niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Opinie czytelników > Opinie Czytelników (4-6.09.2015)

Opinie Czytelników (4-6.09.2015)

Data publikacji: 2015-09-07 11:09
Wywietleń: 413 18824

- PRZEMÓWIENIE pani premier Ewy Kopacz, podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej - to kolejny sztandarowy przykład na to, jak cyniczna jest ta osoba. Ciekawe kto jej tę wypowiedź pisał? Może naczelny spin doktor tej partii - Michał Kamiński? Żałosny był również apel, skierowany do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, jakoby za mało się w mniemaniu szefowej obecnego rządu, uśmiechał. Ten człowiek stracił w katastrofie lotniczej kilku krewnych oraz kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu bliskich współpracowników i takie uwagi są po prostu nie na miejscu. Na koniec dodam, że spicz ten kompletnie pozbawiony był jakichkolwiek recept na naprawę i polepszenie warunków bytowych zwykłych obywateli. Za to przepełniony był mową nienawiści. Tego w nim nie brakowało.

***

- CHCIAŁBYM zaproponować pewien pomysł, w sprawie nawałnic, które nawiedziły południowe rubieże naszego województwa i tym samym sparaliżowały ruch pociągów. To rozwiązanie w pewnym stopniu pozwoliłby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Skoro drzewa rosną zbyt blisko torów, to te zagrażające bezpieczeństwu trakcji zwyczajnie wytnijmy i zasadźmy gdzie indziej młode sadzonki. Wichury zdarzają się co roku, więc warto w końcu wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

***

- PAN Grzegorz Napieralski będzie kandydował do senatu z list Platformy Obywatelskiej. Jestem tą decyzją w pewnym sensie zszokowany. Z drugiej strony objawia nam, wyborcom, swoje prawdziwe oblicze - faryzeusza i kameleona politycznego, dla niego liczy się tylko miejsce przy korycie, a idee polityczne, którym tyle lat hołdował, nic już w obecnej sytuacji nie znaczą. W tym kontekście PO rysuje się jako partia niezwykle słaba i nie rokuje na przyszłość, skoro musi posiłkować się ludźmi z przeciwnego bieguna sceny politycznej.

***

- TO zakrawa na kpiny, jak się traktuje mniejszość polską na Litwie. Mam na myśli protesty, do jakich doszło w ostatnich dniach w Wilnie, gdzie protestowało kilkuset naszych rodaków w sprawie obrony polskich placówek oświatowych. Chyba jednak coś jest nie tak z przyjaźnią z naszym wschodnim sąsiadem. Rząd powinien, zamiast wsparcia moralnego, zafundować w końcu jakąś formę realnej pomocy. Podczas gdy angażujemy się w konflikt na Ukrainie, bądź chcemy przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu a nie potrafimy zadbać o krajan, tak niesprawiedliwe i krzywdząco traktowanych. Gdzie jest prezydent i premier? Gdzie Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Chyba pochowali głowy w piasek, lub nabrali wody w usta i udają, że tego problemu nie ma.

***

- W SZCZECINIE protest pracowników leśnych, a w Puszczy Bukowej na terenie parku krajobrazowego trwa rabunkowa wycinka drzew. Łyse polany i sterty suchych gałęzi straszą przy leśnych drogach - wyjeżdżonych przez traktory. Zabytkowe poniemieckie drogi z pięknego bruku - zniszczone przez ciężkie przyczepy, wyładowane kłodami stuletnich buków i dębów... Dyrekcja parku mieści się w Gryfinie i w ogóle nie dba o Puszczę, a Wojewódzki Konserwator Zabytków, zapewne nie wie o tych zabytkowych drogach, dębach, o pomnikach.

Poglądy zamieszczone w tej rubryce mogą się rozmijać ze stanowiskiem redakcji.   

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy