piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (3.01.2017)

Opinie Czytelników (3.01.2017)

Data publikacji: 2017-01-03 14:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-03 14:46
Wywietleń: 724 195731

– Jestem społecznikiem i denerwuje mnie, że radni miejscy są widziani na ulicach tylko w kampanii wyborczej, potem tak, jakby ich nie było – chowają się przed nami, mieszkańcami, i zupełnie nie czują naszych potrzeb. Podobnie zachowują się parlamentarzyści – do szczecinian wychodzą tylko wtedy, gdy walczą o elektorat. Gdy już zdobędą mandat, na wiele problemów mówią: „My niewiele możemy” i odsyłają… do mediów. Drodzy radni i posłowie, społeczeństwo to widzi!

* * *

– Słucham zawsze Kawiarenki politycznej w radiu i zastanawiam się, czemu tak dużo w niej Dariusza Wieczorka. Przecież jego partia nawet nie weszła do parlamentu, nie istnieje także w samorządzie. Przedstawiciele SLD są winni tak wielu złych decyzji w naszym kraju, a na naszym podwórku wyrósł pieszczoch mediów, który mówi z pychą, że SLD wróci do władzy i za trzy lata wygra wybory. Drugi polityk, który wciąż bryluje w mediach, to Olgierd Geblewicz. Zapowiada, że zreformuje nam województwo, ale w moim odczuciu promuje wyłącznie siebie.

* * *

– Były doradca pani premier, polityk z ambicjami zostania prezydentem Szczecina, a w Sejmie zachowuje się tak niegodnie. Wstyd mi za pana Nitrasa i za Platformę Obywatelską, na którą niegdyś głosowałem. Ta partia to czysty PR, a nie program, działanie na rzecz narodu – dziś zresztą widać to jeszcze lepiej niż za czasów ich rządów.

* * *

– Czytam tekst w „Kurierze” pt. „Niepotrzebny dym” i rację przyznaję prezydentowi Kołobrzegu. Niepotrzebne jest rozbudowywanie rad nadzorczych w gminnych i miejskich spółkach, to bowiem tylko synekury dla znajomych i rodzin polityków. Życzę prezydentowi Kołobrzegu, by zdołał obronić swoje zdanie i nie uległ naciskom m.in. eurodeputowanego Czesława Hoca. Życzę panu Gromkowi wygranej w wyborach samorządowych.

* * *

– Zgadzam się z ostatnią opinią zamieszczoną w poniedziałkowym „Kurierze”, dopowiem tylko, że kolekcja Czartoryskich powstała na krwawicy chłopów pańszczyźnianych, których polska szlachta, a potem arystokracja traktowały niczym niewolników. Dziś dobry pan sprzedaje dobra narodowe, a przedstawia się ów czyn jako wspaniały i piękny gest. Gdyby był człowiekiem prawym, oddałby, a nie sprzedał to, co od dawien dawna narodowi się należało. To niemoralne zachowanie księcia Czartoryskiego, podobnie jak cała ta transakcja dokonana przez ministra Glińskiego.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie