niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Przez granice > Wirus nie pokonał Schengen

Wirus nie pokonał Schengen

Wirus nie pokonał Schengen
Data publikacji: 2020-05-26 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-26 17:18
Wywietleń: 258 456763

Ministrowie spraw zagranicznych Luksemburga i Niemiec Jean Asselborn i Heiko Maas spotkali się w Schengen na moście nad Mozelą, żeby ogłosić zniesieni kontroli na granicy luksembursko-niemieckiej i przypomnieć 35-lecie podpisania układu z Schengen.

Wprowadzenie z powodu epidemii przez Niemcy kontroli na granicy było przez rząd Luksemburga od początku ostro krytykowane i nazywane absurdem. Z tego powodu w dniu 9 maja, w 70. rocznicę Deklaracji Schumanna tworzącej Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, z której później wyrosła Europejska Wspólnota Gospodarcza, a następnie Unia Europejska, Luksemburg na granicy z Niemcami opuścił flagi europejskie do połowy masztu.  

Jean Asselborn przypomniał o tym podczas spotkania z Heiko Maasem. Obaj ministrowie zgodnie stwierdzili, że wirus nie pokonał układu z Schengen i wezwali kraje UE do zniesienia kontroli na granicach wewnętrznych.

(b)

Komentarze

Realista
PO Schengen to znaczy Schengen K.O.! H. Maas to najgorszy niemiecki minister spraw zagranicznych od czasów Ribbentropa. Komu się dziwić, że aby świętować Schengen, pojechał akurat pod granice luksembursko-niemiecką. Luksemburg to najmniejszy sąsiad niemiecki. Gdzie lepiej pokazać potęgę niemiecką jak na koszt najsłabszego sąsiada. Taki numer PR-owy w Słubicach na moście chyba mu się nie uda. SPD ma w sondażach ogólnoniemieckich raptem 15%. Skrót SPD jest powszechnie tłumaczony jako "Samowystarczalna Partia Niemiec" (po niemiecku: "Selbsttversorger Partei Deutschlands"). Pomagają sobie w własnym zakresie. Akurat parlament niemiecki wybrał towarzyszkę E. Hoegl na pełnomocniczkę ds. wojskowych. Ta kobieta nie ma pojęcia o niczym, tym mniej o polityce obronnej lub sprawach wojskowych, ale należy do partii rządzącej. Za to kandydat AfD, były oficer zawodowy sił lotniczych, został nie wybrany bo należy do partii, która robi zbyt dobrą pracę w opozycji. Dlatego wszyscy na ją plują bo zazdroszczą. Polska polityka daje nadzieje, że świat polityczny może się drastycznie zmienić na dobre.
2020-05-26 16:55:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie