Sobota 24 września 2022r. 
REKLAMA

Dzień Weterana z darmową grochówką

Data publikacji: 2017-05-28 07:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:41
Dzień Weterana z darmową grochówką
 

Dziś, w niedzielę (28 maja), na szczecińskich Wałach Chrobrego obchodzony będzie Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Organizatorami uroczystości są wojewoda zachodniopomorski, prezydent Szczecina i Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Część oficjalna obchodów rozpocznie się o godz. 11.na Wałach Chrobrego – na wysokości wejścia do Muzeum Narodowego. Odbędzie się uroczysta zbiórka, w asyście pocztów sztandarowych. Zagra orkiestra wojskowa.

Od południa w gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego można będzie oglądać wystawę zdjęć wykonanych przez Jerzego Undro w czasie misji polskich żołnierzy w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Wystawę udostępnił dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund Andrzejczak. Od godz. 13 zainteresowani będą mieli możliwość rozmowy z weteranami w Sali Rycerskiej ZUW.

W godz. 11-15 na Wałach Chrobrego, obok gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, wystawiony będzie sprzęt wojskowy, policyjny i strażacki. Organizowane będą konkursy i zabawy dla dzieci. A ok. godz. 12.15 organizatorzy zapraszają na darmową grochówkę, która będzie wydawana w ogrodzie Kuratorium Oświaty (wejście od ul. Szczerbcowej).

W związku z tym wydarzeniem w niedzielę w godz. 8-17 w tym rejonie ZDiTM wprowadza zmiany w poruszaniu się po okolicznych ulicach przez zmotoryzowanych. Co w praktyce oznacza, że z ruchu dla samochodów wyłączone zostaną na ten czas ulice: Wały Chrobrego, Jarowita, Admiralska, Wawelska, Szczerbcowa.

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rozczarowany
2017-05-28 13:29:31
Myślałem, że w tym roku będzie kawior i poziomki z szampanem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA