niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (30.12.2016)

Opinie Czytelników (30.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-30 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-30 12:12
Wywietleń: 868 192305

– Słuchać już nie sposób tych wszystkich ekspertów, którzy z każdym nowym rokiem lub nowym projektem rządu komentują i prognozują. Po programie 500 plus wieszczyli, że Polskę czeka los Grecji, a tu niespodzianka: deficyt mamy niższy – i to o połowę! – niż za rządów PO.

* * *

– Mam 50 lat i gdy żona chce, bym przyniósł jej coś z torebki, to wręczam jej całą – tak jestem nauczony, że nie grzebie się w czyichś rzeczach. Tymczasem poseł Nitras, a zobaczyła to cała Polska, zachowuje się jak przedszkolak, by nie powiedzieć dosadniej. Gratuluję elektoratowi tego posła, że kogoś takiego wybrali na swego reprezentanta! Wstyd mi było, jako szczecinianinowi, patrzeć na to żenujące zachowanie pana Nitrasa. Za chwilę, po urlopie, jadę do Norwegii do pracy i będę wstydził się podwójnie, bo ów przekaz idzie w świat. Nie dość, że o polskich robotnikach na Zachodzie i w Skandynawii mówi się, iż to pijacy i złodzieje, to jeszcze do tej grupy dołącza inteligencja.

* * *

– Bardzo mi wstyd za posła z naszego regionu, pana Sławomira Nitrasa, który zasłynął w kampanii na prezydenta Szczecina pomówieniem innej kandydatki, prof. Lubińskiej i swoimi kłamstwami wyeliminował ją z wyborów. Takiego człowieka w ogóle nie powinno być w Sejmie, bo nic oprócz awanturnictwa do niego nie wnosi. Jako mieszkaniec Szczecina proszę wyborców tego posła, by już na niego nie głosowali, bo przynosi tylko wstyd naszemu miastu.

* * *

– Bank PEKAO SA sprzedano lata temu za ponad trzy miliardy złotych, teraz nowa władza odkupuje go… za dziesięć. Kolekcja Czartoryskich, choć ogólnie dostępna dla Polaków i turystów, będzie teraz nabywana przez państwo za miliard złotych. To wyczyniają politycy, choć nie ich kasa jest bezsensownie topiona, tylko nasza, podatników. Z niepokojem patrzę na te ruchy, bo koszula coraz krótsza, co widać doskonale np. w polskim lecznictwie, głównie w szpitalach.

* * *

– Przeczytałem wyjaśnienie naczelnego „Kuriera” w sprawie redaktora Kwiatkowskiego, które ukazało się w środowym „Kurierze”. Powiem tylko jedno: naczelny zbyt delikatnie odpowiedział na ten bezsensowny atak, który w mojej ocenie ma służyć zniszczeniu nie pojedynczego dziennikarza, ale całej gazety. Przykro mi, że jakiś kabotyn opluwa polski dziennik, który ja czytam, odkąd przyjechałem do Szczecina, czyli od 1970 roku.

* * *

– Nie mam żadnych wątpliwości, że człowiekiem roku w polityce zostanie Jarosław Kaczyński. Rodzicom dał 500 plus, esbekom i ubekom odebrał – mam taką nadzieję – ponad 500 zł. Tymi ruchami na pewno przejdzie do historii.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

stefan.M.
Pytam sie pana rektora Uniwesytetu Szczecinskigo , bo pan Nitras jest absolwentem tej dostojnej uczelni , czy takiej kultury uczycie?? Szczycicie sie nim , a to prostak w calej okazalosci!! Jak mozna grzebac w czyich torebkach , a moze to standart tej uczelni?? Teraz wiem dlaczego uczelnie ze szczecina plasuja sie w 2-ej setce w Polsce! Zuczelni wyzszej wynosi sie nie tylko tytul magistra , ale tez poziom i kulture. W tym przypadku panie NITRAS nie przynosisz chluby uczelni i Szczecinanom. Wstyd i obciach na cala Polske i Europe!!!
2016-12-30 12:06:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie