wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (08.02.2017)

Opinie Czytelników (08.02.2017)

Data publikacji: 2017-02-08 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-08 13:49
Wywietleń: 706 212127

–  Kiedy patrzę na filharmonię w Hamburgu, która położona jest nad Łabą i wygląda imponująco, ogarnia mnie jako szczecinianina żałość. Gdyby nasza filharmonia została wybudowana na Łasztowi, to jaki piękny mielibyśmy widok z Wałów Chrobrego. A co jest teraz? Stare rupiecie po starej rzeźni. O tym, co zostało zrobione z nieszczęsną Operą na Zamku, już nie wspomnę. To wszystko świadczy jednak o nędzy środowiska urbanistów i architektów w Szczecinie.

* * *

– W Niemczech nikt za dnia nie jeździ na światłach, bo to oznacza duże zużycie energii, a co za tym idzie duże zużycie paliwa. W Polsce powinno być tak samo. Kierowcy powinni wyłączać nawet silniki, kiedy stoją na skrzyżowaniach i nie byłoby problemu smogu.

* * *

– Nie jestem blisko z PiS, ale uważam, że Wałęsa, Tusk, Niesiołowski, ci wszyscy, którzy knuli za odwołaniem rządu Olszewskiego, powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Dziś się okazuje, że III RP została stworzona przez Kiszczaka, przez peerelowskie służby bezpieczeństwa.

* * *

– Myślę, że potrzebna jest głęboka reforma sądownictwa. Ostatnio sąd wypuścił gwałciciela i trzeba go było łapać w Anglii. Albo wyszedł z aresztu człowiek, który wymyślił te oszustwa „na wnuczka”. Grozi mu 10 lat więzienia i nie jest aresztowany! W sądach nie ma odpowiedzialności za to, co się robi. Jak szewc źle naprawi buty, to się go zwalnia. Jak sędzia podejmie złą decyzję, to się obciąża państwo.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”