Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Opinie Czytelników (07.03.2016)

Data publikacji: 2016-03-07 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-07 14:27

- JA już bardzo proszę pana prezydenta Piotra Krzystka, by niczego nam w Szczecinie nie budował, nie naprawiał i nie remontował, bo wszelkie inwestycje, które przeprowadził, okazały się bublami. Wystarczy przywołać ostatnie „projekty": Szczeciński Szybki Tramwaj wraz z inwestycją „Gdańska" za ponad 300 milionów, „Frygę", która kosztowała 200 tysięcy złotych, nie mówiąc już o betonowej - dawniej kwiatowej - alei. To wstyd, żeby stolica regionu nie miała porządnego stadionu, jakiegoś centrum wodnego, by nie przyjeżdżały tu pociągi pendolino. Trzy kadencje pana prezydenta Krzystka to zmarnowany czas dla miasta. Miasta, które kiedyś budziło zachwyt i zazdrość mieszkańców innych rejonów kraju.

* * *

- Widzę, że w dzisiejszym świecie człowiek, szczególnie ten nieporadny, biedny, słaby i chory nic nie znaczy. Więcej uwagi i empatii poświęca się zwierzętom. Przykład szczeciński: najważniejsze w mieście stało się schronisko dla bezdomnych psów i kotów. A może tak miasto w końcu ulży lokatorom mieszkań komunalnych, którzy żyją w lokalach bez toalet i łazienek?  Może zamiast polepszać warunki czworonogom, wybuduje dom spokojnej starości, żłobek, dom samotnej matki? 

* * *

- Słowo "demokracja" jest dziś nadużywane przez wszystkich, którzy psuli i psują nasz kraj. Każdy swój wyczyn władza nam tłumaczy, że to demokracja - mamy już tego dość, bo życie staje się coraz trudniejsze, choć od kilku dekad nam się obiecuje, że będzie lepiej. Denerwuje mnie także, że dziś nie daje się PiS spokoju. Choć rządzi krótko, pretensje mają niemal wszystkie  grupy społeczne i zawodowe. Jakoś przez osiem lat rządów poprzedniej ekipy był większy spokój niż przez te trzy miesiące. Teraz już natychmiast trzeba rozliczać rząd Beaty Szydło, prezydenta Dudę - Donald Tusk i Ewa Kopacz mogli działać bezkarnie przez długie lata ? !

* * *

- Czytelnik, który się skarży w opiniach, że dostanie 5 złotych waloryzacji, nie jest sam - ja otrzymam 6 złotych "podwyżki", choć gdybym podliczył, ile w minionym roku zapłaciłem więcej za wodę, ścieki, śmieci, czynsz, to byłoby to kilkaset złotych. W aptece zostawiam także coraz więcej pieniędzy - nie dlatego, że biorę więcej medykamentów, tylko drożeją one co kwartał. To przykre dla takich ludzi jak my: przepracowaliśmy po pół wieku, praktycznie nie widzieliśmy swoich rodzin, harowaliśmy w piątek, świątek i niedzielę. W Niemczech emeryt to jest pan, w Polsce dziad!

* * *

 - Brawa dla ojca Rydzyka za wspaniałą akcję upamiętnienia Polaków ratujących Żydów w czasie wojny. Zarejestrowano już 40 tysięcy nazwisk, a około 1200 osób oddało swe życie dla braci Żydów. To uświadamia, jak wielu jest szlachetnych Polaków i jak bezpodstawne jest oskarżanie nas o antysemityzm. Ta piękna inicjatywa ojca - zbudowania kaplicy, by umieścić w niej nazwiska tych bohaterów - wygrała nagrodę w konkursie MSZ. Wzbudziło to zazdrość i agresję wrogów, posypały się kłamstwa i inwektywy.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA