac po komentarzach ze nie wszyscy rozumieja o co chodzi Wiec zmuszanie kobiety do porodu chorego np bez narzadow twarzoczaszki itp, uposledzonego, poczetego z gwaltu dziecka to SADYZM!!!! Zmuszenie kobiety do donoszenia ciazy pozamacicznej a tym samy skazanie jej na smierc gdzie nie ma pewnosci czy donosi ciaze to SADYZM Pozbawianie rodziny zony matki w imie religji to SADYZM Jestem katolem to robie co mi ksiadz mowi ale nie zmuszajcie innych i nie narzucajcie swoich durnych pogladow innym!!!! Precz z KATOTERORYZMEM!!!!!! I niech niewypowiadaja sie na ten temat stare baby w beretach ani baby z fujarami!!! zostawcie decyzje kobietom w wieku rozrodczym bo nie sa to latwe decyzje i wiaza sie z trauma na dlugie lata!!!!!!!!! Wszystkich obroncow zycia zapraszam do wolontariatu w osrodku osob uposledzonych lub pomozcie przez 1 dzien rodzinie w szczecinie z chorym dzieckiem!!!! Gadac i pisac to kazdy moze ale juz pomoc to nie bo to rzad pomoze a g... prawda. wsparcie dla dzieci uposledzonych to okolo 700zl a ceny lekow rechabilitacji sprzetu to blisko 8tys miesiecznie do tego niemozliwosc pracy i skazanie na zasilek 800zl i emeryture 600zl!!!!!!!!!
2017-05-22 08:01:06
Zenek
Do obserwatora. Przecież jest w sklepach olej. P O L E C A M
2017-05-21 21:21:50
obserwator
Już poleciłem wszcząć standardowe procedury służbom: dokumentacja zdjęciowa, odszukanie w bazie danych tych osób z imienia i nazwiska i dotarcie do zakładów pracy w celu konsekwencji , restrykcji z karami finansowymi i wyrzuceniem z pracy.
2017-05-21 20:50:04
Mądre
Te panie są dziś takie mądre bo mogą protestować bo SĄ... ale gdyby x-lat temu była dozwolona aborcja to by ich może dziś nie było... ale to ich nie interesuje, bo już się urodziły. Straszne myślenie :(
2017-05-21 16:45:32
@Czy są tacy dewianci, którzy by którąś z nich chcieli zpłodnić ??
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2017-05-21 15:37:54
chory
No tak.od urodzenia jestem chory, więc żyję niegodnie. Lepszy zdrowy chomik albo radosny piesek. Dziękuję moim Ukochanym Rodzicom że czuli i myśleli inaczej.
2017-05-21 15:16:58
Olek
Manifestacja religijna?
2017-05-21 15:07:01
Czy są tacy dewianci, którzy by którąś z nich chcieli zpłodnić ??
Przestaję się dziwić Biedroniowi.
2017-05-21 14:50:50