Czwartek 28 października 2021r. 
REKLAMA

Sytuacja u sąsiadów

Data publikacji: 2020-03-31 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-31 07:00

* Meklemburgia-Pomorze Przednie podtrzymuje obowiązujący od 17 marca zakaz przyjazdów na teren landu osobom spoza landu. Wyłączone są z tego osoby dojeżdżające do pracy, do lekarza, firmy transportowe. Zakaz podróży między landami wprowadziły także inne rządy krajowe w RFN.

* Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwiesig zapowiedziała zaostrzenie przed Wielkanocą zarządzeń ochronnych. Kieruje na terenie landu walką z pandemią, mimo że leczy się na nowotwór. Zapewnia, że zachowuje konieczne środki ostrożności. W poniedziałek rano na terenie landu było 356 osób wykazujących zarażenie koronawirusem, najwięcej w Rostocku i powiecie Rostock (82). 32 osoby są hospitalizowane, 6 jest na intensywnej terapii.

* Rygorystyczne zarządzenia związane z pandemią będą w RFN trwać do 19/20 kwietnia włącznie. Szczegółowe terminy określają rządy landów.

* W ubiegły piątek został ewakuowany dom opieki dla seniorów w Ahlbecku (Uznam). Podano, że „lekkie objawy Covid 19” stwierdzono tam u sześciorga seniorów i dwojga opiekunów. Mieszkańcy zostali przeniesieni do innych domów opieki, dwoje skierowano do szpitala.

* W powiecie Vorpommern-Greifswald uruchomiono dwa mobilne laboratoria medyczne, wykonujące testy na koronawirusa. Działają w przystosowanych do tego autobusach. Lekarze domowi i specjaliści różnych chorób w okręgu Ueckermünde utworzyli sieć pomocy.

* Gminy przekładają wybory komunalne. Nowe terminy mają być podane po 20 kwietnia.

* Starostwo Powiatowe Vorpommern-Greifswald na swojej stronie na facebookowej informuje o sytuacji epidemicznej i regulacjach prawnych. W powiecie mieszka wielu Polaków, dlatego informacje zaczęto podawać także po polsku.

* Na plażach Uznamu w pobliżu Koserow trwa usuwanie ropy, którą pod koniec ubiegłego tygodnia wyrzuciło morze.

(b)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ