Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wirus nie pokonał Schengen

Data publikacji: 2020-05-26 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-26 17:18
Wirus nie pokonał Schengen
 

Ministrowie spraw zagranicznych Luksemburga i Niemiec Jean Asselborn i Heiko Maas spotkali się w Schengen na moście nad Mozelą, żeby ogłosić zniesieni kontroli na granicy luksembursko-niemieckiej i przypomnieć 35-lecie podpisania układu z Schengen.

Wprowadzenie z powodu epidemii przez Niemcy kontroli na granicy było przez rząd Luksemburga od początku ostro krytykowane i nazywane absurdem. Z tego powodu w dniu 9 maja, w 70. rocznicę Deklaracji Schumanna tworzącej Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, z której później wyrosła Europejska Wspólnota Gospodarcza, a następnie Unia Europejska, Luksemburg na granicy z Niemcami opuścił flagi europejskie do połowy masztu.  

Jean Asselborn przypomniał o tym podczas spotkania z Heiko Maasem. Obaj ministrowie zgodnie stwierdzili, że wirus nie pokonał układu z Schengen i wezwali kraje UE do zniesienia kontroli na granicach wewnętrznych.

(b)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Realista
2020-05-26 16:55:25
PO Schengen to znaczy Schengen K.O.! H. Maas to najgorszy niemiecki minister spraw zagranicznych od czasów Ribbentropa. Komu się dziwić, że aby świętować Schengen, pojechał akurat pod granice luksembursko-niemiecką. Luksemburg to najmniejszy sąsiad niemiecki. Gdzie lepiej pokazać potęgę niemiecką jak na koszt najsłabszego sąsiada. Taki numer PR-owy w Słubicach na moście chyba mu się nie uda. SPD ma w sondażach ogólnoniemieckich raptem 15%. Skrót SPD jest powszechnie tłumaczony jako "Samowystarczalna Partia Niemiec" (po niemiecku: "Selbsttversorger Partei Deutschlands"). Pomagają sobie w własnym zakresie. Akurat parlament niemiecki wybrał towarzyszkę E. Hoegl na pełnomocniczkę ds. wojskowych. Ta kobieta nie ma pojęcia o niczym, tym mniej o polityce obronnej lub sprawach wojskowych, ale należy do partii rządzącej. Za to kandydat AfD, były oficer zawodowy sił lotniczych, został nie wybrany bo należy do partii, która robi zbyt dobrą pracę w opozycji. Dlatego wszyscy na ją plują bo zazdroszczą. Polska polityka daje nadzieje, że świat polityczny może się drastycznie zmienić na dobre.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA