Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (16.12.2015.)

Data publikacji: 2015-12-16 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-16 13:25

ŻAŁUJĘ, że nie głosowałem na Platformę Obywatelską. Ta partia potrafi zadbać o siebie, czyli wnioskuję, że potrafiłaby zadbać i o mnie. Umiała na przykład zabezpieczyć sobie potrzebną liczbę sędziów w Trybunale Konstytucyjnym, żeby strzegli tego bałaganu, którego PO narobiła. Pan Tomasz Lis polecał w swoim programie film „Republika absurdu", który podobno wyprzedził rzeczywistość. W 2014 roku, Platforma już przewidziała, że przegra wybory i nakręciła film, jak nam będzie źle za rządów PiS-u?

* * * 

PAN poseł Piotr Misiło na dwóch trupach dostał się do Sejmu: na Lechu Kaczyńskim, któremu odmawiał pomnika, i na Marianie Jurczyku, któremu odmawiał ulicy. Powinien dla obu tych osobistości ufundować pamiątkowe tablice, bo to im zawdzięcza swoje wygodne życie. Widziałem pana posła na placu Rodła, kiedy zbierał podpisy przeciwko obu tym inicjatywom. Chciałem podejść i powiedzieć „Spieprzaj, dziadu", ale miał agresywną ochronę.

* * *

KIM jest pan Martin Schulz, żeby pouczać nas, Polaków? Jakiego jest pochodzenia i dlaczego wtrąca się w wewnętrzne sprawy naszego kraju?

* * *

W 2006 roku, kiedy rządził PIS, na stołku szefa zachodniopomorskiego NFZ-u, przy pomocy dzisiejszego europosła Hoca, usadzono Mariusza Jurkiewicza, spadochroniarza z Wielkopolski. Kilka miesięcy później ABW wyprowadziła go w kajdankach za przekręty. Przypomniała mi się ta historia, kiedy usłyszałem o kolejnych dziwnych kadrowych nominacjach PIS-u obecnie. Co człowiek, to wpadka. Strach pomyśleć, kim obsadzą Szczecin.

* * *

RZĄD jest naciskany, by zaczął przyjmować imigrantów z Afryki. Mówi się też, że powinniśmy przyjąć Polaków z Ukrainy. Ukraina to bogate państwo, na pewno mogłaby zająć się nimi lepiej niż my. Uchodźców z kolei, powinny przygarniać Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, ale nie my. W Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy bezdomnych, o nich należy się zatroszczyć w pierwszej kolejności.

* * *

NIE mogę już słuchać posłów z Nowoczesnej. Wczoraj Petru był we wszystkich telewizjach  wszędzie powtarzał swoje kłamstwa o prezesie Kaczyńskim. Przecież Kaczyński wcale nie nazywał nikogo komunistami i złodziejami! Nie mogę też słuchać tego, co przedstawiciele Nowoczesnej wygadują o konstytucji. Ci ludzie wcale nie znają się na prawie i tylko nas ośmieszają, nie tylko w kraju ale i na arenie międzynarodowej!

* * *

BYŁA kiedyś piosenka Tadeusza Chyły o tym, że „cysorz ma klawe życie". Ja powiem dziś, że klawe życie to ma poseł. Raz w nocy popracowali, a teraz albo odsypiają, albo maszerują po ulicach. A przecież nasz Sejm powinien zmieniać prawo, głosować dobre ustawy i pracować pełną parą.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA