piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Opinie > Opinie Czytelników (09.02.2016)

Opinie Czytelników (09.02.2016)

Data publikacji: 2016-02-09 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-09 12:24
Wywietleń: 880 117317

- Szczecińskiego podatnika nie powinno interesować czy tory zamarzły albo czy jest wystarczająco dobra pogoda na jazdę szybkim tramwajem. Każdy użytkownik komunikacji miejskiej po prostu chce dotrzeć z punktu A do punktu B. W całym tym zimowym zamieszaniu związanym z paraliżem prawej strony Szczecina i niedawnym wstrzymaniem linii tramwajowej 2 oraz 8 jest to, że nieważne stały się kary i odpowiedzialność wykonawców, mamy za to festiwal informacji: tłumaczenia ZDiTM i wykonawcy. Pełno wymówek, a konsekwencji żadnych, choć wszyscy szczecinianie zapłacili niemało za tą fuszerkę.

* * *

- Jestem zdumiony, że po tylu latach interesuje kogoś katastrofa smoleńska. Ile lat PiS będzie jeszcze tańczył na grobach, tych którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r.? 400 stron raportu o katastrofie - a w mojej ocenie jest on niewiarygodny i trudno go potraktować poważnie. PiS to partia kłamców.

* * *

- Zamiast na nowo rozprawiać o katastrofie smoleńskiej, która interesuje nielicznych Polaków, dla mnie ważnym byłoby sprawdzenie, czy wybory samorządowe z listopada 2014 r., w których zatriumfowało Polskie Stronnictwo Ludowe, rzeczywiście odbyły się zgodnie z literą prawa. Tajemnicą poliszynela jest bowiem, że doszło tu do przekrętu.

* * *

- Mam propozycję dla kilku polityków. Borys Budka niech się cofnie do liceum i poczyta podręcznik do WOS-u, bo nie można odpowiadać przed aktem prawnym lecz przed organem jej strzegącym. Grzegorzowi Schetynie polecam więcej pokory, ponieważ my wszyscy pamiętamy jego czynny udział w aferze hazardowej a poza tym, niech nie szkaluje nas za granicą. Mateuszowi Kijewskiemu, który tak podpala ludzi do protestów i organizuje marsze KOD radzę wpierw zapłacić alimenty. I trochę schludniej wyglądać... 

* * *

- Włoski przedstawiciel Komisji Weneckiej, która przepytuje właśnie naszego prezydenta, niech zrobi wpierw porządek we własnym kraju, a najlepiej niech zacznie właśnie od Wenecji. Historyczne miasto tonie w brudzie, szczury biegają po placu św. Marka. Szkoda, że rzeczona komisja nie obradowała, gdy Italią rządził Berlusconi. Ja proponuję, by jakieś gremium powstało w sprawie utraconej przez Polskę godności, bo politycy byłego obozu władzy, manipulują Brukselą, oczerniają legalnie wybrane władze i donoszą, aby tylko powrócić na stołki.

* * *

- Od poniedziałkowego poranka w każdych mediach trąbią o tym, że remont Dworca Głównego dobiega końca a brakuje miejsc parkingowych. Moja propozycja jest inna - znieśmy na ulicy Kolumba możliwość parkowania, to zwiększy się przepustowość. Poważniejszym problemem jest fakt, że gdy jedziemy za tramwajem po jezdni, to nie mamy możliwości wyprzedzenia tramwaju lub zrobienia jakiegokolwiek manewru właśnie przez zaparkowane pojazdy. Nigdzie nie podano również, gdzie przy dworcu będzie postój taksówek oraz zatoczka dla autobusów komunikacji miejskiej i autokarów.

 

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy